Skocz do zawartości
guren

Samsung I5800 - pytania nowicjusza

Rekomendowane odpowiedzi

Md87

Ja tam wolę zaczekać na oficjalny w pełni sprawny soft 2.2 od samsunga, bo jak czytam o tych jpf, jpb itd. to widzę, że w każdym coś jest nie tak i ludzie mają jakieś ale. Jedyne co wiem, że zrobię to wgram sobie wersje niebrandowaną bo teraz wkurza mnie, że mam jakieś głupie aplikacje z plusa, których nie mogę wywalić bez roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otóż tak....

Ja osobiście używam Go LAancher EX, który zarządza zużyciem baterii, zarządza uruchomionymi aplikacjami i dodatkowo ma większość funkcji z Launcher Pro + skórki itp....

Do aplikacji program tego samego twórcy: GO SMS - skórki, zarządzanie smsami, jakoś szybciej działa, wyświetla powiadomienia jak sms popup + możliwość odpowiedzi na te sms w tym malym okienku i dodatkowo może wyświetlać raporty

Kalendarz: smooth calendar - chyba ma swój wbudowany także i ma widget (wyśweitla kalendarz systemowy lub własny w zależności od ustawień...

warto zrobić upgrade choćby dla tego, że aplikacje można instalować na karcie, wyłączyć połączenie z netem poprzez sieć, menadżer procesów... i pewnie wiele więcej nowości, w które nie wnikam...

za zegarek analogowy używam tabsimiclock (posiada wskaźnik pogody i baterii - ładnie dość wygląda)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi :)

W drodze powrotnej do domu nasunęło mi się kilka pytań kolejnych.

Wyszukiwanie w kontaktach Domyślnie - otwiera się widok całej listy kontaktów, alfabetycznie. Żona ma Samsunga Avila, i tam domyślnie u góry widoczne jest okienko wyszukiwarki, gdzie bez problemu można szukać, żeby nie machać palcami po całej liście, jak się chce dość do imienia na Z. U mnie w I5800 jest dużo bardziej naokoło - jak wejdę w kontakty, lista alfabetyczna, ale bez okna wyszukiwarki. Dopiero jak kliknę na ten fizyczny klawisz po lewej na dole, wyświetlają się opcje i tam jest wyszukiwarka "szukaj kontaktów". Da się jakoś zrobić, aby ta wyszukiwarka była dostępna od razu jak się w kontakty wejdzie?

Gdzie fizycznie znajduje się galeria tapet dostarczonych z telefonem, folder z nimi? Nie bardzo mam pomysł, jak do tego dojść.

Domyślna przeglądarka internetowa Co to jest? Nigdzie nie znalazłem nazwy, informacji o aplikacji. Ustawiłem jako stronę główną WP - i nic, odpala się cały czas iPlus (mimo że w ustawieniach jest, że główna WP). Polecicie jakąś dobrą przeglądarkę? Jedyny warunek - szybka i prosty dostęp do zakładek, bo właściwie tylko z kilku witryn będę korzystał.

Wiem, że to pytanie może głupio zabrzmieć... Chodzi o nawigację.

Mam coś takiego jak po prostu Nawigacja, co znajduje chyba po mapach Google trasę? Łączy się, jak rozumiem, za pomocą GPRS i lokalizuje - czyli płacę za połączenie GPRS, tak? Pojawiła się na pasku ikonka satelity jakby, co wg instrukcji oznacza działanie GPSu.

Potem mam coś o nazwie NaviExpert (Nawigacja GPS w telefonie: Samsung, Sony Ericsson, Nokia, HTC, LG, Motorola => NaviExpert.pl), czyli nawigacja taka porządna, w oparciu o GPS - czy za łączenie się z tym i korzystanie coś płacę?

No i są Mapy Google - to, jak rozumiem, płacę jak za połączenie internetowe (chyba, że jestem w zasięgu i włączę WIFI).

No właśnie - korzystanie z internetu. Jak wygląda płatność za to? Za pomocą czego z tego korzystam? Chodzi mi o to, żeby wiedzieć, czego cennik u operatora (Orange) sprawdzić. Jak nie mam włączonego WIFI, a włączę internet - pojawia się na pasku u góry takie H z dwiema strzałkami - niestety, w instrukcji nie ma, co to znaczy (są wyjaśnione podobne ikony, ale z G i E) - jaki to jest sposób łączenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W kontaktach to np jak masz upgrade softu to wtedy kontakty są z wyszukiwarką... wcześniej nie stosowałem wyszukiwarki tylko właśnie naokoło szedłem z tym... (przesuwanie i tak jest bardzo szybkie więc jakoś te 300 kontaktów to na trzy przesuniącia szły...)

Fizycznie: Karta pamięci/DCIM/

Przeglądarka domyślna to jakaś z Androida po prostu... Polecam Operę lub Mirandę, Skyfire (ja używam systemowej i się przyzwyczaiłem...)

Nawigacja google w Polse nie działa tak jak powinna... znaczy mi wogóle nie działa....

NaviExpert... - miałem ale jak zrobiłem upgrade to już nie mam.. nie używałem...

GPS łączy także bez neta ale wtedy trwa to u mnie nawet 20-30min... Jak połączę z netem (oczywiście sieciowym) to ok do 5 min, zależy gdzie jestem... Oczywicie pobiera to transfer takze za niego płacisz... w Orange bez pakietu: 25gr za 40kB (czyli drogo) z pakietem to chyba 100MB za 5zł lub 20MB za 10zł...

Mapy Google ściągają mapy z neta więc chyba to jest jasne... jak WiFi to za darmo jak bez WiFi to płacisz..

Znalzłem ciekawe mapy OsmAnd oparte o OpenStreeMaps - nie ma wszystkich ulic ale dośc dokładne są i można cały kraj pobać na komórkę w tym, ze wtedy nie są te mapy najlepszej jakości... jak się używa z netem to będą pobierane lepszej jakości...

Te literi to jakość połączenia... H -> HSDPA... teraz akurat powypadało mi z głowy która jest najlepsza jakość... te H to chyba najlepiej (albo UMTS ale tutaj mogłem coś pomylić...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

H-HSDPA 3G-UMTS

HSDPA jest najszybsze

Tapety są w pliku /system/app/TwWallpaperChooser.apk

Dalej w /res/drawable-ldpi/

Przeglądarki użyj Opery

W Naviexpert i Google Maps płacisz tylko za internet. Navi żeby była offline to płatna

Za GPS płacisz tylko jeżeli pobierze sobie dane do szybszego znalezienia satelity, czyli internet

Płatność za internet to tak jak wszystko inne, doliczane do rachunku. U Orange sprawdź ile kosztuje x kb

Zazwyczaj jest to 100kb za kilka/naście groszy. I to działa tak, że telefon sprawdzi sobie maila, ale nic nie przyszło i przesłał 2kb albo nawet 5 bajtów i zamknął połączenie to płacisz jak za 100kb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu
    W kontaktach to np jak masz upgrade softu to wtedy kontakty są z wyszukiwarką... wcześniej nie stosowałem wyszukiwarki tylko właśnie naokoło szedłem z tym... (przesuwanie i tak jest bardzo szybkie więc jakoś te 300 kontaktów to na trzy przesuniącia szły...)
    Nie no, spoko - pewnie, da się, tylko jak jestem przyzwyczajony do opcji wyszukiwania, a nie suwania :) Rozumiem, że w Androidzie 2.2 już byłoby z wyszukiwarką kontaktów na wierzchu?
    Fizycznie: Karta pamięci/DCIM/
    Zdjęcia z galerii, przesłane przez Bluetooth czy z aparatu - tak. Jak pytałem o tapety udostępniane firmowo z telefonem. Na karcie ich z pewnością nie ma, a tam gdzie podał ścieżkę JoHnNy08PL pewnie - bo to chyba się do pamięci fona odnosi, czyli miejsca którego nie idzie obejrzeć sobie, drzewa katalogów itp., bez rootowania fona?
    Przeglądarka domyślna to jakaś z Androida po prostu... Polecam Operę lub Mirandę, Skyfire (ja używam systemowej i się przyzwyczaiłem...)
    A potrafisz wytłumaczyć mi, czemu, pomimo zmiany strony głównej w tej przeglądarce (ustawiłem WP - pierwotnie coś tam z Plusa było) i tak po ponownym włączeniu przeglądarki, ładuje się ta dawna strona główna z Plusa? Mimo że w ustawieniach widnieje nowa, zmieniona, czyli WP ;/
    Nawigacja google w Polse nie działa tak jak powinna... znaczy mi wogóle nie działa....
    Pobawiłem się chwilę dzisiaj - na pierwszy rzut oka, jak ustawiłem trasę z pracy do domu, to wyszło ok. Tal samo, jak odpaliłem w domu na moment, to zlokalizował - wskazując, że margines błędu to 70 m - praktycznie dobrze.
    w Orange bez pakietu: 25gr za 40kB (czyli drogo) z pakietem to chyba 100MB za 5zł lub 20MB za 10zł...
    Hm, chyba pokręciłeś coś :idea: 20 MB za 10 zł, a 100 MB (5 x tyle) za 5 zł?
    H-HSDPA 3G-UMTS

HSDPA jest najszybsze

Czyli odpala się to najszybsze :)

Tapety są w pliku /system/app/TwWallpaperChooser.apk

Dalej w /res/drawable-ldpi/

Przeglądarki użyj Opery
    Kolejna osoba to poleca, chyba się skuszę. Ta podstawowa - słaba...
    Płatność za internet to tak jak wszystko inne, doliczane do rachunku. U Orange sprawdź ile kosztuje x kb

Zazwyczaj jest to 100kb za kilka/naście groszy. I to działa tak, że telefon sprawdzi sobie maila, ale nic nie przyszło i przesłał 2kb albo nawet 5 bajtów i zamknął połączenie to płacisz jak za 100kb

Heh, dobrze wiedzieć, że takie cwaniaki...

Każdemu bym piwko strzelił - ale nie mogę (jest jakiś limit dzienny?)

Pytanie następne, które wyszło w przysłowiowym międzyczasie - jakiś dobry programik do obsługi SMSów, w którym (w przeciwieństwie do systemowego w 2.1) będzie podział na skrzynkę odbiorczą i nadawczą? A do tego coś, co pokaże ładne pop-upy na pulpicie w przypadku wszystkich wiadomości przychodzących, nie tylko od ludzi, ale też np. raportów?

---------- Post dołączono o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

Nieprzyjemne spostrzeżenie - jak się zalogowałem na koncie swoim używanym na codzień Gmailowym - sporo plików na Picassie, tona kontaktów itp. - to przy pierwszym połączeniu z WIFI zassał to wszystko telefon, i wyświetlał także w kontaktach wszystkie maile (pół biedy, da się wyłączyć); gorzej z galerią - pobrał nagłówki wszystkich galerii jakie mam w Picassie, po czym jak net wyłączyłem, to zostały nagłówki same, nie ładujące się z przyczyn oczywistych (bez neta się nie da) dalej.

Co najgorsze - jak stwierdziłem, że prościej będzie nowe konto założyć i z niego, a nie z tego używanego codziennie jako adres e-mail korzystać... okazało się, że nawet jak założyłem to nowe konto na Gmailu i skonfigurowałem je jako następne na telefonie - nie da rady, nie da się usunąć. Musiałem odpalić powrót do ustawień fabrycznych, czyli instalacja wszystkiego od nowa. Czyli - trafna uwaga, jaka padła w #12 - najlepiej jednak z nowym kontem, czystym i nieużywanym.

Chyba, że nie zrozumiałem funkcji Menu / Ustawienia / Konta i synchronizacja / i opcji wyłączenia Autosynchronizacji, co - sugerując się nazwą, może być rozwiązaniem: od razu skonfigurować na telefonie konto używane, ale zanim się połączy z netem, wyłączyć ową autosynchronizację. Ale to tylko takie moje gdybanie.

---------- Post dołączono o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------

Jak przez kabel USB wgrać do telefonu daną aplikację? Skopiować po prostu? Ale dostęp jest tylko do karty pamięci, nie do pamięci telefonu, gdzie się instaluje takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dysza

Jak chodzi o aplikacje - wrzucasz [przez kabel, albo przez BT, albo przez czytnik kart - nvm] plik *.apk na kartę pamięci, potem wchodzisz w "Moje pliki" w menu i odpalasz ten plik apk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dysza
    Jak pytałem o tapety udostępniane firmowo z telefonem. Na karcie ich z pewnością nie ma, a tam gdzie podał ścieżkę JoHnNy08PL pewnie - bo to chyba się do pamięci fona odnosi, czyli miejsca którego nie idzie obejrzeć sobie, drzewa katalogów itp., bez rootowania fona?

Tak. Bez przeglądarki roota ich nie obejrzysz.

Chcesz - mogę wyciągnąć z mojego i gdzieś upnąć, ale to raczej rano, nie teraz.

Watchdog - z opisu ciekawy, ale nie używałem. Chcesz, próbuj. Nie zaszkodzisz sobie.

A że kiepski pomysł - fakt, Android sam z siebie całkiem dobrze zarządza pamięcią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Byłbym bardzo zobowiązany, Dysza, żonce się spodobały - a tu nie ma jak udostępnić...

Bardzo proszę, niekoniecznie teraz w środku nocy :) o doradzenie czegoś odnośnie pytań z #28 - http://forum.android.com.pl/440192-post28.html

Dobranoc wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi