Skocz do zawartości
guren

Samsung I5800 - pytania nowicjusza

Rekomendowane odpowiedzi

szewc1
    Tak

Ten telefon takowego nie posiada

Możesz rozwinąć? Wg różnych specyfikacji powinien posiadać czujnik światła, ale fakt, u mnie nie dostosowuje automatycznie jasności, a i programy typu Sensor Test - Android Application on the Android market nie "widzą' czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smaky

Samsung dał ciała z tym czujnikiem :facepalm3:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam pytanie z innej beczki... ale myśle, że w dobrym dziale piszę, gdyż nowicjuszem jak najbardziej jestem w tych sprawach. Słuchajcie więc: mam softa brandowanego ery ECLAIR.XWJH3 (ew. wyżej też pisze coś, że JG3). Myślałem nad wgraniem sobie jakiegoś stabilnego, czystego softu, nie wiem... 2.1, może 2.2, poczytam, to rozważę, w każdym razie pytanie dotyczy czego innego. Jak ocenilibyście ryzyko uceglenia telefonu przy tej operacji? Może to trywialne pytanie, ale po ludzku się tego obawiam, gdyż nigdy tego nie robiłem. Mam nadzieję, że mnie nie wyśmiejecie, ale moim zdaniem kto pytanie - nie błądzi. Z góry dzięęęki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smaky

Nie ma się czego bać, wystarczy robić wszystko wg poradnika a w razie czego pytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ererer

3G Watchdog Pro zlicza Wam prawidłowo pakiety? Android 2.1. Kupiłem, ale nie udało mi się go skonfigurować do liczenia paczek po 100kB i zwróciłem w ostatniej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szewc1

Co znaczy "nie udało mi się go skonfigurować do liczenia paczek po 100kB"? Oddzielnie up- i download? Jaka częstotliwość odświeżania?

Pamiętaj że 100kB=97,7KB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ererer

"Nie udało mi się skonfigurować" = pomimo zaznaczenia "count in blocks" 100KB dane nie są naliczane w blokach(w tej chwili drugorzędne znaczenia ma czy to kB, KB, KiB). Wskazania Measured są zawsze równe Billable.

Ściągnąłem i wysyłałem testowo w sumie <20 KB, rozłączyłem, Billable NIE zostalo zaokrąlone do pełnych paczek. Rozłączenie zostało prawidłowo wykryte. Powtórzyłem jeszcze raz - bez efektu.

Aktualizacja

Zgłosiłem do autora, problem podobno występował na wszystkich Androidach <2.2 Samsunga.

Edytowane przez ererer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Hmm... Mam wrażenie że o to już pytałem (nie tak dawno), a nie mogę takiego posta swojego znaleźć.

Chodzi o pisanie SMSów. Wchodzę do edytora, i mam wybrać odbiorcę - link "kontakty". I co widzę? Dublują mi się wszystkie. Mam domyślnie w książce adresowej ustawione, iż ma zawierać tylko i wyłącznie kontakty skopiowane z SIMa na pamięć z telefonu, i tylko te numery z pamięci telefonu wyświetlać. W książce adresowej jest ok - ale właśnie przy pisaniu SMSów i wyborze odbiorców mam wszystko zdublowane, widzę kontakty i z karty SIM i z pamięci fona.

Ma ktoś pomysł, jak to przeskoczyć? Żeby wyświetlały się jedynie te kontakty z telefonu (tak, jak mam ustawione dla samych kontaktów właśnie)? A jeśli nie - to w jaki sposób za jednym zamachem usunąć całość kontaktów z pamięci SIM, żeby się nie dublowały? (backupa Kiesem i tak zrobiłem, mam na kompie) Jak się ma 250 kontaktów, to przewijanie i szukanie, kiedy się z nich robi 2 x 250 = 500 jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szawel
    Hmm... Mam wrażenie że o to już pytałem (nie tak dawno), a nie mogę takiego posta swojego znaleźć.

Chodzi o pisanie SMSów. Wchodzę do edytora, i mam wybrać odbiorcę - link "kontakty". I co widzę? Dublują mi się wszystkie. Mam domyślnie w książce adresowej ustawione, iż ma zawierać tylko i wyłącznie kontakty skopiowane z SIMa na pamięć z telefonu, i tylko te numery z pamięci telefonu wyświetlać. W książce adresowej jest ok - ale właśnie przy pisaniu SMSów i wyborze odbiorców mam wszystko zdublowane, widzę kontakty i z karty SIM i z pamięci fona.

Ma ktoś pomysł, jak to przeskoczyć? Żeby wyświetlały się jedynie te kontakty z telefonu (tak, jak mam ustawione dla samych kontaktów właśnie)? A jeśli nie - to w jaki sposób za jednym zamachem usunąć całość kontaktów z pamięci SIM, żeby się nie dublowały? (backupa Kiesem i tak zrobiłem, mam na kompie) Jak się ma 250 kontaktów, to przewijanie i szukanie, kiedy się z nich robi 2 x 250 = 500 jest bez sensu.

Ustaw widoczność tylko dla kontaktów z sim i usuń wszystkie potem przestaw na widoczność dla kontaktów w pamięci telefonu

Ps Listę kontaktów eksportuj do karty pamięci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Dzięki. To głupio zabrzmi - ale nie wiem, jak usunąć te kontakty z karty SIM za jednym zamachem. Skopiowałem je już kartę pamięci. Ale jak ustawiłem - zgodnie z radą - wyświetlanie ich tylko z SIMa, to nie widzę nigdzie opcji "usuń" dla wszystkich. Pod "Więcej" jest tylko: Konta, Wyślij e-mail, Import/eksport, Kopiuj kontakty, Ustawienia, Wyślij przez Bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi