Skocz do zawartości
ekiero92

Jakość aparatu Xperia T - czy na prawdę jest aż tak słaba?

Który telefon wg Was robi najlepsze zdjęcia?  

65 użytkowników zagłosowało

1. 1. Który telefon wg Was robi najlepsze zdjęcia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ostatnio zastanawiam się nad zakupem telefonu (najbardziej trafna okazała się XT).

Przede wszystkim zależy mi na dobrej jakości zdjęciach, stąd też wybór padł na ten telefon.

Czytając opinie, miałem mieszane uczucia, natomiast większość z nich jest pozytywna.

Mój wybór wahał się między Xperią T a Galaxy S III (jak dla mnie posiada więcej "bajerów", lecz aparat teoretycznie jest gorszy) i ostatecznie pozostałem przy XT, ale...

postanowiłem sprawdzić czy faktycznie warto rezygnować z SGS III na poczet "super zdjęć".

Co mnie zaskoczyło... porównałem zdjęcia z XT i SGS III na stronie gsmarena... Nie dość, że okazało się, że Xperia T robi wręcz paskudne zdjęcia (szczegóły, kolorystyka, szumy) to szukając na innych stronach realnych zdjęć zrobionych tym telefonem, pobrałem kilka z nich, przybliżyłem i przeraziłem się jeszcze bardziej.

Dużo szumów, widoczne pixele i nawet Xperia P (której zdjęcia również pobierałem) robi wg mnie lepsze zdjęcia, mimo iż jest to telefon z nieco niższej półki.

Zdjęcia są na prawdę słabe, przy SGS III, Xperii P czy Xperii S... dlaczego skoro ten telefon miał robić tak świetne zdjęcia?

Dla porównania z "gsmarena" Xperia T vs Samsung Galaxy S III (zdjęcia zeskalowane do 8MP):

1:

post-272224-14255733057441_thumb.jpg

2:

post-272224-14255733057668_thumb.jpg

3:

post-272224-1425573305785_thumb.jpg

i dla porównania Xperia T oraz Xperia P (zdjęcia zeskalowane do 8MP):

1:

post-272224-14255733058005_thumb.jpg

2:

post-272224-14255733058288_thumb.jpg

3:

post-272224-14255733058821_thumb.jpg

Wiem, że wiele zależy od tego kto robi zdjęcie, w jakim trybie itp itd, natomiast pobrałem dużo zdjęć wykonanych XT, XP oraz SGSIII i za każdym razem widziałem że XT jest jak najbardziej w tyle, mimo iż powinna przodować.

W zasadzie nie znalazłem żadnego zdjęcia, które chociaż minimalnie wyprzedziłoby jakość zdjęć z w/w telefonów, co najgorsze, niewiele znalazłem takich (może poza tymi w idealnych warunkach) które byłoby chociaż na równi z nimi (podczas przybliżania - w normalnym podglądzie ciężko ocenić, aczkolwiek szumy w XT są bardziej widoczne)

Powiedzcie mi, czy faktycznie moje spostrzeżenie jest trafne? Czy ktoś z Was przyglądał się zdjęciom z tego telefonu tak szczegółowo jak ja?

post-272224-1425573305817_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem zdjęcia, które pokazałeś doskonale oddają jakość aparatu w tym telefonie. 90% z nich jest wyblakła i zaszumiona z małą ilością szczegółów. Ten telefon robi zdjęcia jakby przez mgłę, ja nie jestem zadowolony z aparatu...

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odp.

Myślałem, że ta Xperia nadaje się do zdjęć dużo bardziej...

Czy na najnowszym sofcie te zdjęcia są równie złe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

Jeżeli ktoś ma SXT a wcześniej miał SXP wie że jednak w T zastosowany został gorszy aparat. z roku na rok jest coraz gorzej z wyświetlaczami i aparatami w Sony. Poczuli kasę i klienta mają gdzieś, aby było taniej a zysk większy. Witać to po SP i L. Zdjęcia gorsze niż z C510 czy C902. sam miałem kupić SXT, ale rozczarowaø mnie aparat. zdecydowałem, że dozbieram do N4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rhtr

Sporo popsuła aktualizacja i choć bardzo mało wykonałem zdjęć gdy tel pracował pod kontrolą androida 4.0 to jednak tam szumów było mniej. Da się zrobić lepsze zdjęcia od tych z porównań ale trzeba się przy tym niestety natrudzić bo tu bardzo dużo zalezy od ustawień. U mnie fotki wychodzą przyzwoite tylko w połowie albo i mniej przypadków :dontgetit:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

Szkoda, wielka szkoda, że producenci z kolejnymi aktualizacjami psują nam telefony, żeby tylko kupować nowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, bo telefon sam w sobie jest bardzo ciekawy. W tym momencie, najważniejszy argument (aparat) który stał za kupnem XT, jest już nieistotny... Pozostaje w takim razie SGS III.

Mam nadzieję, że Sony postara się trochę bardziej zadbać o użytkowników, ponieważ nawet Xperia Z, również nie powala jakością zdjęć... Telefony z niższej półki robią znacznie lepsze zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    biuna

A ja jako fotograf z zawodu powiem, ze jest całkiem nieźle i jestem zadowolona z jakości zdjęć.;) wszystko zależy od oświetlenia, a te szumy to nic innego jak wysokie ISO w ciemniejszych pomieszczeniach/miejscach, które można sobie również samemu ustawić ręcznie.

tu przy świetle "żarówkowym" w środku nocy:

post-146241-14255733226923_thumb.jpg

Robione mając słońce po lewej na skos.

post-146241-14255733227332_thumb.jpg

światło jarzeniowe:

post-146241-14255733227932_thumb.jpg

w pomieszczeniu ze światłem słonecznym:

post-146241-14255733228377_thumb.jpg

robione na ustawieniach automatycznych takich jak narzucił mi aparat i serio - zdjęcia jakością dorównują jakością do zdjęć robionych moją wiekową lustrzanką z KITowym obiektywem.;]

Edytowane przez Raciborski
    Zdjęcia, filmy, Logi itp. proszę zamieszczać w spoilerach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety też zauważyłem, że SXT robi gorsze zdjęcia od mojej poprzedniej Xperii Arc S.>:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinno być zupełnie odwrotnie, nie mówię że co telefon to lepsze zdjęcia bo aparat w telefonie to nie lustrzanka i nie ma on za zadanie jej dorównać, ale przynajmniej dobrze by było nie uwsteczniać się...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi