Skocz do zawartości
KriX

SwiftKey vs Swype vs TouchPal?

Rekomendowane odpowiedzi

Hary86

Mnie w Tuouchpal X denerwuje sposób wstawiania emotikonek: brak znaków specjalnych na klawiaturze, jedynie "otwierany" schowek z emotikonkami które mają nosek z - co mnie osobiście nie pasuje. W Swype wystarczy maźnięcie po odpowiednich klawiszach i mam co chciałem, dlatego na chwilę obecną ta klawiatura wygrywa wygrywa u mnie z Touchpalem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W kwestii emotek na Swype irytuje mnie właśnie brak buziaka ze skrótów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spox90

uzywałem długo touchpala i nie mam mu nic do zarzucenia dziła płynnie dobrze sie pisze :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

używałem tego i tego. według mnie lepiej wypada swype. touchpal jest tak jak by przepełniony niepotrzebnie. swype wydaje się płynniej chodzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swype. Testowałam chyba wszystko. Zawsze wracam do Swype. Sk - nadaje się tylko do stukania - nie ma szans z szybkością jaką oferuje Swype. Touchpal - nic mu poważnego zrzucić nie mogę ale są tam rozwiązania do których przyzwyczaić się nie mogłam. :)

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP

Ja myślę, że na Swiftkey można pisać szybciej niż Swype, ale... tylko gdy piszemy dwoma rękami. Miziając po ekranie jedną ręką Swype chyba nie ma sobie równych. Tu wchodzi czynnik "chyba" bo właśnie testuję TouchPal i wcale a wcale nie odstaje od Swype, lepiej zapamiętuje często używane wyrazy i piszę się na prawdę szybko.

Google Keyboard też nie jest zła, ale chyba tylko dla posiadaczy Nexusów. Ma fajną opcję swypowania na dwa palce.

Podsumowując dla jednorękich "miziaczy" Swiftkey na pewno nie jest opcją, do niego trzeba dwóch rąk i wtedy pisze się naprawdę szybko. Swiftkey jest wręcz genialny w poprawianiu błędów. Można pisać totalne farfocle a on i tak skleci z tego to co Ci chodziło po głowie. Pod tym względem Swype i Touchpal do niego daleko.

Od kilku lat używam Swype, jednak ostatnio trochę się z nim kłócę dlatego testuję też klawiaturę Google i Touchpal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Touchpal faktycznie się poprawił od czasów gdy go testowałam. Może masz rację z tym swiftkey. Ja jednak jestem zwolenniczką sprzętów kompaktowych. 90% aplikacji mam zablokowana rotację ekranu. Nie wyobrażam sobie używać 2 rąk do obsługi telefonu. Stąd moja opinia, że Swype i Touchpal mają znaczną przewagę nad swiftkey.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

Jak dla mnie swiftkey nie ma sobie równych. Mimo, że napisze się zlepek liter typu asfsdg to i tak sklei wyraz, który mamy na myśli. Jedyną dla mnie wadą jest to, że wolniej otwiera na słabszych telefonach podczas np gry gdzie trzeba wpisać choćby nazwę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    saint66

Na moich Xperiach zawsze na pierwszym miejscu był Touchpal szybkość podpowiadane wyrazy itp ;)

Touchpal Xperia T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi