Skocz do zawartości
lukaszpwa

GOCLEVER INSIGNIA 5 i Insignia 5X - opinie, recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Przyłączam się do pytania. Nigdy tego typu zabiegu na phonie nie robiłem.

skoro wszyscy się dołączają to i ja się dołączę a co mi tam

kto mi zabroni??

---------- Post dołączono o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

czy ta operacja ze zrobieniem karty sd zeby gry i aplikacje mozna było instalować jest bezpieczna nie chce popsuc mojej insigni 5x moze ktos mi powiedziec czy moge popsuć przez to telefon ?

synek, dostałeś bana na korzystanie z przecinków?

w twoim przypadku ta operacja jest bardzo niebezpieczna. wg mnie to nawet nie powinieneś kupować takiego telefonu, bo Android jest dla trochę mądrzejszych ludzi. dla takich jak ty jest iphone tylko nie wiem czy cie stac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy ta operacja ze zrobieniem karty sd zeby gry i aplikacje mozna było instalować jest bezpieczna nie chce popsuc mojej insigni 5x moze ktos mi powiedziec czy moge popsuć przez to telefon ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego, jest osobny watek w tej sprawie i koledzy piszą tam, że wszystko jest ok. Czego zatem więcej oczekujesz? Że ktoś da Ci gwarancje na sukces? Z tego co piszesz Twoje umiejętności są niskie wiec jak nie czujesz się na silach robić modyfikacje telefonu z uprawnieniami root'a to lepiej sobie odpuść.

Edytowane przez viper111

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wajsxy

post-286299-14255737011694_thumb.png

Na a820 wybrałem 3 opcje (2.77GB)

restart, pokazała się informacja, że success, przywrócenie ustawień fabrycznych i gotowe.

Niektórzy piszą że bezpieczniej jest wybrać opcje na 2.5GB.

viper111

Proszę o linka do tego wątku.

Z góry dzięki.

Edytowane przez Sphinxxx
    grafiki wstawiamy zawsze w spoilerach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy

Na forum o innych smartfonach znalazłem posty o małej aplikacji meteos-mtk6589. Aplikacja ta pozwala na zrobienie partycji na karcie sd i pozwala na rozszerzenie miejsca na instalowanie aplikacji. Czy ktoś już się spotkał z tą aplikacją? Robił coś z nią na innych sprzętach? Tu podam instrukcję instalacji tej aplikacji, zaczerpniętą z innego forum.

"Witam

Zgodnie z obietnicą zawartą w powitaniu.

Przebrnąłem przez ten proces i pozwolę sobie to pokrótce opisać.

Wiadomo, że wszelkie tego typu operacje podejmujesz na własne ryzyko.

Wiadomo też ,że poprzedzamy je zawsze backupem, ale takich przypomnień choć oczywistych nigdy za wiele.

1, ścigamy i instalujemy apkę - meteos-mtk6589-rom-edit-4gb-en

2. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy interesujący nas rozmiar / układ partycji poniżej/

Dla 4 GB pamięci ROM:

1.5GB. - To będzie: 3.61GB = 2.32GB (int) + 1.29GB (ext)

2.0GB. - To będzie: 3.61GB = 2.82GB (int) + 810MB (ext)

2.5GB. - To będzie: 3.61GB = 3.31GB (int) + 300MB (ext)

2.7GB. - To będzie: 3.61GB = 3.59GB (int) + 20MB (ext)

Ja wybrałem 2,5GB ponieważ doczytałem się , że 2,7GB jest obarczone zwiększonym ryzykiem - choć wszyscy którzy dokonali takiego wyboru potwierdzali że jest OK.

3. Po dokonaniu wyboru i jego kliknięciu pojawi się okno z prośba o potwierdzenie.

4. Zatwierdzamy operację i w następnym oknie potwierdzamy restart w trybie Recovery

5. Restartujemy telefon do trybu Recovery

6. W CWM wbieramy "Wipe data/Factory reset" , jeśli mamy TWRP najpierw wybieramy WIPE a potem Factory Reset.

7. Formatujemy wewnętrzną pamięć SD - CWM "Mounts and stotrage" i następnie "format /emmc" , w TWRP Wipe a następnie "Internal Storage"

8. Przywracamy nasze dane : CWM - wybieramy "Backup and restore" , następnie "Advanced restore" wskazujemy nasz backup i WAŻNE przywracamy tylko DATA, W TWRP wybieramy Restore, wskazujemy naszą kopię zapasową i przywrócić tylko DATA

9. Z poziomu CWM czy TWRP restartujemy telefon,

10. Po uruchomieniu możemy otrzymać komunikat o uszkodzeniu pamięci wewnętrznej SD, po kliknięciu komunikatu pojawi się okno z pytaniem o formatowanie pamięci SD wybieramy format.

11. Upewniamy się poprzez: Ustawienia - Pamięć , że teraz to sobie możemy pozwolić."

Admistratora proszę o rozpoczęcie nowego tematu lub przesunięcie w odpowiednie miejsce.

Edytowane przez Pitwar36

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Link do zmiany miejsca instalowania aplikacji z pamięci SD wbudowanej w telefonie na pamięć SD zewnętrzną tj. kartę microSD.

http://forum.android.com.pl/f953/root-instalowanie-aplikacji-na-karcie-microsd-goclever-insignia-5-5x-oraz-inne-360757/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raciborski

Notatka od Moderatora: Raciborski
    wykrzyk.png Przerwa techniczna. Wątek zamykam do odwołania. Powód: Wątek powinien dotyczyć waszych opinii i wrażeń z użytkowania GOCLEVER INSIGNIA 5 i Insignia 5X. Póki co większość waszych postów dotyczy modyfikowania, problemów technicznych itp. W najbliższym czasie postaram się wyczyścić wątek z Offtopu. Reklamacji kasowanych postów nie uwzględniam.

W między czasie proszę zacząć zakładać nowe wątki dla danego zagadnienia.

Edytowane przez wisin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wisin
    Notatka od Moderatora: wisin
    wykrzyk.png Wątek nie zostanie ponownie otwarty ponieważ za dużo w nim postów na wszystkie inne tematy dotyczące tego urządzenia. Myślę, że powinniśmy zakładać osobny temat z osobnym problemem/modyfikacją czy czymś innym poprawiło by to znacznie czytelność forum i dzięki temu będzie można znaleźć szybciej potrzebną nam informację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x