Skocz do zawartości
guren

Samsung I5800 - pytania nowicjusza

Rekomendowane odpowiedzi

stduch

2.Mi zapisuje jako DCMI

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Dziękuję za odpowiedź, smaky :)

3. Czyli bez tego zrootowania - coś czytałem, że naraża to na utratę gwarancji jako ingerencja w oprogramowanie - umożliwia usunięcie pozycji z menu? Bo nie tyle o fizyczną dezinstalację mi chodzi, a o usunięcie pozycji z menu; rozumiem, że jedno wiąże się z drugim, i bez odinstalowania nie ma możliwości usunięcia pozycji z menu?

4. Co do tych dodatków z Marketu - dzięki za podsunięcie konkretnego - konieczne jest ściąganie ich przez fona? Czy możliwe jest zgranie na kompie i wgranie jakoś przez kabel?

I jeszcze jedna rzecz - oprogramowanie na komputer do Samsunga I5800 - bo nic nie dostałem, kupując nowy telefon w sklepie. Jest kabel i wszystko - ale żadnego softu do niego nie dali?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dysza

3.

Zainstalujesz jakiegoś innego launchera, zamiast systemowego - większość ma opcje tworzenia folderów, ukrywania niechcianych ikonek itp.

---------- Post dołączono o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:31 ----------

4.

Najlepiej tak. Wiadomo, możesz w necie znaleźć pliki .apk i je wrzucić na telefon - ale jednak, najpewniej i najbezpieczniej z marketu.

---------- Post dołączono o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:31 ----------

A oprogramowanie?

Gdzieś na forum [w temacie o zmianie ROMu] są linki do driverów. Do tego ze strony Samsunga ściągnij KIES. I więcej Ci nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Niestety nie...

2. Też również niestety nie...

3. O ile dobrze Cię zrozumiałam. Wchodzisz w menu, naciskasz opcje (lewy przycisk) wybierasz Edytuj i przy każdej ikonie jest czerwony znaczek usuwania ikony z menu - nie całego programu, tylko z menu!

4. Gdy zainstalujesz sobie np. Handcent SMS jest taka możliwość (ogólnie polecam ten program, bo domyślne wiadomości w telefonie są strasznie ubogie w ustawieniach).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu
    3.

Zainstalujesz jakiegoś innego launchera, zamiast systemowego - większość ma opcje tworzenia folderów, ukrywania niechcianych ikonek itp.

A możesz z nazwy jakiś zaproponować? Żebym wiedział, czego szukać.
    A oprogramowanie?

Gdzieś na forum [w temacie o zmianie ROMu] są linki do driverów. Do tego ze strony Samsunga ściągnij KIES. I więcej Ci nie potrzeba.

Czyli nie wystarczy tylko ten KIES (to taki nowszy PC Suite?), np. z http://www.samsung.com/pl/consumer/mobile-phone/mobile-phones/smartphone/GT-I9000HKDXEO/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support - tylko dodatkowo drivery, tak? Jednak nie widzę ich na tej stronie - a to jest Samsungowe wsparcie dla tego modelu.
    3. O ile dobrze Cię zrozumiałam. Wchodzisz w menu, naciskasz opcje (lewy przycisk) wybierasz Edytuj i przy każdej ikonie jest czerwony znaczek usuwania ikony z menu - nie całego programu, tylko z menu!
    No właśnie... nie. Jak zrobię w ten sposób edycję, to mogę je do oporu przesuwać na ekranach menu, ale nie ma żadnego znaczku czerwonego przy żadnej ikonie ;/

Pytania kolejne, w kontekście odpowiedzi:

5. Cczy jak sobie doinstaluję coś, z Marketu tego - np. taki Handcent SMS - to później bez problemu, bez ingerencji w ten ROM można to odinstalować i wywalić?

6. Co warto zainstalować na początku? Nie zamierzam telefonu wykorzystywać do gier, czasami trochę neta itp. Na pewno poszukuję:

a) dobrej latarki

b) jakiegoś ciekawego zegarka cyfrowego od razu z datą na pulpit

c) kalendarza - zwykłego, z którego korzystanie nie oznacza konieczności konfigurowania konta na Gmailu (synchronizacja z kalendarzem Googlowskim?)

Mam też ważne pytanie dotyczące problemów, o których słyszałem a 'propos tego telefonu - automatycznym, w tle, łączeniu się z serwerami, aktualizowaniu itp, co zżera podobno mocno kasę z konta. I teraz, w sklepie sprzedawca polecił wejść w Menu / Ustawienia / Komunikacja i odpalić Tryb Offline - że to wystarczy. Sprawdziłem w domu - WIFI w tym trybie działa. Ale facet powiedział, ze w tym trybie np. MMSy nie dojdą do mnie - czy ma rację? Sedno pytania - 7. Co należy zrobić, aby zabezpieczyć się przed automatycznymi aktualizacjami, a równocześnie móc samemu spokojnie wysłać/odebrać MMSa i chcą i odpalając przeglądarkę bez problemu samemu wejść do neta?

8. Czy jest możliwość, przy korzystaniu z klawiatury QWERTY, czy to przy pisaniu smsa, czy wpisywaniu kontaktu, użycia polskich liter? Nie chodzi mi o T9. W standardowej klawiaturze 3x4 po prostu jak się kliknie kilka razy np. klawisz z L, to w końcu wyskoczy Ł. A w klawiaturze qwerty nie mogę nic takiego znaleźć.

9. Nie mogę w tym telefonie w opcjach SMSowych znaleźć tego, aby nie zapisywał wysyłanych wiadomości. Wie ktoś, gdzie to znaleźć?

Bardzo dziękuję za już udzielone odpowiedzi :)

Edytowane przez tomuuu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dysza
    A możesz z nazwy jakiś zaproponować? Żebym wiedział, czego szukać.

Ja używam ADW.Launcher, przyjaciółka Launcher Pro, używałem teź dxHome - we wszystkich takie coś zrobisz.

Tu masz 2 tematy, które pomogą Ci wybrać:

http://forum.android.com.pl/f216/lista-launchera-w-13727/

http://forum.android.com.pl/f34/najlepszy-launcher-zalety-i-wady-poszczega-lnych-launchera-w-13459/

Czyli nie wystarczy tylko ten KIES (to taki nowszy PC Suite?), np. z http://www.samsung.com/pl/consumer/m...il&tab=support - tylko dodatkowo drivery, tak? Jednak nie widzę ich na tej stronie - a to jest Samsungowe wsparcie dla tego modelu.

Powinien wystarczyć. W razie gdyby nie, wtedy szukaj tych driverów.

Jakie aplikacje?

Zegar? Najpopularniejszy to TypoClock, ja sam używam Retro Clock.

Kalendarz? Z tego co pamiętam, możesz używać systemowego bez synchronizacji, co za problem?

Latarka? Ten telefon nie ma diody... Co najwyżej "ekranowa", pierwsza lepsza z google:

Download Tiny Flashlight LED for Samsung GT i5800 Galaxy 3

Co jeszcze? To co mówię wszystkim - Barcode Scanner!

Handcent SMS, jak wszystkie w zasadzie aplikacje samodzielnie instalowane, bez problemu usuwasz.

8. Przytrzymaj literkę przez parę sekund przyciśniętą.

---------- Post dołączono o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Nie zapisywanie smsów? W systemowej aplikacji tego nie ma.

W innych zresztą też nie widziałem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

3. Drążąc - nie chodzi mi o ekran, pulpit - tylko o menu, w które się wchodzi wybierając MENU :) Czy te launchery umożliwiają modyfikację i usunięcie pozycji z tego menu? Czy tylko pozostaje rootowanie?

Dziękuję za listę launcherów - do przestudiowania na spokojnie (choć czekam na sugestie, może ktoś coś napisze).

Z KIESem będę walczył w domu na kompie, w pracy dam sobie spokój.

Kalendarz? Z tego co pamiętam, możesz używać systemowego bez synchronizacji, co za problem?
    No więc nie. Klikam - i wyskakuje: Otwarto aplikację, która wymaga powiązania telefonu z kontem Google...
    8. Przytrzymaj literkę przez parę sekund przyciśniętą.
    Trafiony - zatopiony :)
    Nie zapisywanie smsów? W systemowej aplikacji tego nie ma.

W innych zresztą też nie widziałem...

No właśnie też mi się tak wydaje... Czyli pozostaje usuwanie ręczne. Żeby chociaż była możliwość podzielenia: wysłane/skrzynka odbiorcza - a nie wszystko w jednym widoku.

Może jakaś odpowiedź na pytanie 7?

10. Słyszałem, że przydatny jest program, który umożliwia wyłączanie mulących się w tle procesów. Co polecicie?

Edytowane przez tomuuu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dysza
    7. Co należy zrobić, aby zabezpieczyć się przed automatycznymi aktualizacjami, a równocześnie móc samemu spokojnie wysłać/odebrać MMSa i chcą i odpalając przeglądarkę bez problemu samemu wejść do neta?

W Erze, po prostu wszedłem w ustawienia konta, na www ery, i wyłączyłem sobie internet.

Potem stwierdziłem, że 9 zł miesięcznie to nie jest dużo, i kupiłem pakiet internetowy.

Jeśli jedna ani druga opcja [a Orange powinien też je posiadać] nie wchodzi w grę, szukaj blokerów w stylu APNDroid, czy coś. Nie używam, ciężko mi coś konkretnego powiedzieć.

Czy te launchery umożliwiają modyfikację i usunięcie pozycji z tego menu?

Tak. W dxtop jak i w Launcher Pro możesz sobie swobodnie aplikacje ukryć [ale nie usunąć], nie będą się pojawiały w menu. W ADW.Launcher z kolei, możesz sobie utworzyć "foldery", podzielić menu jak tylko chcesz - np. jeden folder ze wszystkim, drugi tylko z tym co potrzebujesz, i po prostu używać tego drugiego.

Kalendarz? Nie potrafię pomóc, szukaj w markecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu
    Jeśli jedna ani druga opcja [a Orange powinien też je posiadać] nie wchodzi w grę, szukaj blokerów w stylu APNDroid, czy coś. Nie używam, ciężko mi coś konkretnego powiedzieć.
    Właśnie chyba coś takiego. Bo jak wyłączę na amen, jak to opisałem, że tylko net po WIFI i MMSy przychodzą - to na ulicy czy w terenie gdzieś z neta nie skorzystam. A z takim programem jak ten, co proponujesz - i widzę, że na forum się przewija nazwa nie raz, można sobie on/off z netem do woli.
    Tak. W dxtop jak i w Launcher Pro możesz sobie swobodnie aplikacje ukryć [ale nie usunąć], nie będą się pojawiały w menu. W ADW.Launcher z kolei, możesz sobie utworzyć "foldery", podzielić menu jak tylko chcesz - np. jeden folder ze wszystkim, drugi tylko z tym co potrzebujesz, i po prostu używać tego drugiego.
    Chyba spróbuję zatem LauncherPro :)
    Kalendarz? Nie potrafię pomóc, szukaj w markecie.
    Trzeba będzie.
    Zegar? Najpopularniejszy to TypoClock, ja sam używam Retro Clock.
    No właśnie. Zalogowałem się na telefonie do Marketu - nie ma tam tego TypoClock. Co teraz? Można pobrać jakoś na kompie i przez kabel zainstalować? Edytowane przez tomuuu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konto google jest potrzebne - polecam zalozenie nowego, czystego i jak nie chcesz korzystac z netu to wylaczyc synchronizacje. Wtedy kalendarz dziala normalnie tylko na telefonie.

W Touchwiz3 czyli standardowym launcherze jak wejdziesz do drawera z ikonkami nacisnij lewy klawisz i wybierz edycja wtedy przy ikonkach pojawia sie biale minusy w czerwonych kolkach - naciskajac na ikonke odsintalujesz wtedy wybrany program (czytli usuniesz a nie ukryjesz ) Nie dotyczy to smiecia wgranego przez operatora , do tego bylby potrzebny root lub nowy soft niebrandowany.

Z ciekawszych launcherow polecam ADW EX (platny) lub jego darmowa wersje ADW,daje duza mozliwosc zmiany wielkosci widgetow a to sie liczy przy rozdzielczosci i5800. Dodatkowo mozesz sobie wlaczyc wieksza liczbe kolumn czyli nie 4 ikonki obok siebie ale np 5, 6,7 ,8 i tp., Tak samo mzona to ustawic w pionie. Mozna rowneiz wlaczyc full screen czyli ukryc dockbar z ikonkami telefonu sms itp oraz gorny pasek z zegarem (bedzie dostepny po przesunieciu palcem w dol). Full screen robi wrazenie ze ekran jest jeszcze wiekszy :)

Co do kalendrzady - jest multum programow typu Agenda czyli biznesowe zarzadzanie czasem i rozkladem dnia , sa rowniez plany lekcji jak i zwykle kalendarze z widgetami,, maly fajny jest smooth calendar, swietny pure calendar - wystarczy ze w markecie wpiszesz calendar lub agenda i masz olbrzymia ilosc aplikacji. Przeczytaj newsa na forum - tak z 6 wyrozniony link na glownej stronei forum z info ze mozna wreszcie korzystac z marketu na PC i z poziomu pc instalowac programy i zarzadzac kontem gmail.

Edytowane przez HarryRobinson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi