Skocz do zawartości
ekiero92

Jakość aparatu Xperia T - czy na prawdę jest aż tak słaba?

Który telefon wg Was robi najlepsze zdjęcia?  

65 użytkowników zagłosowało

1. 1. Który telefon wg Was robi najlepsze zdjęcia?

Rekomendowane odpowiedzi

Marik

Ludzie kiedy wy w końcu zrozumiecie, że jakość zdjęć nie zależy od rozdzielczości matrycy i milionów pikseli?

W telefonach są tak małe matryce, że pakowanie w nie milionów pikseli paradoksalnie zmniejsza jakość zdjęcia.

Piksele są bardzo małe a co za tym idzie zmniejsza się ich światłoczułość, bo "łapią" mniej światła, obrazu.

Pomyślcie sami 8,10,12 milionów punktów w prostokącie 6mmx4mm. Polecam bardzo ciekawą lekturę. I jeszcze może ciekawszą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście wybierając Xperie T kierowałem się też aparatem foto... no cóż powiem tak, robiąc zdjęcia tym telefonem (a zdarza mi się to nawet często) nie narzekam zbytnio, ale mogłyby być chociaż trochę lepsze. Pamiętam jak się zachwycałem jakością zdjęć z mojego staruszka SE k800i... Oto przykładowa moja fotka z pamiętnego fona:

post-211120-1425573360149_thumb.jpg

Na aparat więc zbytnio nie można narzekać, a wybierając fona kierowałem się również i jego możliwością robienia zdjęć. Poza tym co tu dużo wymagać od telefonu, jak chce się robić bardzo dobre zdjęcia to lustrzanka, albo dobry kompakt w cenie fona ;).

post-211120-14255733596758_thumb.jpg

post-211120-14255733599885_thumb.jpg

post-211120-14255733600691_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ludzie kiedy wy w końcu zrozumiecie, że jakość zdjęć nie zależy od rozdzielczości matrycy i milionów pikseli?

W telefonach są tak małe matryce, że pakowanie w nie milionów pikseli paradoksalnie zmniejsza jakość zdjęcia.

Piksele są bardzo małe a co za tym idzie zmniejsza się ich światłoczułość, bo "łapią" mniej światła, obrazu.

Pomyślcie sami 8,10,12 milionów punktów w prostokącie 6mmx4mm. Polecam bardzo ciekawą lekturę. I jeszcze może ciekawszą.

Zgadzam się z Tobą w 100% że jakość nie zależy od "wojny na megapixele"... niepotrzebne tutaj są żadne linki i wyjaśnienia, do teorii na temat "upychania megapixeli", chodzi jedynie o fakt że ten telefon miał robić bardzo dobre zdjęcia, poza tym nie ma On żadnego porównania do Xperii P czy Xperii S i teraz tak:

* względem Xperii P - owszem XP ma mniejszą matrycę i nie ma tak "upchanych" megapixeli jak XT, ale dlaczego producent nie wpadł na to że dodawanie megapixeli zepsuje jakość zdjęć? Sony przecież zajmuje się również tą branżą...

Druga rzecz - dlaczego telefon z wyższej półki cenowej, robi gorsze zdjęcia niż taka właśnie Xperia P? Pomijając już ilość megapixeli... Nie powinno być odwrotnie?

* względem Xperii S - również nie rozumiem tutaj poprzedniej kwestii - XT jest także nowsza niż XS, więc nie powinna posiadać gorszego (a na pewno nie aż tyle gorszego) aparatu...

Co gorsze (chyba najbardziej mnie to denerwuje) - XS też nie posiada specjalnie mniejszej matrycy, przecież ma ona 12MP, więc megapixele też są w niej "upchane" a zdjęcia różnią się od siebie znacząco...

Inna sprawa - rozumiem, że każdy posiadacz tego telefonu będzie próbował za wszelką cenę bronić jakości jego aparatu, ale to że ten telefon robi ładne zdjęcia w dzień (takie najczęściej mają potwierdzić jego jakość) nie oznacza, że zdjęcia są dobre... Wystarczy troszkę przybliżyć wykonane zdjęcie (nawet w idealną pogodę) lub zrobić zdjęcie w gorszym oświetleniu i już wiadomo że coś jest nie tak...

Tak, wiem że telefon to nie lustrzanka, ale cały czas rozchodzi się o to że jakość może osiągnąć pewien próg, więc po co go zaniżać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

Nieznane są plany Sony. Zaoszczedzili na aparacie bo musieli zapłacić Bondowi za reklamę. Rzadko spotykana strategia, z drugiej strony dziwie się Że Sony nie zrobiło jeszcze telefonu Satio w wersji z androidem.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

To jest fascynujące właśnie - że mijają lata, sprzętów nowych wychodzi rocznie kilkadziesiąt a aparaty robią zdjęcia wciąż takie, że można się o coś przyczepić. Zamiast zatrzymać się na 3 czy 4 MPix i jedynie zmieniać technologię żeby odszumiać zdjęcia - to brną wciąż w wyścig na liczbę pikseli upakowanych na mikroskopijnej matrycy.

Tak, XT nie robi rewelacyjnych zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piospi

Niestety, marketing robi swoje..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Drizzt

Ja nie narzekam na ten aparat, w moim odczuciu robi całkiem dobre zdjęcia jak na telefon. Ktoś wcześniej pisał, że Arc S robi lepsze zdjęcia, moim zdaniem tak nie jest, miałem wcześniej ten telefon. Robił dobre zdjęcie przy świetle dziennym, ale w gorszych warunkach to już porażka była, przy XT jestem dużo bardziej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aparat w tym telefonie bardzo dziwnie działa - bynajmniej u mnie. Podczas działania auto focusa w trybie inteligentnym łapie idealną ostrość i balans bieli natomiast po zrobieniu zdjęcie jest prześwietlone i nie ma już tylu szczegółow.. Porównując go z aparatem Arc S to niestety ale SE rządzi, potrafi zrobić lepsze jakościowo zdjęcia.

Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sory za trochę grzebanie w temacie ale zrobiłem kilka dni temu bardzo ładne moim zdaniem zdjęcie, zaskakująco ładne jak na zdjęcie zrobione Tetką czy w ogóle telefonem. Camera ZOOM FX.

2hyb7g6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No. Kolega z posta powyżej faktycznie zrobił piękne zdjęcie. Odnośnie aparatu w tym telefonie to proponuję wyłączyć tryb auto i pokombinować z ustawieniami. Najlepiej wyłączyć również lampę błyskową. Xperia T potrafi robić bardzo ładne zdjęcia ale tryb auto niestety jest do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi