Skocz do zawartości
atomeck

Czy można puścić dźwięk przez bluetooth ? Jeśłi tak, to jak ?

Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem nabędę fajną, wypasioną dwuletnią toyotkę. Niestety wówczas jeszcze USB był "dodatkowym dodatkiem" właściwie tylko do radia z navi (obecnie standard dla tego modelu), a poprzedni właściciel nie potrzebował tego gniazda. Jest tylko wejście typu minijack-minijack.

Podejrzewam, że sparowanie z oryginalnym bluetoothem jako telefon nie będzie problemu. Pytanie, czy można tak puszczać muzykę, po bluetooth ? Jeśli tak, to ... jak ? A czy są jakieś przejściówki jack-USB ? (chyba trochę durne pytanie :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BOSS2

Mam coś takiego: USB Bluetooth Music Receiver Adapter 3 5mm Stereo Audio for MP3 Speaker T7 | eBay

W schowku mam wejście USB i jack sterero, to małe urządzenie zasilanie pobiera z USB, kabelkiem jack

podłączam do wejścia audio od radia samochodowego. Wystarczy w radiu samochodowym przełączyć

na AUX (dźwięk z tego jack) i w Note uruchomić bluetooth. Telefon sam łączy się z tym odbiornikiem

bluetooth i cały dźwięk (mp3, gry) oprócz rozmów wysyła do niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, ale ja nie mam w schowku USB, mam tylko wejście miniJack, zdaje się jako wejście/wyjście AUX. Czyli (poprawcie mnie jeśli coś źle mówię) potrzebuję chyba adaptera audio bluetooth, które będzie miało jakieś swoje źródło zasilania i możliwość podpięcia jackiem do wejścia AUX. Bo jak zrozumiałem przesyłanie muzyki z n3 po blue jest możliwe.

Pytanie zatem, czy tak ? No i jaki adapter polecacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytam już kolejny raz od wczoraj i nadal nie rozumiem o co tak dokładnie ci chodzi ;)

Masz możliwość - włączyć bluetooth i sparować urządzenie z radiem - muzyka będzie lecieć poprzez bluetooth

Masz możliwość - podłączyć telefon jack - jack poprzez wejście AUX

Masz możliwość - podłączyć telefon przez USB jako pamięć masowa - do radia

Jeśli masz w schowku jack to kup przedłużacz i podłączaj przez jack'a - najlepsza jakość audio

Nie widziałem (nie orientuję się) czy jest opcja podłączenia urządzenia bluetooth które będzie odbierać sygnał (właśnie bluetooth) z telefonu i wysyłać poprzez jacka

Wydaje mi się że nie ma takiej opcji/adaptera

Edit:

Ewentualnie coś takiego ?

SK-BTI-005-Stereo-Bluetooth-Receiver-Audio-Adapter-for-Speaker-Earphone-Black-US-Plug-Free-Shipping.jpg

Albo takiego?

hbg_2006_philips_vox_340_bluetooth_adapter.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ano właśnie ... coś takiego jak na fotkach .... Jeśli chodzi o sparowanie tel. z autem to sprawdzę jak będę je miał :) Wiem ze ma fabryczny zestaw głośnomówiący i nie boje się o rozmowy - zadziałają bez problemu. Zastanawiam się jednak czy oprócz rozmów umożliwi (ten zestaw) przesyłanie muzyki do auta, bo tego nie jestem pewien. Jeśli nie - szukam rozwiązania zastępczego poprzez wyjście AUX. Podłączenie fona i auta kabelkiem jack-jack - no problem, jeno trzeba włączać, wyłączać przy wsiadaniu, itp. Stąd pomysł jakiegoś transmiter na stałe wpietego w gniazdo AUX

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rakkat

Możecie mi wytłumaczyć po co tak kombinować? Może nie rozumiem jakiegoś niuansu tutaj? Dlaczego miałby być jakiś problem ze sparowaniem telefonu z radiem po bluetooth?? Może nie robić się to automatycznie, ale na pewno będzie to mozliwe. Poza tym jest fajna apka umożliwiająca automatyczne połączenie - Bluetooth Auto Connect w Play Store.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież żona w aucie ma firmowy zestaw głośnomówiący :facepalm: Ten przyszły "mój" musi działać na tej samej zasadzie.

Dzisiaj wieczorem sprawdzę i dam znać :)

---------- Post dołączono o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Wiec jest tak. Tel. łączy się z zestawem w samochodzie i dzwonie bez problemu. Słuchając muzyki z tel. zaznaczam opcje słuchaj przez bluetooth i włącza się okno wyszukiwania urządzeń. Niestety pojawia się komunikat - nie znaleziono urzadzen, wiec taka opcja odsłuchu odpada. Łapie tylko sygnał do rozmów, do muzyki juz niestety nie :(

Wracam zatem do pkt wyjścia. Albo jack-jack, fizycznie polaczony telefon kabelkiem przez AUX, albo jakiś transmiter bluetooth wpiety jack'iem "na stale" do gniazda AUX w aucie :(.

Chyba ze ktoś ma inny pomysł ?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A próbowałeś puścić muzykę na telefonie i użyć opcji "słuchaj przez bluetooth"/słuchawka bluetooth?

I sparować telefon z radiem?

Jeśli ten sposób nie działa to zostaje ci to co napisałeś

Jack-jack albo transmiter bluetooth do jacka a telefon przez bluetooth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ano właśnie tak robiłem (może zbyt oględnie napisałem :) - nie znajduje żadnego urządzenia bluetooth, mimo, że telefon jest sparowany, więc qpa z takiego pomysłu. Opcja z jack'iem jest w odwodzie zawsze. Ciekawi mnie jeszcze ten transmiter i strata jakości. Szkoda, że USB standardowo zaczęli montować do tego modelu kilka miesięcy później. To coś na czym mi zależało, przy czym auto jest super (przede wszystkim znam jego historię) i chyba będę mógł żyć bez tego USB ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinno normalnie działać. Ja mam słuchawki bluetooth i to powinno na tej samej zasadzie dzialac. Słucham muzyki i mogę dzwonić i odbierać rozmowy. Fakt ze jest wbudowany mikrofon. Zasada jest ta sama. Przez bluetooth transmitójesz dźwięk czy to rozmowa czy muzyka. Jedynie wybór aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi