Skocz do zawartości
lukaszpwa

GOCLEVER INSIGNIA 5 i Insignia 5X - opinie, recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Rysiob

Jesli wolisz tradycyjny układ wiadomości (odbiorcza, nadawcza, szkice), to w GoSMS masz opcje "Foldery".

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za cynk o tej Mireo nawigacji - muszę się jej przyjrzeć bliżej skoro ma własne mapy.

Ciekawostka taka, że Mireo po odpaleniu pokazała mi moją lokalizację i to bez aktywnego GPS.

Musiała to złapać po lokalizacji WiFi, albo coś podobnego.

Wygląda, że na razie zostanę przy baterii 2000 mAh. Bateria została naładowana wczoraj wieczorem, dziś przez około 3 - 3,5 godziny (po odliczeniu przerw gdy fon tylko czuwał) przeglądałem neta na aero2 i o godz. 17:30 mam jeszcze 36 % baterii. Do końca dnia to już raczej, będę korzystał z kompa, a nie fona - to bateria powinna dzień wytrzymać.

Dzisiaj byłem w komisie GSM i trzech sklepach - mam problem z doborem etui, nawet byłem już gotów kupić wsuwkę, która normalnie mi się nie podoba. Najchętniej bym kupił etui typu skóra - książkowe.

co do aero2

Tak mnie naszło, że wczoraj grzebiąc w ustawieniach APN Insigni, znalazłem w APN = Typ APN = było internet - zmieniłem to na default. I to może być odpowiedź na zagadkę, że aero2 zaczęło mi działać.

Jak do tego dojść :

VPN to jest rodzaj sieci wirtualnej.

APN jest w > Ustawienia systemu > Więcej... (pod Użyciem danych) > Sieci komórkowe > Punkty dostępowe > Aero 2 > APN

Jest ustawiony fabrycznie APN Aero2 o nazwie darmowy - wchodzisz i w ustawieniach zmień "Typ APN" na default - fabrycznie wpisany jest internet. I to prawdopodobnie jest przyczyna, że firmowy APN nie dopuszcza połączenia. mimo że siła nadajnika jest pokazywana.

Ogólnie domyślna konfiguracja APN jest OK. Tylko ten Typ APN coś nie bardzo grał. W zasadzie to główne co jest potrzebne w APN dla Aero2 to punkt 2. APN - darmowy - reszty raczej nie trzeba ustawiać. No i pkt 3 "Typ APN - default.

Sprawdź jeszcze w Ustawienia systemu > Zarządzanie kartami SIM > Aero2 i Operator - włączone

poniżej default settings:

- połączenia głosowe - operator

- połączenie wideo - Aero2 (po 3 dniach działania, zmieniłem video na operatora i internet przestał działać, bo razem z video zmieniło się ustawienie "połączenie danych")

- wiadomości - operator

- Połączenie danych - Aero2

Ewentualnie: Ustawienia systemu > Więcej... (pod Użyciem danych) > Sieci komórkowe sprawdź czy Data connection masz Aero 2

Edytowane przez Marek77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pakoc

Witam.Proszę mi napisać jak przykleić tą folię co jest w zestawie.Czy trzeba do tego używac wody?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na sucho - po prostu nakleiłem.

Przeszedłem horror naklejając pierwszy raz taką folię na tablet, przed rokiem. Masa pyłków z powietrza zdążyło przywrzeć do ekranu przed nałożeniem folii.

Początkowo miałem konsternację, którą stroną tę folię nałożyć. Bo odkleiłem tę fabryczną z napisami, a nie przyjrzałem się na jej układ. Układ ma być taki by folia poszła szerszym wycięciem na prawo od głośniczka (nad ekranem), a mały okrągły otworek po lewej.

Postaraj się o w miarę sterylne otoczenie, by w powietrzu było możliwie mało mikro pyłków. Gdy jakieś nawet micro paprochy dostaną się między szkło a folię - to powstaną w tych miejscach pęcherze powietrza, których nie usuniesz. Będzie trzeba odklejać folię, czyścić i powtarzać wszystko od nowa.

Folia główna jest dwustronnie osłonięta foliami osłonowymi, step1 i druga strona step2.

Dobrze jest odtłuścić ekran, może być płyn do szyb, ale szmatka taka by nie zostawiała pyłków.

Wpierw odklej folię ochronną step 1 - tak do połowy folii, w ten sposób będzie łatwiej trzymać folię przy jej ustawianiu na równo z ekranem. A folia jednocześnie będzie osłonięta przed wytłuszczeniem jej palcami. Następnie ustaw równo do krawędzi ekranu i stopniowo ją rozwiń doklejając do szkła i na bieżąco wypychając powietrze. Na bieżąco jest łatwiej powietrze wypychać, niż później się siłować, gdy folia wkoło bąbla przywrze do ekranu. Jednocześnie na bieżąco kontroluj, przed doklejeniem folii, czy jakieś pyłki nie przyciągło na ekran.

Po stronie step 2 jest druga folia osłonowa do zdjęcia po przyklejeniu folii głównej do ekranu.

Szczerze powiedziawszy to nie wiem jaka jest jej funkcja.

Gdy kleiłem dawniej folię na tablet, to nie miała drugiej dodatkowej folii osłonowej.

Sama folia też się różniła od tej dla Insigni. Bo była nieco grubsza i miała wyraźnie warstwę silikonu na stronie przylegania do ekranu.

Przy okazji, w miejscu okrągłego wycięcia po lewej stronie głośniczka

- schowana jest dioda sygnalizacyjna.

Zielona migająca - nieodebrane połączenia, sms'y;

czerwona migająca - słaba bateria;

czerwona ciągła - ładowanie fona; (gdy jest ładowany - oczywiście) :D

zielona ciągłe światło - sygnalizuje zakończenie ładowania fona;

Edytowane przez Marek77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rozz

Jestem po szybkich testach i obecnie do czego sie moge doczepic to iz przyciski glosnosi i wyl/wl sa tandetne a cala reszta super, btw jak wylaczyc to wyszukiwanie glosowse (ta belka u gory) testy : antutu 15600, quadrant 5760, 3d mark 3900

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak oceniasz wydajność sprzętu ? Sprawnie wszystko chodzi ? Nie zacina nie klatkuje ? Bo zmartwiła mnie wypowiedź poprzednika że w rezultacie mało pamięci zostaje ... Mógłby ktoś się wypowiedzieć na ten temat ? Bo chciałbym kupić naprawdę dobry smartfon właśnie w przedziale cenowym około 800zł i ten mnie bardzo zainteresował. Ale chciałbym znać wady i zalety żeby móc zdecydować. Prosiłbym o odpowiedź bo niby go już zamówiłem z odbiorem osobistym ale jakby było słabo to się zastanowie jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pakoc

U mnie zostaje ponad 300 MB wolnej pamięci i nic sie nie zacina.Jak na razie jestem zadowolony ale testuję go dopiero jeden dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rozz

Zaiwania czasem aż za szybko :) wcześniej miałem lg9 i tu jest znacznie lepiej no i się nie grzeje jak piec (lg). Fixa w gps test w domu łapie przy oknie (ok 1m od) w okolicach 3min a w busie (teraz jadę) w okolicach 2min. Ogólnie jest dobrze. Ponownie mam pytanie odnośnie tej belki na górze ekranu, jak ja wyłączyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maanmy

Mam pytanie do użytkowników noki czy róznica w głośnsci głośników miedzy goclewerem a nokia jest duza ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rysiob

Tę belkę na górze nie zawsze da się wyłączyć, trzeba sprawdzić ustawienia launchera. A jak nie, to zainstaluj inny launcher, np. Nova, Apex, Holo.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x