Skocz do zawartości
guren

Samsung I5800 - pytania nowicjusza

Rekomendowane odpowiedzi

pool80

No i się zaczęło. Fąn nie chce sie połączyć z najnowszym Kies. 2 dni temu łączyłem się już, wszystko było ok. Przenosiłem pliki, edytowałem książkę tel. A dziś podłączam i pokazuje się tylko status " łączenie" i można godzine czekać. I nic.

proszę o pomoc.

---------- Post dołączono o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Rom z ery 2.1 nie ruszany. Mam tylko launchera pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smaky

Zresetuj go, jak to nie pomoże to powrót do ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

Problem z wykrywaniem fana przez Kies rozwiązany!

Andek od ery 2,1najnowszy. Dołożone parę aplikacji i launcher pro. Pc na xp sp3

Nie pomogło przywrucenie ustawien fabrycznych.

Nie pomogło restartownie pc i fona.

Nie pomogła reinstalka Kiesa i wywalanie sterów od Samsunga.

Pomogło odinstalowanie Launchera pro a następnie podpięcie fona po usb jako odtwarzacz multimedialny. Nastepnie jak sie pojawi okno wyboru co ma XP zrobić zaznaczyć ekspl. plików i zaptaszkować żeby automatycznie to robił. odpiąć kabel.

Nastepnie włączyć Kies, wpiąć kabel ii wskazać komunikacje z Kies. Kursor sie namyśli pojawi się okno z kartą SD i znajdzie w Kies fona.

potem ograniczamy się tylko do włączenia kiesa a nastepnie wpięcia kabla i wskazania na komunikacje z Kies.

ps. Fon z Launcher Pro udało mi sie tylko zmusić do pokazania karty sd w mój komp. poprzez :

Włączenie debugowania usb. Wpięcie kabla. Wskazania komunikacji jako odtwarzacz multimediów. nastepnie w górnej belce właczyć przesyłanie plików z karty.

Po wpieciu kabla i wskazania komunikacji z kiesem w programie kies pokazaywało tylko nawiązywanie łączenia.

ps2. Launcher pro jest zarąbisty. ale jak będę chciał skomunikować sie przez Kies musze go wywalać, wczesniej zrobić kopię na karcie a i tak po powrocie część widgetów nie działa. Dość niewygodne.

ps3. A może jakiegoś syfa ściągłem po sieci ten launcher pro.....

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RoboD

Używałem Kiesa tylko do backupu kontaktów. Problemy z połączeniem spowodowały, że konieczność wykonywania tej czynności przeniosłem na gmaila. Od tamtego czasu zapomniałem co to jest Kies czego i wam życzę.

BTW Launcher Pro RULEZ :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smaky

Ja robię kopię kontaktów na kartę pamięci, też nie używam tego zamulacza Kiesa, a jedynie mam wgrane sterowniku USB do wgrywania romów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

Ok. ale jak od mojego super operatora przyjdzie nowy andek 2.2 to wgram go przez keisa. nie wiem jak bym miał w inny sposób. Kontaktuy mogę przenieść na dysk pc bez kies, ale edycja kiesa dotycząca kontaktów jest ok. nie znam innej. Na te chwilę juz umiem nie odinstalowć launchera

tylko przełączać sie na ten od ery. Więc łączenie z Kiesem nie jest już dla mnie problemem. Na razie.

ok. Pozdrawiam.

ps. Mam inny problem. Wgrałem sobie mapkę tatr w PDF i odpalam ja adobe readerem 10 lub thing free ofice. natomiast nie mogę powiększyć do momentu gdzie odczytanie mapy było by mozliwe. W 2gim progsie moge powiekszyć więcej niz w adobe ale obraz jest rozpixelowany. Tak jak by był skompresowany. A jak sprawdzam wielkość pliku to jest identyko z oryginałem. Nie widze żadnych nastawów. Moze coś polecicie doradzicie?

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RoboD
    nie wiem jak bym miał w inny sposób.

Np. za pomocą progamu Odin. Nie czekaj na nowego Andka, tylko wgraj Froyo, kóre jest już dawno dostępne. Co prawda nie jest finalne, ale chodzi OK.

Co do Tatr, do zainstaluj sobie Trekbuddy. W Sieci są dostępne rastrowe mapy m.in. Tatr. Powiększać ich nie można, ale Trek oferuje fukncję tzw. altasów, gdzie poszczególne mapy (np. różne skale) wybiera się z poziomu meu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

Jeżeli chodzi o Odina to zapoznam sie z nim. narazie nie spieszno mi do Froyo. Poczekam sobie od tego z sieci. Myśle że nie zbyt długo. Cieki za namiar na Trekbuddy. Jeszcze sprawdzam cos z marketu. Powiększenie ponad 100% robi problem z tymi programami na pdf.

Na zdrowie ;-)

---------- Post dołączono o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

i znowu zonk. Przy podpięciu przez kabel do pc telefon zgasł przestał reagować. Pomogło dopiero wyjęcie baterii. Teraz działa ok

ale jak podpinam kabel tylko powiadomi dźwiękiem i nic. nie ma w powiadowmieniach na górnej belce nigdzie że jest coś podpięte. Ktoś poradzi?

---------- Post dołączono o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

i tak jak sadziłem pomógł twardy Wipe. Tylko ZNOWU muszę wgrywać i ustawiać wszystko, dramat. Jest możliwość żeby wszystko to co miałem jakoś zarchiwizować? tak żeby łatwo przywrucić stan z przed wipea? na razie nie wchodzi wgrywanie innego andka niż ten z Ery.

pozdrawiam.

Tym razem do Kies nie jest potrzebne zmienianie launchera na podstawowy. Po tych cyrkach teraz działa i z pod launcher pro. Natomiast tal czy siak obecnie nie widzi mi stanu baterii czy co tam pokazywał takim paskiem w gł. oknie telefonu a w zakładkach widac tylko kontakty. nie ma innychopcji. np zdjecia czy wideo.

Nie podobają mi sie te problemy z wpinaniem pod usb, ten twardy zwis. Powiedzmy że sam Kies mogę pominąć. Ktoś zna sposób na zgranie na komp całego badziewia łacznie z zamontowanymi aplikacjiami ustawieniami launchera dzwonkami kontaktami żebym po karzdym wipe nie musiał ręcznie tego robić

?

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

Mam po za tym jeszcze pytanie. Jak mam baterię na wykończeniu to jak wzbudzam telefon ekran minimalną jasnością świeci. Podciągam widgetem "sterowanie zasilaniem" na full. Jak uśnie albo jak zablokuję powerem i ponownie wzbudzę znowu jest minimalne podświetlanie. Jest to bardzo nieporęczne bo w biały dzień na polu nic nie widzę. nie mogę znaleść setupu żeby mi to utrzymywał pomimo niskiego stanu baterii. W sumie nie wiem czy też tak się dzieje gdy bateria jest naładowana.

I jeszcze jedno. mógłby ktoś mnie przekierować na jakiegoś tutoriala do trekbuddy? Klika mu się w nieoznaczone pola na lcd do ważnych funkcji. W sumie działa nawet spoko. ale często gubi fixa. jeśli dobrze to nazywam.

pozdrawiam.

---------- Post dołączono o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

A przy grzebaniu mi wytrzymuje fon na razie 1,5 dnia. heh. A gdzieś czytałem że jakiemuś Mcgywerowi 10 dni trzyma. W sumie maławo. Zastanawiam się czy 2.2 andek to poprawi. I może wyłączę 3g. ponoć żre. W sumie jeszcze nie wiem gdzie to wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi