Skocz do zawartości
Bride

Wgrywanie oprogramowania (flash firmware) dla telefonów LG - alternatywna i prostsza metoda by Bride

Rekomendowane odpowiedzi

w kocu sie udało wgrać inny soft niz miałem i idzie tym sposobem jak po masełku ;)

piwo postawione ! POLECAM !

PS: jednak nie moge w zaden sposób odblokować BL nawet po wgraniu V20B jak to jest rekomendowane :(

EDIT: niestety nic nie pomaga wgrałem jeszcze inny V20B bodajze FRANCE i tez BL niewzruszony tak wiec instaluje najnowszego V20O i bede musiał z nim żyć :D

widziałem jeszcze gdzies ze niby V20A musi byc zeby BL odblokowac ale to moze jutro dam znac czy to prawda ;)

pozdrawiam niezwruszone L9'tki :P

Edytowane przez saker2k8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bride
    robię tym programem w punkcie 3. Zamykamy program krzyżykiem (nie ma tego krzyżyka w tym programie nie mam jak zamknąć próbowałem zapodać inny tez brak x do zamknięcia )i klikając ZWERYFIKUJ

(okno, które nam się pokaże po ściągnięciu i zainstalowaniu programu) program idzie i zatrzymuje sie mi na dekompresja plików wyskakuje error dellete i czas stoi w miejscu na 4.14 błagam o pomoc pozdro

---------- Post dołączono o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

13:38:31 : OnStepMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR delete m_pLGCyonUpdate takie cos

Warto spróbować wgrać soft na innym komputerze dokładnie robiąc wszystkie punkty z opisu. Warto zadbać o miejsce na dysku twardym. Oraz oczywiście nalądować baterie. Można również wprowadzić telefon w tryb s/w.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałam wgrać wersję brandowaną Play V20F na mojego LG L9 (miałam ostatnio problem z zasięgiem i trwa weryfikacja mojego zasięgu w Play, więc chciałam wgrać soft brandowany na wszelki wypadek), bo miałam V20H wgrane wcześniej - z V20C - innym sposobem. Telefon zatrzymał się dzisiaj na 6% w LG Mobile Support Tool. Telefon wisiał cały czas na S/W Upgrade, aż w LGMST wywaliło błąd i aktualizację zatrzymało... Nie wiedziałam co robić, nie dało się wyłączyć telefonu ani programu na komputerze (Win 8.1). Odłączyłam dosłownie na chwilkę kabel, telefon dalej wisiał na S/W. Postanowiłam pobrać oprogramowanie V20O, następnie alt+ctrl+delete wyłączyłam LGMSP, wybrałam wersję V20O i o dziwo wiszący na S/W telefon zaczął aktualizację po naciśnięciu Upgrade. Był bardzo ciepły podczas całej aktualizacji. Na szczęście nic się nie stało i telefon działa na nowym oprogramowaniu, ale byłam przerażona. Już się nie będę bawić w aktualizacje bez większej potrzeby. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bride

6% przy statusie wgrywania to bodajże jeszcze nie proces samej aktualizacji. Więc z telefonem nic złego się nie powinno stać. Dodam że niejednokrotnie zdążyło mi się celowo przerwać proces wgrywania i za każdym razem telefon mój wychodził bez szwanku. Przed wgraniem warto zadbać o miejsce na dysku i wyłączyć antywirus :)

Ostatecznie dobrze że skończyło się tylko na strachu. Polecam w przyszłości zadbać o system na czas aktualizacji :)

Ponadto dodam, że moim sposobem również da się aktualizować telefon który wisi w trybie s/w, więc można także ratować "padnięte" telefony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    laress

Bardzo fajny i przyjemny sposób. Nie muszę się już cackać z górą softu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    6% przy statusie wgrywania to bodajże jeszcze nie proces samej aktualizacji. Więc z telefonem nic złego się nie powinno stać.

Pozdrawiam

Wisiał na 6% 10 minut i dokładnie po tym czasie wywaliło błąd, że nie można wgrać oprogramowania. Po tym błędzie przez kilkanaście minut nie działo się nic więcej, więc kliknęłam na "ponów", ale za chwilę znowu wywaliło błąd. Strachu napędziło mi S/W, bo nie mogłam nawet wyłączyć telefonu na przycisk "power", generalnie tel. zamarł i nic się nie działo. Na komputerze nic więcej nie działało oprócz aktualizacji i firefoxa z tym tematem. ;) Wydaje mi się, że to wina próby zejścia z wersji H na F, bo przy "ratowaniu" telefonu wersją późniejszą O wszystko poszło błyskawicznie mimo tej zwiechy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wisiał na 6% 10 minut i dokładnie po tym czasie wywaliło błąd, że nie można wgrać oprogramowania. Po tym błędzie przez kilkanaście minut nie działo się nic więcej, więc kliknęłam na "ponów", ale za chwilę znowu wywaliło błąd. Strachu napędziło mi S/W, bo nie mogłam nawet wyłączyć telefonu na przycisk "power", generalnie tel. zamarł i nic się nie działo(...)

Kilka razy miałem podobny przypadek, że telefon zawisł na S/W, tylko nie pamiętam na ilu %. Też nie reagował na nic, ale za każdym razem pomagało wyjecie baterii na parę sekund. Po włożeniu jej z powrotem telefon normalnie się uruchamiał. Teraz mam odblokowany boatloder i jadę na custom romach.

A tak z ciekawości - czy z custom romów (maam odblokowany boatloader) można przejść ta metodą na oficjalny rom i jeśli tak to czy znowu będę musiał usuwać roota czy już go nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bride

Witam

Oprogramowanie można zmieniać do woli nawet mając custom rom. Root z tego co wiem zostanie usunięty po wgraniu nowej wersji firmware. Chyba że jest to root permanentny.

Pozdrawiam.

Bride

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sofcik 10i dla Lg L7 II poleciał tą metodą bez żadnego problemu. Polecam każdemu tą metodę i pozdrawiam. Skrzynka piwa dla Bride'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mógłby ktoś zarzucić mi 10I do L7 P710 na dropboxa albo gdziekolwiek? bo nie mogę pobrać z tamtej strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi