Skocz do zawartości
Bride

Wgrywanie oprogramowania (flash firmware) dla telefonów LG - alternatywna i prostsza metoda by Bride

Rekomendowane odpowiedzi

Bride

Witam

Poradnik jest mojego autorstwa. Screeny zostały wykonane przeze mnie i obrazują, jak łatwo krok po kroku wgrać nowy firmware do telefon za pomocą oficjalnego oprogramowania od LG. Sposób ten jest prostszy od przedstawionego w sieci, za sprawą lekko zmodyfikowanego przeze mnie programu Uptestex by Bride, który nie sprawdza wersji firmware, którą chcemy wgrać z serwerem LG. Metoda wymaga podłączenie do sieci internet (jak i każda inna również też). Metoda jest sprawdzona z telefonami LG L9, LG L7 oraz LG Optimus G. System na którym wgrywałem oprogramowanie to Windows XP Home Edition SP3, oraz Windows 7 Home Premium 64bit. Postępując wg. opisu istnieje praktycznie zerowe ryzyko uszkodzenia telefonu, jednakże wszystko co wykonujesz drogi użytkowniku, wykonujesz na własną odpowiedzialność.

Co potrzebujemy:
    - Dowolny telefon marki LG (w poradniku użyto LG L9)
    - Naładowaną baterię do 100% (program wgrywający oprogramowanie sprawdza jej stan)
    - Przewód USB
    - Komputer z dostępem do internetu.
    - Pliki zawarte w dalszej części opisu
    -Oprogramowanie w postaci pliku .KDZ

1. Sciągamy najnowsze sterowniki z serwerów LG i je instalujemy :

(klikamy SKIP THIS AD i rozpocznie się pobieranie)

Pobierz

Mirror

B6fm0iTi.jpg
    SsaVUpEf.jpg

2. Ściągamy i instalujemy program LG MOBILE SUPPORT TOOL z serwerów LG:

Pobierz

Mirror

Pttb6ScS.jpg
    0JiisMSF.jpg

3. Zamykamy program krzyżykiem i klikając ZWERYFIKUJ
    (okno, które nam się pokaże po ściągnięciu i zainstalowaniu programu)

vFRUafd8.jpg
    mewTa7oD.jpg

4. Pobieramy paczkę plików UpTestEX_BY_BRIDE_2014

Pobierz

Drugi link:

Pobierz

Mirror

5. Następnie odnajdujemy folder o nazwie LGMOBILEAX. Folder ten jest niewidoczny, należy włączyć widoczność ukrytych folderów. Ścieżka do folderu:
    Windows 2000/ XP
    C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\LGMOBILEAX\

Windows Vista/7/8
    C:\ProgramData\LGMOBILEAX\

Dla ułatwienia w pobranym folderze Apps utworzone zostały skróty do folderów, bez potrzeby ich szukania. W tym celu klikamy w wybrany plik pod nasz system operacyjny.
    Naszym oczom powinien ukazać się folder z zawartością. Następnie wracamy do pobranego folderu Apps i odszukujemy plik o nazwie LGMLauncher.exe i kopiujemy go do ukrytego folderu podmieniając go. Nadpisujemy plik wybierając opcję tak. Następnie wchodzimy do folderu B2C_Client i podmieniamy w analogiczny sposób plik o nazwie LGUserCSTool.exe plikiem z folderu APPS, który pobraliśmy wcześniej.

6. W telefonie ustawiamy DEBUGOWANIE USB w Menu->Ustawienia->Opcje dla programistów, oraz ustawiamy tryb Oprogramowanie LG w Menu->Łączność->Tryb połączenia USB

7. Podłączamy telefon kablem USB do komputera. Chwile czekamy, aż samoistnie doinstalują się sterowniki. Pojawi się komunikat ze strony systemu o gotowości urządzenia do użycia. Alternatywnie jeśli telefon nie posiada opcji Debugowanie USB (np. obecność Custom ROM) istnieje możliwość bezpośredniego wprowadzenia telefonu w tryb S/W. Dla każdego modelu telefonu wykonuje się to inaczej (po więcej informacji zapraszam na forum). Po wprowadzeniu telefonu w tryb aktualizacji i samoczynnym doinstalowaniu się sterowników, możemy bezpośrednio przejść do punktu następnego.

8. Uruchamiamy program UpTestEX_BY_BRIDE_2014
    fGaBsIHq.jpg

9. Wstawiamy pobrany plik .kdz z softem, który chcemy wgrać w oknie SELECT KDZ FILE. Program powinien być standardowo ustawiony jak na screenie poniżej. Jeśli nie jest, to zmieniamy ustawienia PhoneMode: DIAG, oraz Select Type: CDMA
    ZMsYrpEw.jpg

10. Wybieramy jedną z dwóch opcji:

- NORMAL WEB UPGRADE TEST (program wykona aktualizację systemu bez usuwania danych użytkownika)

-CSE WEB UPGRADE TEST (program wykona wgranie systemu wraz z usunięciem danych użytkownika - czyli HARD RESET).

Następnie klikamy w przycisk UPGRADE START.

Cm4AdNQc.jpg
    ZkgBDifF.jpg

11. Po chwili wyskoczy okienko. W nim klikamy Clear phone Software update Registry, w sekcji Country wybieramy Different country, oraz w Language wybieramy Polish , następnie klikamy OK.
    4oSoLHXM.jpg

12. Otworzy się program LG MOBILE SUPPORT TOOL, który rozpozna telefon, zacznie rozpakowywać firmware i je wgra. W tym czasie nie obciążamy komputera, oraz nie zamykamy okna.
    Z03r7GVb.jpg

13. Po zakończeniu pojawi się komunikat o pomyślnym wgraniu oprogramowania.
    kxG7riLg.jpg

Pozdrawiam
    Bride

Edytowane przez Bride
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    upel

Super, bardzo fajna metoda, podobna do tej poprzedniej z KDZ, ale prostsza ;).

1. Pytanie tylko jeszcze, czy dane w telefonie się usuwają po wgraniu tak softu, czy zostają bez zmian?

2. W okienku, w którym się wybiera plik KDZ się nic nie zmienia, ale w poprzednim poradniku "phone mode" ustawiany jest na EMERGENCY a tu ma być DIAG?, czy jakoś się to różni?

3. Żadnych wpisów w pliku hosts się nie robi już?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bride

Zgadza się metoda jest ta sama, czyuli bazuje na programie uptestex, jednakże dokonałem lekkiej modyfikacji programu, tak aby nie łączył się sam w sobie z serwerem LG. Jedynie program do wgrywania LG support, musi podłączyć się do sieci, aby zaktualizować program, który wgrywa oprogramowanie. Jednakże i to być może w przyszłości uda mi się z "offline'ować"

Odpowiadając:

1. Soft wgrywa się na zasadzie Upgrade - czyli nie usuwają się żadne dane i ustawienia. Zalecane jest wykonanie Hard Reset telefonu. Poprzednia metoda działała tak samo.

2. Nic w programie nie zmieniamy, emergency oraz diag działały tylko dla starszych platform. Tutaj tylko wywołujemy program LG, który wgrywa "podstawiony" przeze nas plik KDZ.

3. W tej metodzie nie trzeba dodawać wpisów do pliku systemowego hosts (zalecane jest nawet wyczyszczenie poprzednich wpisów). Nie trzeba włączać programów typu window enabler (program uptestex by Bride korzysta z kompletnych bibliotek stąd okno jest już aktywne po jego uruchomieniu), oraz nie trzeba tworzyć wirtualnego serwera za pomocą programu shhtps, który u niektórych osób powodował to, że nie działał (był widoczny jako wirus)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ABU44

A ja mam jedną sugestię-prośbę.

Czy nie dałoby się w jakiś sposób ominąc sprawy wgrywania awaryjnego tylko oprogramowania firmy (Orange, Plus itp) która tel. sprzedała?

Wiem, że to wynika z posiadanego nr IMEI. Ale może da się tę niedogodnośc usunąc lub ewentualnie "zasugerować", że tel. pochodzi z innej sieci?

Mam nadzieję, że to nie byłoby złamanie prawa.

Oczywiście dziękuję za uproszczenie wgrywania oprogramowania.

Piwo się należy!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bride

Witam

Powyższa metoda służy do wgrywania dowolnego oprogramowania, a nie tylko tego od operatora. Program pomija sprawdzanie IMEI.

Najnowszy soft JB 4.1 dla L9 to v20I można go pobrać stąd:

http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW942986573210987654321/V20I_00.kdz

Natomiast najnowszy soft ICS 4.0.4 to v10H można go pobrać stąd:

http://ingress-info.pl/LG/V10H_00.kdz

Soft wgrywamy najlepiej metodą opisaną na początku tematu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ABU44

OK.

Mimo mojej starości to wiem.

Pisałem o wgrywaniu "awaryjnym" oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bride

Przepraszam, źle zrozumiałem. Jest to możliwe. Udało mi się nawet flashować telefon, który był w trybie awaryjnym. Flashowanie dokonałem tylko z poziomu programu KDZ Update. Który również lekko uległ modyfikacji. Jednakże sam program jest mało stabilny. Jednakże bez problemu wgrywa podany mu plik KDZ do telefonu z poziomu awaryjnego bez użycia sieci.

Póki co jednak nie udostępniam programu, ponieważ może zbrickować telefon, a tego nie chcę :)

Polecam powyższy sposób wgrywania firmware dla telefonu, który jest sprawny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl
    ...

Najnowszy soft JB 4.1 dla L9 to v20I ...

Ten jest od Orange, i prawdopodobnie to V20H dla Orange ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bride

Ta wersja 20I jest wersją Open Europe dla Francji i posiada język polski. Sam na nim działam i brandu nie ma nawet śladu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bride

Bardzo zrozumiały poradnik,miałam brandowany soft z plusa teraz mam czysty bez śmieci.Pytanko,jaka jest najnowsza wersja softu dla Polski? (oczywiście nie brandowany) Skąd można pobrać soft.

Piwo postawione!

Przepraszam jeżeli zadaję pytanie w złym wątku.

Edytowane przez andzia50

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi