Skocz do zawartości
guren

Samsung I5800 - pytania nowicjusza

Rekomendowane odpowiedzi

W Eclair również występuje ten problem.
    To nie jest problem, tylko tak dziala android 2.1 Dopiero wersja 2.2 wprowadza systemowa mozliwosc instalacji plikacji na karcie SD a nie w pamieci telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vorge
    To nie jest problem, tylko tak dziala android 2.1 Dopiero wersja 2.2 wprowadza systemowa mozliwosc instalacji plikacji na karcie SD a nie w pamieci telefonu.

Kolega nie pisał, że nie może przenieść aplikacji, tylko, że przy 20MB wolnego miejsca ma komunikat o braku pamięci i, jak napisałem, ten komunikat (i związane z nim problemy, jak np. nieprzychodzące SMSy) pojawia się także na 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Zauważyłem inny zonk, tym razem dot. smsów.

Wchodzę do edytora, i mam wybrać odbiorcę - link "kontakty". I co widzę? Dublują mi się wszystkie - mam domyślnie w książce adresowej ustawione, iż ma zawierać tylko i wyłącznie kontakty skopiowane z SIMa na pamięć z telefonu, i tylko te numery z pamięci telefonu wyświetlać. W książce adresowej jest ok - ale właśnie przy pisaniu SMSów i wyborze odbiorców mam wszystko zdublowane, widzę kontakty i z karty SIM i z pamięci fona.

Ma ktoś pomysł, jak to przeskoczyć? Żeby wyświetlały się jedynie te kontakty z telefonu (tak, jak mam ustawione dla samych kontaktów właśnie)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vorge

Ma ktoś pomysł, jak to przeskoczyć? Żeby wyświetlały się jedynie te kontakty z telefonu (tak, jak mam ustawione dla samych kontaktów właśnie)?

Najprościej po prostu wywalić kontakty z karty sim. Jeżeli potrzebujesz kopi to wyeksportuj na SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RoboD

Pośrednio... dodaj kontakty z telefonu do 'Grupy' (lub jak zrobiłem ja, do kilku grup według określonych kategorii) Kiedy zaczynasz pisać SMSa, zamiast przycisku 'Kontakty' wybierasz 'Grupy'. Będziesz tam miał tylko to, co sam dodałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Dzięki :) O pomyśle Vorge'a myślałem - w sumie backum przez Kiesa zrobiłem na kompie.

Czyli bezpośredniego jakiegoś rozwiązania, pogrzebania w ustawieniach, nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RoboD

Na zdrowy rozum powinno wyświetlać tak jak jest w ustawieniach... jednak w rzeczywistości jest jak widzisz :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dysza

Potwierdzam. I zmiana softu też nic tu nie da, na Froyo jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Aż dziw. Taka prosta i oczywista rzecz.

Dzięki za wypowiedzi :) Widzę, że upgrade do 2.2 nie zawsze jest złotym środkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sowik

Witam... zastanawiam się nad kupnem tego telefonu... ale mam takie pytanie... dla mnie dość ważne :P Czy na tym telefonie są jakieś aplikacje Dj`skie? Wiem,że na Androidzie jest Traktor... ale nie wiem czy pójdzie na tym phonie? wiem,że na HTC WF działa... a może jest coś innego nie musi być takie jak traktor... ale chciałbym sobie idąc z roboty do domu po prostu bawić się muzyką :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi