Skocz do zawartości
veimus

Karta pamięci 32GB microSD do Defy

Rekomendowane odpowiedzi

veimus

Witam!

Czy ktoś używa w Defy kartę 32 GB ? Jeżeli tak to jak się sprawuje system na takiej karcie, dobrze chodzi nie sprawia kłopotów z lagami itp.

Oczywiście wiem, że wszystko zależy od jakości takiej karty, ja np kupiłem kartę "MICRO SD HC 32GB CLASS 4 KINGSTONA" za 139 pln więc mam nadzieje że sprawdzi się w Defy.

Może są jakieś karty których nie polecacie? Które w zauważalny sposób miały negatywny wpływ na prace systemu i telefonu ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pjfox

Ja kupiłem GoodRam 16GB - niby 20/7MB (zapis/odczyt) - faktycznie zmierzyłem 15/5 - ale to i tak lepiej niż stock, a jakiś kingston Class4 4GB który miałem dotychczas.

Jak wpłynęło to nie wiem - bo zmieniłem kartę i system (na Froyo (-: ) i coś przymula czasami - ale co to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja za to wielokrotnie słyszałem opinie, że Kingston to shit (chociaż niezwykle popularny - ze względu na swoją cenę).

takie opinie krążą głównie wśród fotografów, gdzie często zdarza się, że kingstony nie chcą współpracować z aparatem a np takie sandiski nie mają praktycznie problemów.

podobne opinie słyszałem też bodajże na ipmarcie (polskim) - w telefonach zdarzają się identyczne problemy z kingstonami.

z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tylko tyle, że u mnie w aparacie foto kingston mulił, gdy karta 4gb była zapełniona w ~1/4, po zmianie na sandiska problem nie występuje (mimo podobnych transferów znamionowych obu kart)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

W sumie mam SanDiska ale 8 GB, zobaczę jak będzie się sprawował Kingstone. Podmieniając karty wystarczy tylko zawartość aktualnej skopiować na nową i tyle ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zmieniajac karte, skopiowalem wszystko, wlacznie z plikami ukrytymi i wszystko dziala idealnie

Sent from my MB525 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

Karta dziś przyszła, spodziewałem się, że będzie zapakowana w oryginalny blister tak jak na zdjęciach na aukcji KARTA MICRO SD HC 32GB CLASS 4+GRATIS ADAPTER (1439757749) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy jednak dostałem samą kartę w tym plastikowym opakowaniu co jest wewnątrz w blistrze, z ciekawości zrobiłem testy ATTO Disc Benchmark z obawą ze to jakieś wolne chińskie shit, jednak nie było tak źle a:) ok 6MB/s zapis i 21MB/s odczyt.

screenshot20mo.jpg

A SanDisc 8 GB SDHC Class 2 w testach miał 7 MB/s zapis i 23MB/s odczyt

UPDATE:

Karte sformatowałem w komputerze (szybkie formatowanie) skopiowałem zawartość starej karty na nową i włożyłem do telefonu, Po jakimś czasie w menedżerze plików na telefonie zauważyłem kilkanaście plików o dziwnych nazwach, a raczej mieszaninie liter i symboli, wszystkie zajmowały 0 bajtów ? :| po przełożeniu do komputera nie widać ich (mimo iż mam ustawione aby pokazywało pliki ukryte i systemowe) myPhoneExplorer podczas dostępu do owej karty wyłączał się.

Pewnie Made in China a nie Taiwan jak tam pisze.

Na chwilę obecną robię pełny format

Edytowane przez veimus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neo292

Muszę Cię zmartwić koleś , który wystawił ten szmelc na alledrogo już dostał negatywa za tę kartę

----------cyt.

"Karta micro SD to podróbka Kingstona, od początku wadliwa. Zepsuła się całkowicie w 3 dni od włożenia do telefonu."

Odradzam produkt. Sprzedający albo wie o jakości albo to podejrzewa bo nie udziela żadnej gwarancji'

------------------------koniec cyt.

No cóż ostrzegałem i ostrzegam innych przed takimi sprzedającymi!!! . jeżeli coś jest po b. niskiej cenie i bez gwarancji to musi być coś nie tak!!! Tak samo słuchawki za 1000 zl bez gwarancji ( bo się gdzieś zagubiła) lub co gorsze - ale z gwarancją - tzn. po wymianie bebechów, śmiechu warte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drakko

UPDATE:

Karte sformatowałem w komputerze (szybkie formatowanie) skopiowałem zawartość starej karty na nową i włożyłem do telefonu, Po jakimś czasie w menedżerze plików na telefonie zauważyłem kilkanaście plików o dziwnych nazwach, a raczej mieszaninie liter i symboli, wszystkie zajmowały 0 bajtów ? :| po przełożeniu do komputera nie widać ich (mimo iż mam ustawione aby pokazywało pliki ukryte i systemowe) myPhoneExplorer podczas dostępu do owej karty wyłączał się.

Pewnie Made in China a nie Taiwan jak tam pisze.

Na chwilę obecną robię pełny format

Karta jest na bank lipna - ma może 500 mb lub 1gb pojemności. Po prostu zmanipulowany jest pewien wpis w obszarze systemowym. Mimo że pokazuje 8gb to po wrzuceniu danych ponad jej prawdziwą rozdziałkę pokazują się krzaki. Testujcie karty tym : HOME PAGE OF MISHA CHERKES

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

Moja karta o dziwo przeszła testy wyżej opisanym programem, nawet robiłem kilka testów, niby wszystko działa ok. ale i tak wystawiłem na allegro i sprzedałem po dobrej cenie ;-)

Wysłane z deszczowej krainy w której Defy spisuje się na medal ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi