Skocz do zawartości
Bride

Wgrywanie oprogramowania (flash firmware) dla telefonów LG - alternatywna i prostsza metoda by Bride

Rekomendowane odpowiedzi

Bride

Hej. Cieszę się że wszystko się udało zrobić. Czy sytuacja zawsze powtarza się po ponownym uruchomieniu telefonu? Ogólnie ją po zmianie ustawień jasności wyświetlacza i jego wygaśnięciu nie zdarzyło mi się, aby te wartości się resetowały. Hard reset był wykonany po wgraniu softu?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chybil
    Witam.

Wrzuciłem wczoraj polecaną przez Ciebie wersję V20L

(...) Dodatkowo zrobiłem root

Hej!,

jaką metodą zrobiłeś roota ma V20L?

Ja próbuje różnych metod z forum i nic nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Oczywiście hard reset zrobiłem. Sytuacja powtarza się po każdym uruchomieniu telefonu. Telefon już oddałem koledze. Sprawdzi go jeszcze z kartą sim - choć pewnie to nie ma już większego znaczenia.

Root zrobiłem metodą gdzieś tu opisywaną (jestem teraz na Tapatalku, więc nie znajdę teraz tego). Chodziło o pewną chińską aplikację instalowaną na komputerze.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bride

Stawiam na sytuację w której to winny będzie root. Dwa razy wracałem do softu v20L i za każdym razem było ok. Polecam wgrać jeszcze raz i sprawdzić czy to nie wina roota.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również polecam nową wersję V20L. Nie wiem jak u innych ale u mnie widać wyraźną poprawę w wydajności. Najpierw zrobiłem roota chińską metodą, ale te aplikacje z chińskimi krzaczkami nie dały mi spokoju. Ciągle wyskakiwały jakieś powiadomienia. Zainstalowałem ten program KLIK, usunąłem nim roota i wykonałem w nim ponownie. Ładnie zainstalowało SuperSU. Dograłem sobie nową wersję ViPER FX i aż mi minął ból związany z brakiem możliwości odblokowania bootloadera :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gwain

Zrobiłem tak samo jak przedmówca :-) V20L i wszystko bryka jak wściekłe :-) jutro test GPS i SportsTracker...:-) dam info czy będzie działał bezproblemowo :-) Trzeba poczekać na rozwiązanie odblokowania BL w tych nowych odsłonach i będzie już rewelacja a na razie trzeba się cieszyć V20L :-)

Edytowane przez gwain

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Niestety po wgraniu oprogramowania najważniejszy problem nie ustąpił. Chodzi o to, że koledze w L9 bardzo szybko leci bateria. Myślał, że to jej wina, więc kupił nową, lecz dalej było to samo. Telefon ma z ery. Wgrałem mu więc czyste oprogramowanie, o którym mowa wyżej i niestety dalej bateria leci bardzo szybko. Od odłączenia od ładowarki minęło 1 godzina 30 min , a już 10% baterii uciekło. Ekran świecił 2 minuty. WakeLock pokazuje wszystko poprawnie - 2% awake, reszta deep sleep. CPU Spy też pokazuje, że telefon poprawnie przechodzi w deep sleep. W użyciu baterii na pierwszym miejscu jest sieć komórkowa. Nie wiem zupełnie, o co chodzi. Teraz przełączyłem mu na 2g i ma sprawdzić, czy będzie duża różnica.

Wysłano poprzez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gwain

To dziwne bo w V20L, może ten wgrajcie, który mam od naładowania 100% 2xGPS do SportsTrackera(2h) 2h muzy, ok 20min DATA i ok 3h WIFI (ogólnie mam uśpienie) i teraz mam 69% po 16h33m8s :D dodam że używam Greenify

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

To już nie jest wina romu, skoro wgranie innego nic nie dało.

Według testów, jakie przeprowadziłem wyszło, że to wina sieci. Na 2g i wyłączonej transmisji danych jest lepiej, ale dalej bateria spada zbyt szybko. Dopiero przełączenie w tryb samolotowy daje pożądany efekt.

Jest tu coś takiego, jak sam modem, który można oddzielnie dograć, jak w S2? Bo chyba przy zmianie softu zmienia się też modem - czy się mylę...

Wysłano poprzez Tapatalk

Edytowane przez Wysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bride

Z tego co się orientuję to modemu wgrać nie można. Modem, a zasadniczo jego driver'y aktualizują się wraz z wgraniem całego pliku KDZ czyli firmware.

Edytowane przez Bride

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi