Skocz do zawartości
paweland1

odzyskiwanie danych ( zdjęć ) z dysku ? jest szansa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , bardzo mi zależy żeby odzyskać dane z pamięci wewnętrznej , chodzi o zdjęcia ...

Czy jest możliwość zrobienia czegoś takiego ? od razu mówię , że nie robiłem kopi zapasowej w back upie

proszę o pomoc

pozdrawiam

Edytowane przez paweland1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pablo+

A co sie stalo? Telefon ci padl? Czy jest ok, tylko przez przypadek zrobil sie factory reset i wyczyscilo dane? Bo jesli telefon jest sprawny to powinno sie dac odzyskac.

Staraj sie nie uzywac za bardzo tel, znaczy nie zapisywac nowych rzeczy, bo moga nadpisac te skasowane, a wtedy juz tego nie odzyskasz. Fajnie jakby tel po podpieciu do PC widziany byl jako pamiec usb (jest na forum takowy skrypt ale wymaga roota chyba). Bo domyslnie to tel widoczny jest jako MTP, ale moze to tez wystarczy. Potrzebny bedzie soft do odzyskiwania danych. Mi kilka razy odzyskac dane z karty SD pomogl ten: http://www.cardrecovery.com/xd-recovery/

Jak masz roota to mozesz sobie z poziomu tel zklonowac partycje z danymi na zewnetrzna karte SD albo od razu na PC i na takim obrazie sie pobawic.

Edytowane przez pablo+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej , dzieki za odpowiedź ... po prostu sam skasowałem zdjęcia z pamięci wewnętrznej , tel jest ok wszystko gra. nie mam żadnego roota nie znam się na tych rzeczach

teraz jak mam podlączony do komputera przez usb na funkcji synchronizacja multimediów (mpt) to czyta mi partycję pamięci wewnętrznej czyli tam 2,3 gb , nie mam zadnej innej karty sd w nim

czy są jakieś programy abym mógł przeskanować w takiej opcji tą partycję w celu odzyskania tych zdjęc ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pablo+

Bez roota nie odzyskasz. W trybie MTP na PC raczej zaden program nie da rady.

Na Androida sa apki do odzyskiwania danych ale wymagaja root, np.

https://play.google.com/store/apps/details?id=fahrbot.apps.undelete

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.defianttech.diskdigger

Moze sprobuj zrobic roota, jest w miare prosty sposob

http://forum.android.com.pl/showthread.php?p=2563527

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    brrum

wtam:)

nie będę dublował tematu, a mam podobny "kłopot" - zkasowane zdjęcia z telefonu Sony XPERIA S... czy jest szansa? a jeśli jest to jak je odzyskać???

jakiego programu uzyć?

szacunek:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

No tak jak kolega wyżej pisał, root + któraś z aplikacji. A jeśli były na karcie pamięci to wrzucić taką do kompa i programem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eysek
    Bez roota nie odzyskasz. W trybie MTP na PC raczej zaden program nie da rady.

Na Androida sa apki do odzyskiwania danych ale wymagaja root, np.

https://play.google.com/store/apps/details?id=fahrbot.apps.undelete

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.defianttech.diskdigger

Moze sprobuj zrobic roota, jest w miare prosty sposob

[Tutorial] Root - exploit na aplikację do Backupu (V20A-V20H)

Witam,

Mam problem dość podobny jeśli chodzi o połączenie się z komputerem. Wybór jedynie między MTP a PTP. Mam już zrootowany smartfon. Próbowałem już różnych sposobów i i programów. Programy androidowe są zbyt słabe a chciałbym użyć program Recuva na komputerze. Znalazłem najlepeszy program do tego aby się przełączyć między MTP a UMS mianowicie: SG USB Mass Storage Enabler. Niestety w moim przypadku działa tak że przy MTP widzi prawidłowo a po przełączeniu na UMS nie wykrywa tak jak trzeba, poniżej dodaje porównanie dwóch trybów z zaznaczeniem o które urządzenia chodzi. Widać też jak powinno wyglądać wykryte prawidłowo urządzenie(dysk D2 (M:)).

post-343221-14255752891567_thumb.png

Wspomniany program powoduje, że po użyciu trybu UMS przechodząc do opcji w telefonie gdzie można wybrać rodzaj podłączenia(między MTP a PTP) nie ma zaznaczonej żadnej z nich.

Zaczynam się zastanawiać czy po prostu nie jest tak że ten fragment został usunięty z androida i trzeba wgrać jakieś sterowniki czy aplikacje aby było możliwe podłaczenie jako UMS.

Próbowałem użyć nawet Terminal Emulator i wpisałem:

su

setprop persist.sys.usb.config mass_storage,adb

reboot

jedyne co zadziałało to reboot....

Mam Yotaphone w wersji androida 4.2.2 tylko pamięć wewnętrzna

Jak będą jakieś pytania to odpowiem. Jak ktoś ma pomysł to będę wdzięczny za wskazówki.

Edytowane przez dziamot
    dodano spolier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Nie wiem jak bardzo siedzisz w temacie swojego telefonu, ale może jest skrypt który montuje pamięć jako UMS. Jeśli tak to masz szansę odzyskać dane programem Recuva. Jeśli nie to pozostaje root i aplikacje androidowe tak jak pisał kolega wcześniej. Innej opcji nie ma niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

O ile dobrze pamietam bez odblokowanego bootloadera nie zamontuje tej partycji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eysek

Dzięki za szybką odpowiedź.

A jesteś w stanie powiedzieć jak te skrypty można znaleźć i zmienić? Nie jestem na pewno programistą ani wytrawnym specjalistą w modyfikacjach telefonów ale mam już za sobą kilka rootowań i stawianie andka na nowo jak by co ;) jestem myśle w stanie to zrobić tylko nie wiem od czego zacząć :E

adif1 - niestety mam dość niszowy telefon i nie ma o nim za wiele w internecie jeśli chodzi o modyfikacje, nawet na XDA jest względnie mało :/ ciężko mi powiedzieć co zrobić by odblokować bootloadera

Edytowane przez Eysek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi