Skocz do zawartości
guren

Samsung I5800 - pytania nowicjusza

Rekomendowane odpowiedzi

Dysza
    A potrafisz wytłumaczyć mi, czemu, pomimo zmiany strony głównej w tej przeglądarce (ustawiłem WP - pierwotnie coś tam z Plusa było) i tak po ponownym włączeniu przeglądarki, ładuje się ta dawna strona główna z Plusa? Mimo że w ustawieniach widnieje nowa, zmieniona, czyli WP

Reset telefonu nie pomógł? Zwykły reset, nie żadne pierońskie wipe :D

Galeria z hybrydy.

Co do reszty, ciężko mi coś powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak pytałem o tapety udostępniane firmowo z telefonem. Na karcie ich z pewnością nie ma, a tam gdzie podał ścieżkę JoHnNy08PL pewnie - bo to chyba się do pamięci fona odnosi, czyli miejsca którego nie idzie obejrzeć sobie, drzewa katalogów itp., bez rootowania fona?

Tak. Bez przeglądarki roota ich nie obejrzysz.

Chcesz - mogę wyciągnąć z mojego i gdzieś upnąć, ale to raczej rano, nie teraz.

Watchdog - z opisu ciekawy, ale nie używałem. Chcesz, próbuj. Nie zaszkodzisz sobie.

A że kiepski pomysł - fakt, Android sam z siebie całkiem dobrze zarządza pamięcią.

Nieprawda. Root daje nam możliwość zamiany partycji w RW, czyli z możliwością zapisywania. Bez roota jest ona w RO czyli tylko do odczytania. Wpisz w cmd adb pull /system/app/TwWallpaperChooser.apk C:/ i normalnie znajdzie się to na dysku

A kolega wrzucił ci ten plik z 2.2, a tam są już inne tapety.

A co do task killerów, to ja czasem używam bo system czasem nieciekawie zwalnia gdy ma ~30MB wolnego RAMu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Froyo wystarczy przytrzymać środkowy przycisk i wybrać menedżer zadań. Tam jest wszystko ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu
    Reset telefonu nie pomógł? Zwykły reset, nie żadne pierońskie wipe :D
    Na to nie wpadłem :) Oczywiście, podziałało. Dziwne. W sumie ustawienia zmienia od razu - a jednak trzeba resetować :facepalm:
    Dziękuję. A co to za format? Jak to na kompie odpalić? Ciemny jestem :dontgetit:
    W Froyo wystarczy przytrzymać środkowy przycisk i wybrać menedżer zadań. Tam jest wszystko ;]
    Odnośnie czego to napisałeś? Zgubiłem się.

Ok, Froyo to Android 2.2. A wersja 2.1 jaką ma nazwę?

---------- Post dołączono o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Nowe pytanie, jakie mi się nasunęło w toku korzystania z wyszukiwarki internetowej domyślnej. W jaki sposób można po prostu zamknąć przeglądarkę jak się z niej korzysta? Jak klikam guzik (ten fizyczny, po prawej) "cofnij" - no to cofa w historii wyświetlania. A po prostu zamknąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lex917
    Odnośnie czego to napisałeś? Zgubiłem się.

Napisał to odnośnie task killerów. W menedżerze zadań w 2.2 można wyłączyć aplikacje, które się nie zamknęły i niepotrzebnie ciągną w tle RAM ;)

Ok, Froyo to Android 2.2. A wersja 2.1 jaką ma nazwę?

Eclair

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dysza
    Dziękuję. A co to za format? Jak to na kompie odpalić? Ciemny jestem

Na kompie? Nawet winrar. Zaś format to aplikacja androida, po prostu.

[/color]Nowe pytanie, jakie mi się nasunęło w toku korzystania z wyszukiwarki internetowej domyślnej. W jaki sposób można po prostu zamknąć przeglądarkę jak się z niej korzysta? Jak klikam guzik (ten fizyczny, po prawej) "cofnij" - no to cofa w historii wyświetlania. A po prostu zamknąć?

To fakt. Nie spotkałem wygodnego sposobu, by to robić.

Możesz kliknąć lewy klawisz, wejść w okna, zamknąć okno, i wtedy jeszcze raz klawisz wstecz.

Możesz też wejść we wspomniany powyżej menedżer, i zaskoczyć proces internet.

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W jaki sposób można po prostu zamknąć przeglądarkę jak się z niej korzysta? Jak klikam guzik (ten fizyczny, po prawej) "cofnij" - no to cofa w historii wyświetlania. A po prostu zamknąć?
    cofnij do oporu - zwykle przycisk cofnij robi za exit jezeli aplikacja nie ma wlasnego exit. Nigdy nie ma pewnosci jednak ze nie pozostaje w tle i tylko ubicie jej task killerem pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu
    Na kompie? Nawet winrar. Zaś format to aplikacja androida, po prostu.

Wiem, spoko :) Tylko co zrobić dalej na kompie z plikami po rozpakowaniu tego archiwum - rozszerzenia .apk (jak aplikacja do Androida - już wiem) i .odex? Jak z nich te obrazki wyciągnąć?

Co do nawigacji - kolejna ciekawa obserwacja. Jak sobie jechałem i wrzuciłem, zlokalizowała mnie - fajnie, praktycznie dokładnie. Wyłączyłem aplikację, wyłączyłem GPS, zablokowałem połączenia APNdroidem. Po jakimś czasie, kawał dalej - sprawdzam ponownie, i włączyłem tylko GPS oraz aplikację Nawigacja. I co? Myśli, myśli - a patrzę, widzi mnie i pokazuje pozycję jak wtedy. Co jest? Oczywiście, głupota - a co. Bo nie wyłączyłem APNdroida, więc nie mógł się połączyć na bieżąco - więc pokazywał ostatnie zapamiętane położenie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na poczatek polecam uaktualnić fon do Androida 2.2

Później Launcher Pro.

Naprawi to problem znikajacych ikonek do skrótów programów na głównym ekranie.

Reszta programów to chyba już zależnie od potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Co do nawigacji - kolejna ciekawa obserwacja.
    no tak to bardzo dziwne w aplikacji któa wymaga polaczenia z netem. Kup sobie navi offline sygic 10 i tam nie ma problemu z APN czy wlaczonym netem, wszystko dziala offline.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi