Skocz do zawartości
SIeniuss

Podłączenie Pad Xbox 360 pod Androida - czy da się?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Mam Note 2. Ostatnio zaczalem na nim grywac w strzelanki ale na ekranie gra nie jest specjalnie wygodna. Mam pada od xboxa360 z adapterem do pc ktorego używam w laptopie i zastanawiałem się czy można go połączyć z telefonem żeby sobie umilić grę. jest taka możliwość? Ktoś próbował?

Jeśli temat był to proszę o przekierowanie do odpowiedniego tematu.

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wiem na pewno że do swojej XPERII Z, pada od PS3 Dualshock 3 podłaczyłem i śmiga, a czy do xboxa to nie wiem raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro

Zwykły pad bez problemu, od x'a nie wiem. Oba wyjścia jednak są mało sensowne wobec faktu ze Note 2 doskonale działa z dedykowanym padami do telefonu, takimi z mocowaniem na telefon tworzącym jedną, zwartą całość - jedną konsolę w stylu psp. Na padzie podłączonym kablem lub bt ale bez mocowania nie wyobrażam sobie grać. Z kolei gra na padzie z mocowaniem bije na głowę w wygodzie i komforcie grę na ekranie dotykowym. Choć nie wiele gier ma obsługę pada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mialem mozliwosc testowanie pada od xboxa 360 w wersji z kabelkiem (pasuje rowniez do PC). Pentagram Monster pod micro usb (otg) nie rozpoznal urzadzenia, natomiast tv box K-42 zwykly port usb pracuje bez problemu (sprawdzone pod Shadowgun Deadzone , oraz Dead Trigger :facepalm:).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xerox

Sprawdzalem pada od xboxa 360 po kablu z Note 10.1 oraz S3. Niestety na zadnym nie dzialal (albo przynajmniej te gry co mialem nei dzialalaly...) Obie przejsciowki (microUSB - USB) oryginalne Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pad od X360 komunikuje się z konsolą za pomocą podczerwieni, obecne telefony nie są wyposażone w takie porty i nie ma fizycznej możliwości podłączenia pada do telefonu.

Przez OTG możemy podłączyć, ale i tak nam nie zadziała (w telefonie nie mamy sterowników, które obsługiwałyby tego pada).

Pad od PS3 to inna bajka - on nie łączy się przez podczerwień, ale przez Bluetooth. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zuli007

Pad z Xboxa również łączy się drogą radiową nie przez podczerwień. Dodam że nie ma możliwości podłączenia pada z Xboxa nawet pod PC nie posiadając odpowiedniej przystawki. (Chodzi o połączenie bezprzewodowe).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak mam tą przystawke? Polaczylem go przez otg i na modern combat 4 i dziala, ale nie dziala prawy analog

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się w 100%, jak nie przystawka, to sterowniki są wymagane, a takowych pod Androida nie ma. ;)

Jeśli nie widziałeś sterowników to nie masz nigdy pewności że ich nie ma i piszesz głupoty. Możesz jedynie stwierdzić z całą pewnością że coś jest.

Wymagany root, wirelesowy odbiornik dla pada i wsparcie dla OTG. Pliki kopiujemy (napisujemy) odpowiednio do /system/usr/keylaout i keychars (które gdzie nie pamiętam ale łatwo sprawdzić można po rozszerzeniu w danych folderach). Następnie trzeba ustawić atrybuty plików na rw-r-r. Restart i można grać.

@up

Powyższa paczka zawiera sterowniki z poprawionym mapowaniem klawiszy. Działają wszystkie guziki, analogi oraz triggery.

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Nie cytujemy w całości posta osoby poprzedzającej naszą wypowiedź. Grozi to ostrzeżeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi