Skocz do zawartości
Bride

Wgrywanie oprogramowania (flash firmware) dla telefonów LG - alternatywna i prostsza metoda by Bride

Rekomendowane odpowiedzi

Bride

Witam.

Bardzo się cieszę, iż poradnik się przydał :)

Z kolei najnowszy niebrandowany soft dla l9 to wersja V20L. Można go pobrać w tego linku:

http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW823685432109876543213/V20L_00.kdz

Pozdrawiam serdecznie.

Bride

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

prosił bym o pomoc mam wgrany ROM [4.3.1] PARANOIDANDROID 3.99-RC2 jak mam wgrać oryginalny soft z t mobile

Prosiłbym o najprostszą metodę :)

a i jeszcze pytanie jak wgram soft to nie będzie widać wizualnie żadnych ingerencji w system oraz apki superuser

Edytowane przez stepel29

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ufox

@up

Hard reset, wgraj tym sposobem od Bride'a najnowszy soft od T-mobile. roota trzeba zrobić od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w jaki sposób hard reset i czy wykryje mi program telefon jak ustawie debugowanie itd

na tym romie nawet nie wiem gdzie ustawić debugowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pablo+

No wlasnie, na customie debugowania nie wlaczysz.

Sprobuj tak:

http://forum.android.com.pl/f764/usuwanie-soft-bricka-316205/#post2604505

Odnosnie tego sposobu to jak tel jest sprawny, mozna to zrobic prosciej - zamiast punktow 2,3,4,5 robimy:

na wylaczonym tel. wciskamy guzik Vol Up i trzymajac go wpinamy kabel USB do tel (drugi koniec kabla powinien juz byc wpiety do PC). Trzymasz tak dlugo az ekran tel. sie zapali i pokaze sie nam grafika "S/W Upgrade".

albo tak:

http://forum.android.com.pl/f764/wgrywanie-przez-cwm-stock-v10a-e-h-oraz-v20b-c-d-e-h-rooted-264609/#post2168727

ale tu wgrasz stock rooted, wiec potem kolejne flaszowanie czystego softu metoda z tego postu, aby pozbyc sie roota.

Po root nie bedize sladu, ale odblokowanego BL nie ukryjesz, chyba ze wgrasz soft v10* (ICS) - tam niby nie widac ze BL byl odblokowany, ale mysle ze jak serwis zechce to i tak taka informacje z tel wyciagnie.

Z praktyki jednak wiadomo, ze w serwisie na to zbytniej uwagi nie zwracaja i usterki naprawia.

Z kolei najnowszy niebrandowany soft dla l9 to wersja V20L. Można go pobrać w tego linku:

http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW823685432109876543213/V20L_00.kdz

Ale to nie jest Europe Open ani Poland Open, z tego co widze to Francja i Hiszpania go ma. LG Mobile Support Tool twierdzi ze moj 20h to najnowszy soft, a mam IMEI bez brandu. Edytowane przez pablo+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bride
    w jaki sposób hard reset i czy wykryje mi program telefon jak ustawie debugowanie itd

na tym romie nawet nie wiem gdzie ustawić debugowanie

Prawdopodobnie uda się wgrać bez ustawiania debugowania w custom romie, ponieważ debugowanie jest fabrycznie włączone w tego typu romach :)

Hard reset wykonuje się albo z ustawień telefonu, lub w service menu bądź przy wyłączonym telefonie z kombinacji klawiszy vol down + home + power.

pablo+ Zgadza się. V20L to Open Francja i Open Hiszpania. Jednakże zawiera język polski i słownik również. Ponadto posiada lepszą wydajność. Nic nie stoi na przeszkodzie by go wgrać :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po wgraniu softu telefon wisi na logo LG i nie chcę sie uruchomić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pablo+

@Bride Wgrac zawsze mozna, ale w ta wydajnosc lepsza to trudno mi uwierzyc. Wydaje mi sie ze jest tam po prostu jakas latka na problem wystepujacy we Francji czy Hiszpanii. No bo dlaczego nie ma Europe Open, jesli tam poprawili wydajnosc?

@stepel29 Jak bys zrobil po mojemu to bys na logo nie wisial:) A teraz to sprobuj hard reset na wyl tel, tak jak powyzej pisal Bride.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bride

pablo+ Nie do końca, zauważ proszę, że dla Hiszpanii jest również wersja V20H i waży 573.92 MB, natomiast dla Polski Open to również V20H i waży również 573.92 MB. Wygląda więc na to, że jest to samo. A mimo to Hiszpania doczekała się również nowszej wersji Open, a mianowicie V20L. Stąd można wywnioskować, iż wersja V20L jest poprawioną wersją (łatką) dla poprzedniej wersji Open czyli V20H czyli tej która jest także dla Polski.

Wniosek z tego płynie taki, że V20L jest najnowszym Open Firmware :)

Pozdrawiam serdecznie

Bride

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi