Skocz do zawartości
guren

Samsung I5800 - pytania nowicjusza

Rekomendowane odpowiedzi

Dysza
    Nie dotyczy to smiecia wgranego przez operatora , do tego bylby potrzebny root lub nowy soft niebrandowany.

Właśnie, a wydaje mi się, że kolega też o takie śmiecie pyta.

Ja sam nie używam np. map czy lokalizacji, ale przeca nie będę ich usuwał - tylko ukryję.

No właśnie. Zalogowałem się na telefonie do Marketu - nie ma tam tego TypoClock. Co teraz? Można pobrać jakoś na kompie i przez kabel zainstalować?

Weekendowa porcja gier i aplikacji [31.12.10]

A skoro się zalogowałeś do marketu, znaczy masz konto google.

Jaki więc problem z kalendarzem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu
    Konto google jest potrzebne - polecam zalozenie nowego, czystego i jak nie chcesz korzystac z netu to wylaczyc synchronizacje. Wtedy kalendarz dziala normalnie tylko na telefonie.
    U mnie to nie problem - na swoim koncie Gmail nie używam kalendarza, może się synchronizować :) Przy okazji - jak teraz zalogowałem się na to konto, to za jakiś czas mogę zalogować się na inne?
    W Touchwiz3 czyli standardowym launcherze jak wejdziesz do drawera z ikonkami nacisnij lewy klawisz i wybierz edycja wtedy przy ikonkach pojawia sie biale minusy w czerwonych kolkach - naciskajac na ikonke odsintalujesz wtedy wybrany program (czytli usuniesz a nie ukryjesz ) Nie dotyczy to smiecia wgranego przez operatora , do tego bylby potrzebny root lub nowy soft niebrandowany.
    No właśnie. A ja pytałem o śmieć dostarczany z telefonem. Czyli bez rootowania ani rusz. Trudno, przeżyję.

A co sądzisz o tym, co Dysza napisał/a w #10 - że launcher sam rozwiąże ten problem bez rootowania?

---------- Post dołączono o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Wow... Nie nadążam :)

Właśnie, a wydaje mi się, że kolega też o takie śmiecie pyta.

Ja sam nie używam np. map czy lokalizacji, ale przeca nie będę ich usuwał - tylko ukryję.

Dokładnie tak :)
    A skoro się zalogowałeś do marketu, znaczy masz konto google.

Jaki więc problem z kalendarzem?

Już nie mam - bo jak kliknąłem na Market i wyszło, że trzeba się zalogować, to i kalendarz pójdzie zapewne teraz :)

Problem jest innego typu - chodzi mi o zwykły, nie Googlowy kalendarz. Prostszy, jak w zwykłych Samsungach-nie smartfonach.

---------- Post dołączono o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Dokąd domyślnie instalują się aplikacje z Marketu?

Pamięć telefonu czy kartę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dysza

Wciąż masz 2.1?

To na telefon.

Jeśli masz 2.2 to zależy od aplikacji.

---------- Post dołączono o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

A co sądzisz o tym, co Dysza napisał/a w #10 - że launcher sam rozwiąże ten problem bez rootowania?

Dysza napisał tylko, że launcher pozwoli ukryć to z menu, nie usunąć :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Wersja 2.1. update 1 Słabo, 170 MB to niedużo. APN i latarkę zainstalowałem, już się zrobiło 156...

Upgrade to coś bardzo skomplikowanego?

Co do kwestii launchera - o schowanie mi chodzi głównie właśnie. A bez zrootowania - usunąć tych systemowych się nie da, prawda?

Kilka postów wcześniej zapytałem też:

10. Słyszałem, że przydatny jest program, który umożliwia wyłączanie mulących się w tle procesów. Co polecicie?
    Polecicie coś? Edytowane przez tomuuu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lex917

Upgrade to coś bardzo skomplikowanego?

http://forum.android.com.pl/f136/tutorial-aktualizacja-samsunga-galaxy-3-i5800-przez-odina-25413/

Nie jest to nic trudnego ;)

Polecicie coś?

Wcale nie jest konieczny. Masz o tym masę artykułów w internecie (również na tym forum). Jeśli jednak się zdecydujesz na siłę używać killera, to np. jakiś Advanced Task Killer.

Co do kwestii launchera - o schowanie mi chodzi głównie właśnie. A bez zrootowania - usunąć tych systemowych się nie da, prawda?

Prawda. Root jest jednak prościutki, ale pamiętaj o utracie gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Czy taka własnoręczna aktualizacja oznacza, jak przy roocie, utratę gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lex917

Niestety, wgranie nowego roma również oznacza utratę gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Mam SMS Popup z Marketu, zgodnie z radą, zainstalowany. I widzę dość ciekawą kwestię odnośnie raportów doręczenia wiadomości, które mam włączone.

Jak w ustawieniach samych smsów wyłączę powiadomienia (te u góry, na pasku na pulpicie) - to owszem, na pulpicie wyskoczy duże powiadomienie o smsie przychodzącym do mnie, nawet z całą treścią. Ale nie pojawia się nigdzie raport doręczenia wiadomości wysłanej przeze mnie do kogoś (de facto, również jakby wiadomość, tylko że automatyczna, zwrotna) - mimo, że jest włączony (muszę ręcznie wejść do wiadomości, jej szczegółów - i tam widać, czy doręczona, czy nie).

Żeby widzieć, i to nie jak wiadomość przychodzącą do mnie (na środku ekranu), tylko u góry na pasku, raport doręczenia - muszę pozostawić włączone powiadomienia nie tylko w powiadomienia aplikacji SMS Popup, ale też w powiadomieniach w ustawieniach samych smsów (podczas gdy wszyscy radzą, aby je wyłączać).

Ktoś zna może jakiś dodatek, który jednakowo wyświetla zarówno same smsy przychodzące z zewnątrz do mnie, jak i raporty przychodzące do mnie po wysłaniu wiadomości do kogoś?

---------- Post dołączono o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

W poście #7 napisałem:

Mam też ważne pytanie dotyczące problemów, o których słyszałem a 'propos tego telefonu - automatycznym, w tle, łączeniu się z serwerami, aktualizowaniu itp, co zżera podobno mocno kasę z konta. I teraz, w sklepie sprzedawca polecił wejść w Menu / Ustawienia / Komunikacja i odpalić Tryb Offline - że to wystarczy. Sprawdziłem w domu - WIFI w tym trybie działa. Ale facet powiedział, ze w tym trybie np. MMSy nie dojdą do mnie - czy ma rację? Sedno pytania - 7. Co należy zrobić, aby zabezpieczyć się przed automatycznymi aktualizacjami, a równocześnie móc samemu spokojnie wysłać/odebrać MMSa i chcą i odpalając przeglądarkę bez problemu samemu wejść do neta?
    WiFi może i działa, ale teraz się skumałem, że jest to tzw. tryb samolotowy - jesteś poza zasięgiem (próbowałem sam do siebie zadzwonić, odbija) - czyli rozwiązanie żadne.

Pozostaje ten APN. Jest w nim opcja, w ustawieniach, "Wyłącz wszystkie APNy (opis: zaznacz jeśli wyłączenie działa)". Powinna być ta opcja zaznaczona, aby telefon mi się sam nie łączył z netem? Czy odznaczona?

Czy jest jakikolwiek sposób - poza poznaniem po rachunku (po fakcie), że jednak coś się aktualizowało i łączyło - żeby sprawdzić, czy taki program działa prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Md87

Zaraz po zakupie fona ściągnąłem tego apndroida. Na ustawieniach domyślnych blokował połączenia i nic się nie ściągało(wiem bo mam tel na karte więc widać od razu). Najlepiej wrzuć sobie na homescreen widget apndroid wtedy jednym dotknięciem zablokujesz transfer(zielona ikona ściąganie włączone a czerwona to blokada). Ostatecznie jednak zdecydowałem się na pakiet MB, bo co to za przyjemność z androida jak się wyłączy te wszystkie synchronizacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koło ikonki zasięgu masz taką niebieską z literą sygnału, z jakiego korzystasz teraz, np. H, 3G, E, G i jeśli coś tam mruga to znaczy że przesyła, jak się nie rusza to ma możliwość połączenia się. Po włączeniu tej aplikacji ikonka powinna zniknąć.

I wrzucaj 2.2. Każdy z nas przecież tutaj teoretycznie stracił gwarancję, ale jak oddawał to nic nie robili...

A jak ci padnie np. ekran to wciąż da się włączyć download mode, a tam nic nie trzeba widzieć :P

Jeśli całkiem padnie a chcesz się upewnić że nie przyczepią się do niczego to do mikrofalówki telefon i po elektronice :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi