Skocz do zawartości
SirKacpeer

HTC Desire 500 vs LG L9 II

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was bardzo serdecznie,

obecnie mam do podjęcia trudną decyzje, a mianowicie który telefon wybrać.

Telefonu głównie używam do korzystania z internetu (w tym aplikacje takie jak Skype), jako przenośny odtw,a,rzacz muzyczny, czasami zdarzy mi się zrobić jakieś zdjęcie lub zagrać w jakąś grę.

Wyhaczyłem dwa całkiem rozsądne (moim zdaniem) telefony.

okretnie to LG L9 II i HTC Desire 500.

Wiem, że LG jest wydajniejsze i posiada lepszy ekran, natomiast HTC posiada bdb nakładkę Sense, lepszy aparat,

no i wsparcie od beats audio.

Czy warto dopłacić do LG czy kupić HTC? A może macie pomysł na inny rozsądny telefon ( w podobnej cenie, najlepiej nowy)?

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez patrykowy
    Regulamin działu, punkt 12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    brzytew

Do twoich zastosowań powinien wystarczyć desire 500 . A za 650zl w wolnej sprzedaży masz takie telefony jak myphone next czy goclever 450q które maja podzespoły porównywalne z tym lg

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Erelas

Jeśli chcesz słuchać muzyki, to LG będzie o niebo lepszy od tego HTC i Beats Audio.. chyba ze wgrasz rom nie posiadający BA, ale nie mający equalizera w stanie jak przy wyłączeniu BA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najrozsądniej zrobisz, biorąc LG L9 II (na allegro 1000zł+) zamiast Desire 500(850zł+), sprzedasz go i kupisz coś innego, np

4X HD, albo HTC ONE X. Jeśli nie chce Ci sie w to bawić to L9 będzie rozsądniejszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Erelas

4x HD i One X są mniej wydajne od LG L9 II ..... Tegra 3 - mniejsza wydajność, tak samo w grach jak i w normalnym użytkowaniu oraz tegra 3 smaży się do tego stopnia że na 4x hd zostają wypalone kropki na wyświetlaczu, a na One X rozklejają się anteny.

LG L9 II do tego jest o wiele bardziej kompaktowy i ma lepszy ekran, nie wspominając o aparacie który jest lepszy od 4x hd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Erelas niewiem co bierzesz ale bierz pół.Smażyć to se możesz mięso na grillu,Tera 3 nadal daje rade chyba że patrzysz na wyniki w benchmarkach:facepalm1: i na tej postawie mówisz ze jest mniej wydajna od plastikowej L9 II. HTC ONE X juz od dawna sie nie grzeje zostało to zoptymalizowane aktualizacjami.Każdy telefon z 4 rdzeniami sie robi ciepły przy dużym obciążeniu ale bez przesady na to niema rady.Skąd ty w ogóle takie informacje bierzesz?? a i jak byś nie wiedział HOX ma nadal jeden z najlepszych Ekranów jakie są dostepne na rynku.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Potwierdzam to co piszę kolega wyżej. HOX JUZ NIE JEST PATELNIA!!!!. Nie grzeje sie na tyle, żeby mówić o jakiś odklejajacych sie antenach !!!. WTF?

Erelas siejesz propagandę i tyle. HOX to świetny sprzęt i gdyby nie to, że na moje zastosowania mial za mała baterię to nadal bym na nim smigal, bo jakos nje widziałem dla siebie alternatywy ( do pojawienia sie ONE i G2). Padło na G2, bo mega ekran i mega bateria.

Co do gier to uważam sie HOX sie świetnie sprawdzi, bo ma Tegre i jest kilka

ciekawych tytułów na niego. HOX to świetny... no dobra bardzo udany sprzęt i nie mieszajcie ludzka w głowach tylko dlatego, że mieliście go w rękach w listopadzie 2012 gdzie był jeszcze na ICS. 4.0 i wtedy sie grzal. Teraz każdy HOX śmiga na 4.2.2 i sense 5.0. Płynność to poezja

Tyle w temacie. Dziękuję i dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Erelas

Nie patrzę na wyniki w benchmarkach, bo nie mają one kompletnie znaczenia, ważne jest normalne użytkowanie.

HOX może i ma jeden z najlepszych ekranów, ale LG L9 II został już określony najlepszym ekranem jaki jest w telefonie. Pomimo tego że jest to dość budżetowy model nie konkurujący z najnowszymi modelami.

I tak, Tegra 3 jest mniej wydajna od plastikowej L9 II (nie wiem co ma obudowa do tego, może tez powinieneś dawkę zmniejszyć). Nie wiem jak chcesz porównywać Tegrę 3 na którą nie ma gier dobrze zrobionych (większość się muli, albo po prostu nie działa) do dwóch rdzeni krait i adreno 305. Które bez problemu współpracują z większością gier z marketu.

tak, wiem że grzani się zostało poprawione aktualizacjami, ale jednak faktem jest że tegra jest w stanie się smażyć do tego stopnia że anteny się rozklejają w HOXie aw LG 4x HD zostają wypalone kropki na ekranie. Tak było przed aktualizacjami, a to że ktoś zaktualizuje to nie sprawi że telefon w magiczny sposób wróci do stanu sprzed usmażenia wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wypowiadasz się jak posiadacz tych telefonów, zasmucę Cię, ale na moim 4x HD wszystkie gry z marketu działają płynnie; Fifa 14, Asphalt 8, GTA VC nie sprawiają najmniejszych problemów ;) A pierdoły o smażeniu to możesz wciskać komuś innemu a nie straszysz człowieka. LG wrzuciło w 4x HD blokadę na 71 stopni celsjusza, a tegra może działać swobodnie do 84, i przykro mi bardzo, to nie jest temperatura w której topi się plastik. Do tego każdy z producentów wydał łatki które poprawiają ten stan rzeczy. To że nie są najmłodszym sprzętem nie znaczy że są gorsze od L9 II

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Erelas

Panie Postmanie, jak dla Ciebie smażenie się telefonu do 71 C jest normalne to zaczynam się martwić o sens tej dyskusji.

Wiesz jaki szum zrobili ludzie narzekając na SGS IV że smaży się tak że nie da się go obsługiwać? I wiesz co się okazało? Smażył się do 55 C. I tak, ta temperatura sprawia że nie da się telefonu użytkować.

A to że tegra wytrzymuje 84 C to bardzo fajnie, ale nie napisałem nic o płonących stykach tegry, tylko o ekranie który jest innym komponentem i który nie wytrzymuje takiej temperatury po prostu.

I tak BTW, LG L9 II JEST wydajniejszy od Tegry 3. Jak mi powiecie że 2x 1 GHz Cortex A9 jest wydajniejsze od 2x 1.4 GHz KRAIT to nie ma sensu z wami dyskutować. A grafika Adreno 305 jest wystarczająca do wszystkich gier dostępnych na dzień dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi