Skocz do zawartości
psychodracon

Brak klawiatury T9 STOCK 3.62.401.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z moim pięknym maleństwem, a mianowicie zaczęły się problemy z głośnikiem i gubieniem sieci, więc postanowiłem oddać go na gwarancję, miałem S-OFF zrobiony na HBoocie 1.44 (chwała revone). Więc po kolei, najpierw przywróciłem CID na orginalny HTC__032 (mam w Plusie). Następnie flash

RUU M7 UL JB 50 HTC Europe 1.28.401.7 Radio 4A.13.3231.27 10.31.1131.05 Release 310878 Signed. Po wgraniu RUU, przywróciłem S-ON i zablokowałem bootloader, więc pięknie mam informacje

*** LOCKED ***

M7_UL PVT SHIP S-ON RH.

I tutaj mam pytanie, chciałem jeszcze korzystać z telefonu przez parę dni zanim go oddam, więc po uruchomieniu po kolei OTA zaktualizowało mi Soft do 3.62.401.1 i chciałem zmienić typ klawiatury na "telefon" (t9) ponieważ uważam, ze jest najwygodniejsza, jakie było moje zaskoczenie kiedy okazało się, że w opcjach jest tylko QWERTY, QWERTZ, AZERTY.

Zastanawiam się czy jest jakaś możliwość odzyskania? Zainstalowania? Klawiatury t9. Najlepiej oryginalnej Sense, ponieważ jest najlepsza, z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stocku klawiatura jest niedostępna od wersji 4.3. Sprawdź ewentualnie jakiś custom rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Ja tez ubolewam ze nie ma tej klawiatury na Andku 4.3 :( Po co komu przyszlo do glowy wywalac kilka bajtów zawartosci T9?.. W ViperOne 3.x rowniez jej nie znajdziesz, przynajmniej na razie.

Edytowane przez baca01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum

@delibear, ale co mu przyjdzie z customa, skoro ma locked w BL i S-On?

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie dlatego pytałem czy jest jakaś możliwość doinstalowania lub podmienienia :). Ale wychodzi na to, że trzeba czekać aż HTC wypuści OTA z Updatem i liczyć na to, że dodadzą tą klawiaturę, próbowałem różnych zamienników, począwszy od Swypa przez jakieś PerfectKeyboard, niestety są to marne klawiatury T9, najlepsza była stockowa. W takim razie chyba temat do zamknięcia, skoro w 3.62, klawiatura została usunięta, a ja nie będę teraz odblokowywał słuchawki, ponieważ prawdopodobnie szykuje się gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum
    Ale wychodzi na to, że trzeba czekać aż HTC wypuści OTA z Updatem i liczyć na to, że dodadzą tą klawiaturę,

Zakładasz że po to ją usunięto by teraz w OTA przywrócić?\

Nie, na to bym nie liczył na Twoim miejscu.

Wiesz dlaczego Sense 5.x zostało tak "odchudzone" w porównaniu do v4.x i stało się takie ...czarno-białe, pastelowe i płaskie?

Ponieważ "monitoring" prowadzony na użytkownikach wykazał że nie używali oni np. wieeelu widżetów w starszych Sense, ani funkcji. Stąd zostały one wykastrowane z Sense 5.x

TO samo dotyczy się teraźniejszej aktualizacji i usunięcia np. lockscreenów.

Praktycznie ich nie ma ;)

To samo dotyczy ... klawiatury 4*3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Kiedys byla klawiatura HTC_IME_MOD, znacznie lepsza niz stockowa. Ale od Androida 4.1 stala sie niekompatybilna. Korzystalem z niej wiele latek, przenoszac z telefonu na telefon baze slowek. Potem przyszlo mi sie przywitac ze stockowa a teraz nawet ta wywalono. No coz... dopoki nie znajde alternatywy zostane na androidzie 4.2. Jak wspomniales, inne z marketu sa jakies dziwne, czesto bardzo ubogie. Probowalem juz wielu.

Coz takie czasy, producent stawia na blinkfeedy, animacje, integracje portali spolecznosciowych i innych "Namierzaczy" a w doopie ma to, co dzialalo. Nic nie zostalo odchudzone, Andek 4.3 zajmuje wiecej miejsca niz 4.2..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przejrzałem chyba wszystkie dostępne klawiatury, wszystkie są bez sensu. Mam takie pytanie bo widzę, że chyba nic z tego nie będzie, czy istnieje możliwość Downgradu z 4.3 do 4.3 bez odblokowywania bootloadera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czy istnieje możliwość Downgradu z 4.3 do 4.3 bez odblokowywania bootloadera?

Ani z 4.3 na 4.3, ani z 4.3 na 4.2 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak dla potomnych, jedyną w miarę (podkreślam w miarę) dobrą klawiaturę T9 jaką znalazłem i nadaje się ona do używania to Smart Keyboard PRO

Z oryginalnym słownikiem + uzupełnienie za pomocą tego słownika:

Userdic.csv - download. Darmowy hosting plików.

Są jakieś braki, ale przez 2 dni pisania nie było źle, może kilka specyficznych słów. Nie jest to może HTC_IME ale da się przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi