Skocz do zawartości
lukaszpwa

GOCLEVER INSIGNIA 5 i Insignia 5X - opinie, recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Przydała by się opinia jak trzyma bateria, to najważniejsze w tym telefonie czy ta 4000 jest mocna a jak trzyma ta 2000 i ile się ładuje każda z nich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rozz

Co do baterii, mecze tel od 8mej i mam jeszcze 62% mam porównanie do LG l9 lg już by wolalo o jedzenie. Przy moim dużym meczeniu tel ok 10h wytrzyma na mniejszej baterii sporego używania , jak dla mnie to git :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa wam opcja instalacji aplikacji na karcie pamięci? U mnie nie, a 1.5GB przy takiej specyfikacji to czysta tragedia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fajfi

Mam wybór między tym fonem a 500q, co lepsze w waszej opinii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Goclever nie ma fona 500 Q. Fabrycznie to Insignia ma kod FoneHD500.

Natomiast smartfony Quantum 4, Fone 450, Fone 500 - to Dual Core (2 rdezenie CPU),

smartfony Fone 450 Q, 570Q i teraz Insignia - to są modele Quard Core (4 rdzenie CPU).

Te mulenie ze spadkiem wolnego RAM'u opisywałem na przykładzie mojego dotychczasowego tabletu Modecom Freeway 7" z 512 RAM i jednym CPU.

W Insigni złości mnie, że sporo procesów uruchamia się w tle - przez co tak normalnie tego wolnego RAM'u jest ok. 300 MB, ale często spada do 170-150 MB. Tyle że mimo takich spadków mulenie nie jest odczuwalne jak to było w tablecie. Często sprawdzam procesy i zabijam niepotrzebne - uzyskuję wtedy 300 do 380 MB wolnego RAM'u.

Wyłączyłem 8 aplikacji (wątków) fabrycznych, z tego 5 to są jakieś odłamy Google.

Google jet upierdliwe - wystarczy uruchomić "Sklep play", a automatycznie aktywują się procesy (aplikacje) Google lokalizacja, Google gry, Google partnerzy, Google+, Google mapy i można jeszcze parę znaleźć ...

Mam zainstalowanego Avasta - czytałem, że też swoje zżera.

Moja Nokia 5800 przez 3 lata mnie nie zawiodła, szkoda mi się z nią rozstawać, mam na niej sporo map, które nie wymagają transferu danych - a jednak zostaje przy Insigni. Natomiast sprzedaję Nokię i tablet. Insignia ma ostrzejszy obraz, żywsze kolory, bardziej czuły dotyk i nie przycina - jak tablet. A przede-wszystkim wreszcie mogę korzystać z aero2. Insignia ma dobrą antenę.

Edytowane przez Marek77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rozz

Wejdź w aplikacje i dezaktywuj ja nic nie ubijam etc i mam ramu zawsze ok 420+- nie wiem co u Ciebie zjada ram :) co do instalacji na karcie to u mnie większość apek jest na karcie a w tel parę MB tylko zajmują

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fajfi
    Goclever nie ma fona 500 Q. Fabrycznie to Insignia jest nazywana modelem Fone 500Q.

Natomiast smartfony Quantum 4, Fone 450, Fone 500 - to Dual Core (2 rdezenie CPU),

smartfony Fone 450 Q, 570Q i teraz Insignia - to są modele Quard Core (4 rdzenie CPU)

Pomyłka chodziło mi o porównanie 570Q z Insignią 5. Telefony są w podobnej cenie i jestem ciekawy czy jakiś użytkownik używał obu i może się wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Działa wam opcja instalacji aplikacji na karcie pamięci? U mnie nie, a 1.5GB przy takiej specyfikacji to czysta tragedia...

Na 100 % nie potwierdę, ale dziś miałem następujący przypadek:

pobrałem grę z "android.pandaapp.com" poprzez przeglądarkę Dolphin i ta zapytała mnie o folder docelowy, więc wybrałem kartę SD i zapomniałem o pobieranej instalacji. Później gdy przeglądałem aplikacje (nie pamiętam czy to było w aplikacjach, czy w zarządzaniu aplikacjami), trafiłem na informację że plik czeka na instalację. Przed instalacją poszedłem do Ustawienia systemu > Pamięć > i wybrałem "Default write disk" na Karta SD.

Dopiero wróciłem do pliku i zainstalowałem grę. Ta i tak nie działała więc ją wywaliłem. Nie mogę więc sprawdzić czy fizycznie znalazła się na karcie SD, ale ufam, że tak było.

W przypadku Sklepu Play - takie pytania nie następują, instalacje lecą z automatu i myślę, że właśnie wybór w ustawieniach pamięci decyduje o tym gdzie instalacje trafiają.

Chociaż opcja wyżej jest "Preferowana lokalizacja instalacji" - i tu zabili mi ćwieka. Może jest błąd w tłumaczeniu.

Opcje są następujące:

1) wewnętrzna pamięć urządzenia - rozumiem że jest to pamięć telefonu, ale

2) Phone storage - po przetłumaczeniu to jest pamięć telefonu, czyli wychodzi, że jest to to samo co punkt 1;

3) Zastosuj ustawienie systemowe - a jakie to jest ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozz, jak to zrobiłeś? Mi chodzi o zewnętrzną kartę microsd. Wybieram w ustawieniach pamięci "Default write disk" jako kartę SD i wszystko co bym nie ściągnął ląduje w całości w Phone Storage. Chciałem sprawdzić wydajność telefonu w grze Real Racing 3... ale nie ma takiej możliwości, bo na 1,5GB się nie zmieści...

Marek77, jak chcesz sprawdzić gdzie się instalują aplikacje ze sklepu, to wejdź na kartę pamięci i posprawdzaj katalog Android czy coś tam się zainstalowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pomyłka chodziło mi o porównanie 570Q z Insignią 5. Telefony są w podobnej cenie i jestem ciekawy czy jakiś użytkownik używał obu i może się wypowiedzieć.

Nie używałem - ale patrząc na dane techniczne, wychodzi że jest to ten sam model, tylko Insignia ma większe taktowanie 1,5 i CPU MTK6589 T (nie jestem znawcą, czy to T oznacza więcej wątków czy tylko wyższe taktowanie). No i mniejszy ekran do zasilania, z kolei rozdzielczość jest ta sama 720 x 1280 px we wszystkich modelach 450Q -4,5"; 570Q -5,7"; Insignia5 -5".

Adrians sprawdzam File mangrem i na karcie SD mam utworzony prze-zemnie folder downloads i w nim plik instalacyjny gry. Jest też folder android > data - ale pusty, bo jak już pisałem, wywaliłem grę, bo zamykała się samodzielnie już na pierwszym intro. Ta gra to jest Asphalt 8 - na insigni nie działa.

Rozz zdezaktywowałem już 8 aplikacji, których nie szło odinstalować, a w sklepie sprawdziłem do czego to coś służy, a mi będzie nie przydatne. Tylko ostrożnie bo nie-chcę wysypać systemu. Jak nie wiem do czego coś jest to raczej nie ruszam.

Edytowane przez Marek77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x