Skocz do zawartości
lukaszpwa

GOCLEVER INSIGNIA 5 i Insignia 5X - opinie, recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

GOCLEVER INSIGNIA 5 Już od 6 listopada w sprzedaży tu krótka recenzja zapowiada się bardzo ciekawy telefon link GoClever Insignia 5 - dwa akumulatory i 5 cali za 749 złotych - pierwsze wrażenia Spider's Web

Edytowane przez lukaszpwa
    prosze poprawić link

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ra-vau

//ciach link

Panie Lukaszu, zdjecie z bateria to celowo, czy wpadka? :-)

Nawiasem, to brand dla waszej firmy... ma niesety gorszy wywietlacz, ciekawe cy tylko fhd, zmienione na hd, czy jakosc tez po zmianie tylnej klapki, na ta sygnowana waszym logo, poleciala w dol ...

Tu prawdziwa recenzja:

Edytowane przez blom
    ciach link

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakmal

@up

Jestem ciekawy tego telefonu. Szkoda, że cena nie jest tak promocyjna jak z QUANTUMem.

Ja kupowałem przez GROUPON QUANTUMa, ale zawirowania z Komputronikiem słyszałem, że były niezłe. Widzę, że po akcji z QUANTUMami Komputronik już nie bierze udziału w przedsprzedaży. Zostali Tanio.net i zamiast Komputrnika jest tym razem X-KOM.

Edytowane przez positivepl
    Nie cytujemy posta pod postem, użyj @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przeciez telefon jest o wiele lepszy od Quantuma to jak cena ma byc podobna? IMO cena jest OK jak na takie pareametry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ra-vau

Quantum 299... insignia powinna kosztowac 599zl ... cos w poblizu vertisa. ;] i zamiast sprowadzic 2tys szt, sprowadzili by 20tys... bo pol tego forum i drugie tyle osob z innego forum o chinskiej tematyce, nabylo by ten model, pomimo ze to kastrat swojego pierwowzoru. Chociaz dla plynnosci, nizsza rozdz. to akurat atut wg mnie... w ostatecznosci bralbym, gdyby bylo jakies asashi czy gorilla glass... a tak, to wole Neo n003, nawet z vatem bardziej sie oplaca za 209$.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co to za "//ciach link" - żadnego linku pod tym nie ma.

Jedyna recenzja jaką udało mi się znaleźć, jest tu:

[...] edit - niestety moderatorzy się wygłupiają i traktują jedyną istniejącą na dzień dzisiejszy recenzję jako link do konkurencji ...

Trochę dziwne, że gość piszący recenzję - dostał telefon (czy prototyp) do testów tylko na 2 dni.

Cóż kupiłem tę Insignie, teraz pozostaje czekać do 19 listopada.

Mam nadzieję, że poprawili niedociągnięcia (GPS, wskazania baterii), które występowały we wcześniejszych Fonach450 i 570Q.

Edytowane przez Marek77
    Nie linkujemy do konkurencyjnych stron.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to przyśpieszyli wysyłkę INSIGNI.

Dziś 15-11-2013r. otrzymałem Smartfona. Pierwsze wrażenia OK, działa płynnie.

Ekran oceniam, że kolory są żywe, obraz ostry - czytelny. Jest też bardziej czuły na dotyk wg mojego tableta. Jasność mam na około 30% i jest jasny.

Dioda powiadomień jest - po nieodebranym połączeniu miga mi zielona dioda po lewej stronie głośniczka (słuchawki). W tym samym miejscu świeci czerwona dioda podczas ładowania.

Dioda obok tylnego aparatu też jest i "latarka" działa.

edit W pudełku oprócz standardu: smartfon, książeczka "quick start", kabel USB + ładowarka, słuchawki (jakość słuchawek nawet przyzwoita, chociaż system wkładania ich do uszu jest dla mnie dziwny), jest bateria 4000 mAh + odpowiednio wyższe plecy fona, co przy okazji pozwala "schować" wystający obiektyw aparatu, oraz folia ochronna "bez-klejowa" do samodzielnego nałożenia.

Folię od razu nakleiłem (nieco odstaje na górnych rogach, które nie chcą dojść do ekranu).

Na razie na baterii 2000 mAh. edit.

Wyniki AnTuTu: całościowy 15 569

Multitask: 3299

Dalvik: 1066

CPU 1508 MHz (x4)

CPU integer: 2302

CPU float-point; 1556

RAM speed: 557

GPU "PowerVR SGX 544MP" [720x1280]

2D: 651

3D: 3602

Smartfon - to też telefon, a jednak funkcjonalność telefonu jest w nim ograniczona. Nie wiem czy tak mają wszystkie smartfony na androidzie, czy akurat GoClever. Dotychczas miałem androida tylko na tablecie, więc funkcji telefonicznych i tak nie posiadał.

Tu jakoś nie mogę znaleźć zarządzania i edycji istniejących kontaktów telefonicznych. Przeniosłem z Nokii kontakty na sim, ale w Insigni nie widzę możliwości przeniesienia ich na telefon i edycji poobcinanych opisów.

Kłopotliwe jest też zarządzanie sms'ami, odebrałem sms i brak jest opcji odpisz czy usuń wiadomość, można usunąć wątek co rozumiem po przejrzeniu ustawień, że układa sms'y w jakieś wątki tematyczne i można usunąć cały wątek z powiązanymi sms'ami, a nie pojedynczy aktualnie czytany sms.

Mam odczucie, że bardziej to działa jak tablet (z funkcjami dostosowanymi pod internet) - mało w tym funkcji z telefonu. Zarządzanie mailami jest bardziej intuicyjne.

Nie łączy mi też z aero2, jeszcze nie wiem czemu - bo ustawienia są skonfigurowane, aero2 na połączenie danych, APN jest skonfigurowany. Wygląda na to, że Insignia posiada domyślną kofigurację pod aero2 już w sobie, bo nie musiałem zakładać APN'a i go konfigurować. A jednak przy próbie połączenia internetu wywala brak połączenia. W dołączonej książeczce opis slotów jest bardzo skąpy, ale myślę że włożyłem je w poprawne gniazda. Zasięg też jest, aero2 - 3 kreski na 4 możliwe, heyah 4/4.

Pod Wi-Fi internet działa. Miałem cichą nadzieję, że antena wifi w nowocześniejszym sprzęcie będzie mocniejsza. Ale jednak wg "WiFi analyzer" jest o 10% słabsza niż w moim tablecie 7".

edit 16-11-2013r.

Bateria 2000 mAh po pierwszym włożeniu pokazała 78% wytrzymało to na około 4 godziny z krótkimi przerwami. Podczas których zapoznawałem się z ustawieniami, i instalowałem aplikacje które już wcześniej miałem na tablecie.

Po łączu Wi-Fi.

Wskazania baterii ubywały płynnie, po wyjęciu baterii w celu skopiowania kontaktów z Nokii, i ponownym złożeniu Insigni nie zauważyłem jakichś wyraźnych różnic we wskazaniach. Baterię podłączyłem na noc, więc wyszło 9 może 10 godz. ładowania. Obecnie wskazuje 98% po kilkunastu minutach "działania".

Na razie stwierdziłem, ze producent się nie popisał z dodatkowymi aplikacjami.

Przynajmniej z połowy z nich nie będę korzystał, a odinstalować ich nie można, w jakiś sposób są zabezpieczone przed usunięciem. Drażni mnie to :mad:

Nie dość, że jest mało pamięci to ją jeszcze zasyfili apkami nie do usunięcia.

Najbardziej drażni, że część z nich stale uaktywnia swoje procesy w tle mimo, że je zabijam, a samej aplikacji nie uruchamiam, by jej proces miał zostać po jej opuszczeniu. 1 GB RAM - a z tego pozostaje około 200 MB +-30MB po zabiciu procesów da się odzyskać do 350 MB. Ale część z nich samodzielnie się po pewnym czasie uaktywnia. Zastanawia mnie co tyle RAM'u zżera ? na tablecie mam 512 RAM i 130 MB wolne - to na INSIGNI powinno być około 600 MB wolnego.

Sprawdzam to i zabijam procesy programem Battery Dr Saver - chyba, że możecie polecić coś mądrzejszego - do zarządzania procesami.

Dziś nie miałem zbyt wiele czasu, jutro tj. w niedzielę jeszcze po-testuję i spróbuje wstawić fotki.

Przez 13 godzin od odłączenia ładowarki, pozostało 86 % baterii, w tym może 20-40 minut przy włączonym ekranie. Z wyłączonym GPS, WiFi i Blutu.

Edytowane przez Marek77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x