Skocz do zawartości
kintola

Bateria Myphone Next jej wytrzymalosc

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie...otóż kupiłem sobie next'a: po włożeniu wszystkiego ładnie - > 51% baterii - no to ładowara i do 100% ale...99% i nie chciało wskoczyć 100% (czekałem 2h). Teraz mam znów 1% baterii już od 5h :o Coś mu tu nie gra. Napięcie jakie odczytuje aplikacja to 3,61V - jak jest u Was?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Spróbuj tak:

Wyciągnij baterię na chwilę, po włożeniu podłącz ładowarkę. Kiedy pojawi się problem, zrestartuj system.

Ja miałem problem przy kilku pierwszych ładowaniach. Przy 100 %+ restart pokazywał 44%, 17%. Po kilkunastu cyklach wszystko się unormowało, teraz jest gitara.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@warhog

No właśnie, co począć z tym wifi? Dlaczego nie wyłącza się automagicznie przy nieaktywności telefonu? Przecież to jakis absurd...

Via Tapatalk @ NEXT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

W ustawieniach Wi-Fi jest opcja "wyłącz Wi-Fi w deep sleep", jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    warhog

@[email protected]

Ta opcja podana przez Barbara zadziała, ale jeśli zależy Ci na w miarę bieżącym otrzymywaniu maili to najlepiej poszukać apki, która na przykład co 15 minut łączy się z siecią i synchronizuje maile. Jeśli wystarczy Ci synchronizacja, gdy używasz telefonu to wystarczy najprostsza apka do oszczędzania baterii. Ja używam Battery Booster - głównie dla % wskaźnika baterii, ale można stworzyć profile, które po wygaśnięciu ekranu wyłączają Wi-Fi/sieć danych itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cuniek
    @warhog

No właśnie, co począć z tym wifi? Dlaczego nie wyłącza się automagicznie przy nieaktywności telefonu? Przecież to jakis absurd...

Dla mnie absurdem byłoby gdyby WiFi wyłączało się przy nieaktywności :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@warhog @Barbar

Znalazlem tę opcję, włączyłem, zobaczymy na ile się sytuacja poprawi. Serdeczne dzięki za pomoc. Jednak rację mają ci, co mówią że Android jest niewyobrażalnie wręcz nieintuicyjnym systemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Masz jeszcze opcję optymalizacji Wi-Fi, żeby używał mniej baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, pomimo ustawienia wifi w trybie uśpienia na "tylko gdy podłączony" cały czas telefon ma wifi włączone. Czy do wprowadzenia Androida w "tryb uśpienia" potrzebne jest coś poza wciśnięciem przycisku "sleep" na obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Musisz ustawić "nigdy".

---------- Post dołączono o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

I, jak ja to rozumiem, urządzenie powinno być uśpione, ale głęboko. A ta faza nie następuje zaraz po wyłączeniu ekranu. Stąd tak myślę, bo gdy miałem "zawsze", to radio internetowe wyłączało się kilka minut po wygaśnięciu ekranu. Odblokowanie ekranu i ikona Wi-Fi pojawiała się znów, radio zaczynało grać. W sumie, to i "gdy podłączony" powinno dla Ciebie działać, spróbuj poczekać dłużej może.

Edytowane przez Barbar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi