Skocz do zawartości
Bride

Wgrywanie oprogramowania (flash firmware) dla telefonów LG - alternatywna i prostsza metoda by Bride

Rekomendowane odpowiedzi

Bride
    Program uruchamia się tylko raz! Potem nie da się nic zrobić żeby go uruchomić! formatowałem komputer, bo już dawno tego nie robiłem i znowu dało się go włączyć tylko raz, a przy kolejnych próbach pojawia się jedynie w procesach, a na ekranie nic się nie dzieje. POMOCY! Dodam, że mam Windows XP SP3.

Posiada kolega jakiś pakiet net framework zainstalowany? Ponadto jeśli program się uruchomił bądź nie i jest w procesach to trzeba zakończyć go i uruchomić na nowo. Miałem podobną sytuację i przywróciłem system do stanu początkowego i zainstalowałem najnowszy framework. Od tamtej pory wszystko działa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ufox

Powiedz jakiego masz NET. Frameworka to też sobie zainstaluje bo mam 2.0 ale to chyba za stary :) Jeśli jest w procesach, po usunięciu z procesów nic nie da, nawet po uruchomieniu komputera ponownie. Po prostu na zainstalowanym systemie uruchomi się tylko raz i jak się chcę uruchomić drugi raz, to tylko reinstalacja Windowsa pomaga ;D. Spróbuje z tym net. frameworkiem, może i masz rację. Mógłbyś jeszcze raz podesłać mi link do tego updatera offline co kiedyś mi wysłałeś bo link wygasł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bride

Moja wersja net framework to wersja 2.0 , oraz wersja 4.0 jako extended cokolwiek by to znaczyło :) Swego czasu i u mnie wystąpił problem taki, że program się nie uruchamiał, mimo że proces był uruchomiony. Pomogło przywracanie systemu windows i program działa do dziś :)

PS. Program podeśle jak będę mieć dostęp do komputera :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć.

Próbuję tego sposobu, ale mam problem. Otóż wszystko idzie dobrze do czasu, kiedy na telefonie nie pokaże się informacja o aktualizacji (S/W Upgrade). W tym momencie aplikacja się zawiesza (przeważnie jest to 16% postępu programu, ok. 3 minuty działania), telefon znika z listy urządzeń na komputerze i koniec. Co mogę zrobić? Dodam, że w trakcie pracy LG Mobile Support Tool instaluje się sterownik LGE Mobile Composite Device, mimo że sterowniki instalowałem z linka w tutorialu.

Chciałem spróbować zamiast upgrade'u zwykły "Normal web upgrade test > Read phone information", ale wtedy program zawiesza się prawie od razu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bride

Program jest napisany pod opcję online, funkcje typu read phone info nie będzie działać.

Proszę wklej na forum cały log z programu i wszystko wówczas będzie jasne. Bateria naładowana do 100%?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem i za którymś tam razem zadziałało :) Nie wiem, od czego to zależy, jak będę robił znowu to się przyjrzę i ewentualnie dam logi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bride

Bateria musi być naładowana (program sprawdza jej stan) oraz musimy mieć kilka GB danych wolnego dysku, ponieważ plik KDZ jest wypakowywany na potrzeby programu do wgrania :) Być może dlatego nie chciało "załączyć" wgrywania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hatchet

Dzięki. Nie było tego w poradnikach, a by się przydało. Swoją drogą najłatwiejszy sposób ze wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi