Skocz do zawartości
aLabsko

[ROM] Froyo 2.2.1 PL

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to Android w wersji 2.2.1 Froyo dla naszej Motoroli Defy.

Filename: JRDNEM_U3_3.4.2_131-003_DEBLUR_SIGN_SIGNED_USAJRDNEMARAB1B8ORAPL035.0R_USAJRDNFRYOORAPL_P006_A002_M0
    01_HWp3_Service1FF.sbf
    Creation Date: 02/01/2011 08:53:04
    File size: 378288514
    RAM DL Version: v0x001000
    Bootloader Version: -------------
    Platform: 4G OMAP
    HAB Type: Signed Production

Rom jest w pelni po polsku. Posiada animacje startowa ORANGE. By ja usunac i pozostawic zwykla androida po instalacji usuwamy plik /system/media/bootanimation.zip. Rom jest bardzo szybki i sprawny. Kamera i flash dzialaja jak trzeba. Jest Rootowalny przez OneClickRoot.

DOWNLOAD

W porownaniu do 2.51.1 jest w moim odczuciu szybszy, standardowy launcher motoroli ma troche inne animacje przejscia i przewijanie pulpitow jest plynniejsze jednak i tak polecam LauncherPro zwlaszcza z powodu drawera ;) W romie dodano tez Menedzer zadan (Task Manager) po polsku ;) Jest kilka niewidocznych przy uzytkowaniu brakow w tlumaczeniu np. aplikacja Accounts. Podobno niektorym nie dziala poprawnie rowniez standardowa Galeria, u mnie to nie wystapila, ale i tak polecam Gallery 3D jest w pelni po polsku, szybsze i ladniejsze (zaimplementowane np. w SGS). Jest tez pare zmian graficznych w interfejsie. Sa tez juz pliku do deodextu ;)

Deodext files

Rom w Quadrancie bez overclocku daje u mnie wynik 1216pkt, po wykreceniu na 1000MHz 1401pkt.

Instalacja romu nie usuwa ustawien ani aplikacji jednak u mnie wywalila kontakty, na szczescie wczesniej zrobilem kopie wszytskich na SIM, wiec polecam zrobic Backup kontaktow ;) Rom ma od poczatku zainstalowany Adobe Flash Player i chodzi bardzo ladnie :D Przewijanie stron w standardowej przegladarce na ktorych jest sporo flasha troszki przycina w porownaniu do stron bez ale za to odtwarzanie filmow jest w pelni plynne zwlaszcza jak damy na fullscreen ;) Polecam tez po wgraniu roma aktualizacje Flash Playera gdyz zaimplementowana w romie wersja nie jest najnowsza.

Rom wgrywamy jak kazdy inny podpisany SBF przez RSD Lite w wersji 4.9 oraz sterowniki USB Motoroli rowniez w wersji 4.9 beda potrzebne ;) Jesli wyskakuje blad przy wgrywaniu oznacza to ze mamy za stare wersje sterownikow lub RSD.

Zatem aktualizacje do Froyo czas zaczac :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko super, ale czy jest szansa, żeby ktoś napisał krok po kroku jak to zrobić dla mniej wtajemniczonych użytkowników :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Sciagasz i instalujesz sterowniki USB

2. Sciagasz i instalujesz RSD Lite w wersji 4.9

3. Podlaczasz tel do kompa i czekasz az zainstaluja sie potrzebne sterowniki i urzadzenia.

4. Otwierasz RSD z prawami administratora i klikasz 3 kropeczki by wybrac wczesniej sciagniety rom do motki

5. Klikasz Start w programie i czekasz az wszystko sie zrobi.

Wsio ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

już się poprawiłem :)

Też kożystam z tego samego romu i mi pojawił się motoblul a po hardresecie nie ma go!

Jest pare niedociagnięć w tłumaczeniu, ale rom o wiele szybszy od poprzednika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No z tym MotoBlurem to nie mam pojecia jak zrobiles xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

własnie ja też- i to jest najlepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czekasz az wszystko sie zrobi.

Wsio ;)

Zatrzymało się na "Please manually power up..."

Według instrukcji z internetu wyłączyłem telefon, wyjąłem baterie na 5 sekund, włączyłem w trybie bootloader i zrobiłem reeboot (telefon wciąż na kablu i włączony RSD), telefon się włączył i działa wszystkom, ale w RSD nic sie nie zmieniło, wciąż "Please manuallu...." i result "in progress"

Hmmm, odpinać kabel, czy coś innego robić???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Oczywiście, że odpinać :) Jak telefon się uruchomi to można zawsze odłaczać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bether

Dodam, że nagrywanie WideScreen 848x480 działa :-)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=UMGBMCPogyY]YouTube - Defy FroYo 720 10 000 Kbps mp4[/ame]

zwiększony bitrate dla VGA:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=NUK4_2AYZW0]YouTube - Defy FroYo VGA 8 000 Kbps mp4[/ame]

Download patcha do wrzucenia przez recovery:

xda-developers - View Single Post - [Experimental] Froyo 720p Playback + Fullscreen Video recording !

Edytowane przez bether

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale jak to zainstalować z pozycji recovery? tak zrobiłem i nie pojawiła mi się opcja nagrywania w 720p za to ikona aparatu mi znikneła i pojawiła sie jakaś tam ....camera nie działa led.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi