Skocz do zawartości
brad-82

Migracja aplikacji między ROM'ami - jak przenieść .apk z jednego romu do drugiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Odpowiedzi szukałem ale nie znalazłem :-(

Próbując tchnąć nowe życie w leciwy już telefon małżonki - Xperia X10mini Pro wgrywałem na niego różne custom romy. W każdym było coś fajnego jak również denerwującego.

Mam pytanie czy jest jakaś możliwość aby przenieść interesującą mnie aplikację z jednego romu do drugiego, który jej nie posiada.

Zrobiłem tak, że wypakowałem interesującą mnie .apk z jednego romu (z system/app) i przeniosłem ją do romu w telefonie (również do system/app). Niestety nawet po restarcie nie jest ona widoczna w menu aplikacji a próba jej instalacji z folderu system/app kończy się informacją "aplikacja nie została zainstalowana".

Dodam jeszcze, że oba systemy między, którymi ma nastąpić migracja aplikacji bazują na miniCM7.

Nie wiem już jak to ugryźć.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez delibear
    dodano prefix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ochkarol

Ja przenosiłem z 2.3.6 na 4.2.2 wszystkie aplikacje z ich danymi metodą zrobienia backupu na "starym" i odtworzeniu go na "nowym" systemie.

Korzystam z MyBackupRoot ale bardzo możliwe, że każda porządna aplikacja do backupu aplikacji to wykona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Poradzilem sobie. Podaje rozwiazanie gdyz moze przydac sie innym uzytkownikom

Chodzi jeszcze o nadanie uprawnien przenoszonym plikom. Nadalem takie jak mareszta plikow w folderze system/app czyli

rw-r-r

Temat do zamkniecia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi