Skocz do zawartości
jamba_jukeeba

xperia arc LT15I nie wchodzi we flashmode

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę zflashować swojego arca, niestety mam problem którego nie potrafię przeskoczyć. Na wstępie dodam, że to nie pierwszy android, którego magluję flashtoolem. Telefon nie wchodzi we flashmode ani we fastboot. Włączyłem debugowanie, włączyłem nieznane źródła. Próbowałem połączenia MTP i MSC. TRZYMAM PRZYCISK POWROTU oraz każdy inny dostępny przycisk do usranej śmierci i nadal nic. Przeinstalowałem i uaktualniłem wszelkie możliwe sterowniki oraz flashtoola. Odłączałem zarówno wtyczkę z telefonu jak i wtyczkę z komputera (animacja flashtoola). Zainstalowałem JAVĘ na kompie (cokolwiek to miałoby zmienić, rada z jakiegoś zagranicznego forum). Próbowałem nawet na innych kablach. Próbowałem na XP i na Win7. Po podłączeniu kabelka dioda mryga jednokrotnie na właściwy kolor, a następnie telefon zaczyna się ładować- logo xperia i bateryjka. Próbowałem podłączać wyłączony telefon. Próbowałem podłączać włączony telefon, następnie go odłączać, wyłączać i podłączać. du*a w szafie, nic nie działa. Cierpliwości mi brakuje, wyników na googlach do przeszukania też. Co zrobić?

obecna kompilacja to 4.1.B.0.587

Proszę o przeniesienie we właściwe miejsce, jeśli to złe miejsce.

I o pomoc naturalnie też proszę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wigreg

ja bym sprawdzil na roznych wersjach flashtoola, moze na jakiejs starej wersji ci pojdzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kaszell

Dokładnie, pytanie jaką wersją testujesz? Po drugie jakim kablem to robisz? Miałem taką sytuację że na jednym kablu nie działał ani fastboot ani flashtool?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem najnowszego flashtoola i przeinstalowałem wszystkie sterowniki. Zmieniłem kabel. Oto LOG:

05/056/2013 19:56:24 - INFO - Device connected with USB debugging on

05/056/2013 19:56:24 - INFO - Connected device : SonyEricson Xperia Arc

05/056/2013 19:56:24 - INFO - Installed version of busybox : BusyBox v1.18.5 (2011-07-18 07:43:28 PDT) multi-call binary.

05/056/2013 19:56:24 - INFO - Android version : 4.0.4 / kernel version : 2.6.32.9-perf / Build number : 4.1.B.0.587

05/056/2013 19:56:24 - INFO - Checking root access

05/056/2013 19:56:25 - INFO - Root Access Allowed

05/056/2013 19:56:25 - INFO - Installing toolbox to device...

05/056/2013 19:56:25 - INFO - Pushing C:\Flashtool\custom\root\ftkit.tar to /data/local/tmp

05/056/2013 19:56:26 - INFO - Running installftkit as root thru sysrun

w tym miejscu okienko z animacją "odłącz kabel, wciśnij backbutton blablabla..." co oczywiście czynię. Debugowanie nadal niby że włączone. Guzik trzymam że aż mi palec sinieje. I jedziemy dalej:

05/056/2013 19:56:49 - INFO - Device disconnected

05/057/2013 19:57:45 - INFO - Device connected with USB debugging off

05/057/2013 19:57:45 - INFO - For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode

i koniec zabawy. Diodka mryga jednokrotnie na zielono, potem logo XPERIA, bateryjka... I tak w koła macieju. Po zmianie MTP na MSC w ustawieniach telefonu log wygląda identycznie. Zaklnąłbym, ale nie wolno.

Przy okazji dodam, że w akcie desperacji zrobiłem hard reset więc system jest niejako czysty i nie mam już nic do stracenia. Poza telefonem oczywiście, jeśli coś pójdzie nie tak ;)

OO!! Szanowni Państwo! Kolejna relewacja!

Próbowałem też przez polecenie "napraw telefon/tablet" PC Companion. I wiecie co? TO SAMO :D Wyjm/wtyknij kabel i trzym guzik.

Wybaczcie pisownię, ale muszę sobie jakoś zrekompensować stres.

Edytowane przez kamil0407
    dodałem quote

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kaszell

Inaczej, nie wrzuciłeś całego loga - więc powiedz mi proszę jaki plik próbujesz wgrać?

Druga sprawa wyłącz telefon - poczekaj kilka minut i podłącz do kompa z wciśniętym menu - powiedz mi czy świeci się dioda na niebiesko. Trzy - czy masz zainstalowane sdk /adb? Cztery - jak podłączysz w trybie flash do kompa to jakie urządzenie Ci się pokazuje w menager urzadzeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam sdk, mam adb, wgrywam LT15i_4.1.B.0.431_Generic.Global.World. Na wciśniętym menu/back dioda jedynie jednokrotnie mruga na niebiesko/zielono i telefon zaczyna ładować. Nie podłączam do kompa niczego w trybie flash, bo nie chce mi tryb flash wgl zaskoczyć. Tryb fastboot identycznie. Kiedy usiłuję podłączyć sprzęt w trybie flashmode w menedżerze urządzeń wyświetla się "urządzenia przenośne -> G:\"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

opisz w jaki sposob wchodzisz w tryb flashmode

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wyłączam telefon, odczekuję moment i z wciśniętym backiem podpinam kabel. Mam włączone debugowanie i nieznane źródła. Guzika nie puszczam, trzymam do oporu. Flashowałem dziada dobre pół roku temu i nie było oporów, flashmode hulał jak złoto.

a może dałoby się jakoś obejść flashmode i powiedzmy potraktować go jak kompletną cegłę? Tylko czy to sięda zrobić w domowych warunkach bez boxów i serwisów?

Edytowane przez jamba_jukeeba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co do Twojego sposobu podlaczania mam zastrzezenia.

Klawisz wstecz trzymasz tylko przez chwile a i jak juz wejdzie w tryb flashmode to puszczasz.

Napisz mi swoje gg na pw. Wieczorkiem sam zobacze co i jak :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie mam gg, I NIE WCHODZI WE FLASHMODE! Nie ważne czy trzymam przez chwile, czy w nieskończoność i tak nie działa!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi