Skocz do zawartości
jamba_jukeeba

xperia arc LT15I nie wchodzi we flashmode

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstaluj Update service - Sony Smartphones (Global UK English) i dojdź do momentu w którym trzeba podłączyć telefon i podłącz go tak jak masz w instrukcji - czasem dopiero przy pomocy SEUSa sterowniki się wgrywają.

Jak ci zainstaluje sterowniki to nie musisz wgrywać oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NIE DZIAŁA. Telefon ładuje, komputer wywala autoodtwarzanie. Nie tłumaczcie mi już proszę, jak włączać flashmode, skoro JAK WÓŁ PISZĘ, ŻE NIE WCHODZI WE FLASHMODE! BŁAGAM!

Czy jeśli uznamy, że zrobiła się cegła, to sprawa się ułatwi, czy nawet cegła musi wchodzić we flasha?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bądź prosze bardziej miły bo nie jestesmy tutaj bo nam płacą tylko aby pomoc wiec najpierw pomysl bo potem kazdy moze olac ten wątek.

Teoretycznie jezeli masz gwarancje to ułatwi sie.

Odblokowany czy zablokowany bootloader?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyobraź sobie, że po podobnej operacji na kilkunastu androidach ludzie tłumaczą Ci, że trzeba wcisnąć przycisk wstecz.. To nie złość, to krzyk desperacji. Gwarancja już dawno się skończyła, odblokowany, root metodą EROOT dawno, dawno temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tego, co widzę w logach to Debugowanie USB pokazuje, że masz wyłączone. Sprawdź to dokładnie, ew. wyłącz, włącz jeszcze raz i wtedy spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marik

Zobacz też czy w procesach na kompie nie masz aktywnego adb.exe jeslj tak to go zakończ i spróbuj jeszcze raz.

Wysłane z mojego LT18i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od dwóch tygodni próbuję zmienić system i zapewniam, że za każdym razem mam odhaczone debugowanie. O czym z resztą już przynajmniej raz napisałem. Telefon zdaje się mieć jakby gdzieś to, że mu je włączam i po wyłączeniu stwierdza sobie, że wie lepiej. Żaden z powyższych sposobów nie działa.

może to jakiś ghost in the machine? :D

Przy okazji z miejsca wyprzedzę spekulacje. Próbowałem również podłączyć go najpierw na chodzie, po czym przy animacji flashtoola odłączyć, wyłączyć, odczekać, wcisnąć, trzymając podłączyć... Gdy jest na chodzie debugowanie śmiga. Gdy go wyłączyć, już nie śmiga. Poniżej załączę jeszcze raz log, taki od początku do końca, dla świętego spokoju mojego i Waszego. Wykonam go sposobem, który właśnie opisałem.

10/041/2013 23:41:26 - INFO  - <- This level is successfully initialized
    10/041/2013 23:41:26 - INFO  - Flashtool Version 0.9.13.0 built on 2013-06-04 22:50:00
    10/041/2013 23:41:31 - INFO  - Device disconnected
    10/041/2013 23:41:37 - INFO  - Device connected with USB debugging on
    10/041/2013 23:41:38 - INFO  - Connected device : SonyEricson Xperia Arc
    10/041/2013 23:41:38 - INFO  - Installed version of busybox : BusyBox v1.18.5 (2011-07-18 07:43:28 PDT) multi-call binary.
    10/041/2013 23:41:38 - INFO  - Android version : 4.0.4 / kernel version : 2.6.32.9-perf / Build number : 4.1.B.0.587
    10/041/2013 23:41:38 - INFO  - Checking root access
    10/041/2013 23:41:39 - INFO  - Root Access Allowed
    10/041/2013 23:41:40 - INFO  - Installing toolbox to device...
    10/041/2013 23:41:40 - INFO  - Pushing C:\Flashtool\custom\root\ftkit.tar to /data/local/tmp
    10/041/2013 23:41:40 - INFO  - Running installftkit  as root thru sysrun
    10/042/2013 23:42:15 - INFO  - Selected LT15i / 4.1.B.0.431 / Generic Global World
    10/042/2013 23:42:15 - INFO  - Preparing files for flashing
    10/042/2013 23:42:33 - INFO  - Please connect your device into flashmode.
    10/042/2013 23:42:39 - INFO  - Device disconnected
    10/044/2013 23:44:14 - INFO  - Device connected with USB debugging off
    10/044/2013 23:44:14 - INFO  - For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode
    10/044/2013 23:44:37 - INFO  - Flash canceled

by dopieścić całość i rozwiać wątpliwości co do mojego postępowania:

- po wyłączeniu telefonu przy flashtoolowskiej animacji odczekuję od 5 sekund do nawet paru minut

- zarówno z baterią jak i bez

- w trybie MSC i MTP

- PRZYSIĘGAM na mamusię, że trzymam back wciśnięty;)

- próbuję na różnych gniazdach usb

- mam przeinstalowane wszystko co się tylko da

- próbuję zarówno z ADB.exe w tle jak i bez

-> efekt zawsze taki sam. Dioda mryga jednokrotnie na zielono, a dalej logo, ładowanko...

Czy to, że telefon sam z siebie chrzani debugowanie i nie wchodzi w tryb flashmode na pewno jest związane z software peceta? Gdy sięgam sobie wspomnieniami do mojej świętej pamięci Xperii U, to przypominam sobie, że we flashmode/fastboot szło wejść nawet bez podpinania kabla. Oczywiście tryb po jakimś niedługim czasie sam się wyłączał z racji braku podtrzymania przez oprogramowanie komputera i telefon startował sobie normalnie. Czy mogę prosić o odesłanie do jakiegoś wątku o UNBRICKowaniu? Któryś z kolegów ma to nawet w opisie pod postami, ale forum mnie tam nie wpuszcza z racji braku uprawnień. Z tego co sobie czytam, są różne rodzaje cegieł, niektóre totalnie nie działają, a ludzie i tak je jakoś ożywiają.

Aha, i na sam koniec: SUS zarówno w opcji aktualizacji jak i naprawy w pewnym momencie i tak żąda, żebym podłączył telefon we flashmodzie, więc te sposoby też odpadają. Pewnie, że próbowałem ;)

Gdy skończę piwo i stwierdzę, że mi się jednak chce, spróbuję jeszcze zrobić kompletny format telefonu oraz peceta. Jeśli nie pójdzie na czystych systemach, to chciałbym się jeszcze pobawić z unbrickowaniem. A jeśli i to nie pomoże, to odwiedzę serwis. W końcu jest 10-ty, będzie wypłata..

Edytowane przez kamil0407
    dodałem spoiler i [code]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marik
    Od dwóch tygodni próbuję zmienić system i zapewniam, że za każdym razem mam odhaczone debugowanie.

Masz mieć je zaznaczone, ma być przy nim ten "ptaszek". Mam nadzieję, że to tylko Twoja pomyłka w pisaniu.

Jeśli nie da rady "domowymi" sposobami, choć to naprawdę bardzo dziwne, to skontaktuj się z kolegą koperta4512 i opisz mu problem, jesli on Ci nie pomoże to masz najdroższą cegłę na świecie.

Wysłane z mojego LT18i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ROZWIĄZANIE

Uszkodzony pierwszy (lub piąty, nie do końca wiem teraz jak go obrócić) pin gniazda. W każdym razie wymiana gniazda rozwiązała problem. Telefon nie podtrzymywał debugowania, ponieważ nie miał sygnału na właśnie tym pinie. To tak, jakbyście trzymając klawisz WSTECZ po prostu włączyli telefon bez podłączania kabla. Dioda również mruga przez ułamek sekundy, a potem telefon normalnie się włącza. Średni koszt wymiany gniazda to 40-60 zł, w zależności od serwisu.

Pozdrawiam

Edytowane przez jamba_jukeeba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi