Skocz do zawartości
Bride

Wgrywanie oprogramowania (flash firmware) dla telefonów LG - alternatywna i prostsza metoda by Bride

Rekomendowane odpowiedzi

adamo1139

@@danas2 Nie rozumiem twojej wypowiedzi, brakuje znaków interpunkucjnych.

<<<<N^4>>>>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vXv

@@adamo1139

W trybie S/W gdy podpinam telefon pod komputer, wyskakuje komunikat: "nie można odczytać pamięci, ponieważ telefon mógł zostać uszkodzony (kabel USB jest dobry, zaczęło się tak dziać w momencie, gdy dorobiłem się Security Errora przy włączaniu telefonu). Korzystając z poradnika Bride'a, stanąłem na kroku 12, czyli moment w którym otwiera się program LG MOBILE SUPPORT TOOL. Problem w tym, że program na początku musi rozpoznać telefon, lecz przy 15% wyskakuje błąd: "Telefon nie jest podłączony. spróbuj ponownie po podłączeniu telefonu". Recovery mod nie działa, po flashu CWM programem Flashify, przez którego mam "Security error". Bardzo proszę o pomoc, już walcze z tym "Security error" od 2 dni i nadal jestem bezradny.

Edytowane przez Araa
    Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

@@vXv to było skierowane w Twoim kierunku. Ładowałeś go?

Może będę się powtarzał, ale zobaczyłem w innych wątku, że trzymałeś s/w update przez 2h. Czyli pewnie zużyłeś prawie całą baterię. Naładuj ją i spróbuj ponownie.

<<<<N^4>>>>

<<<<N^4>>>>

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vXv

@up

ładowałem przez 2h to napewno mi się naładował do 100%.

Edytowane przez NatanW
    Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

@@vXv Jesteś na 100% pewien, że się ładował? Włożenie kabla USB do portu Micro usb nie zawsze oznacza zainicjowanie ładowania. Można to sprawdzić używając miernika podpiętego pomiędzy zasilaczem 5V a odbiornikiem (telefonem) , czyli zapewne wpinanym w ładowarkę. Lub też po ładowaniu sprawdzenie multimetrem/woltomierzem napięcia na baterii. Powinno być powyżej 4.1V.

Z moich doświadczeń L9 się nie ładuje w s/w upgrade ani na logu LG. Ładował sie przy czarnym ekranie (świecił, ale na czarno).

<<<<N^4>>>>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vXv

Był napewno ładowany. Ładowałem go podczas gdy był wyłączony. Telefonu nie mogę nawet włączyć, ponieważ gdy przytrzymam przycisk POWER to wyświetla się normalnie logo LG ale pół sekundy po tym "Security Error" jak już wspominałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy aktualizacji LG G4 robię wszystko jak w poradniku, przechodzi etap pierwszy ale przy drugim (wgrywanie oprogramowania) przerywa update i każe zainstalować jeszcze raz aplikację LG tool. Ktoś wie może o co chodzi ?

*****Check LGCM Programs Start*****
    16:24:32 : LGCM Programs Not Found - OK and ready to upgrade
    16:24:32 : m_pLGCyonUpdate status change.
    16:24:32 : StepCheckUser Begin
    16:24:32 : StepCheckUser(1) (strURL: http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/nb2c/gn_url_check.jsp?country=TRR2fBMmtc9STDqeqCEo1g==&type=V5wFIt+IUIspajdqDT/u5A==)
    16:24:32 : StepCheckUser(2) (strURL: http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/nb2c/gn_url_check.jsp?country=TRR2fBMmtc9STDqeqCEo1g==&type=V5wFIt+IUIspajdqDT/u5A==)
    16:24:33 : StepCheckUser(3) (strURL: http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/nb2c/gn_url_check.jsp?country=TRR2fBMmtc9STDqeqCEo1g==&type=V5wFIt+IUIspajdqDT/u5A==, bError: 0)
    16:24:33 : *****WorkModelDLL Start*****
    16:24:35 : strPhoneBinaryPath(E:\H81520g_00_0720.kdz)
    16:24:35 : strModuleDir(C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone\)
    16:24:35 : strModelDLLPath(C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone\LGUP_8994.dll)
    16:24:35 : CheckSecurity Begin
    16:24:35 : CDlgMain::CheckSecurity tool is not verified. (-1 == lpTVC())
    16:24:35 : Page_Error şÎşĐŔÔ´Ď´Ů

Edytowane przez kowalpl1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Do samego wgrywania oprogramowania polecam instrukcję przygotowaną przez forumowego kolegę Bride'a. Jest ona napisana na przykładzie LG L9, ale w przypadku G2, G3 i teraz G4 - nie miałem żadnych problemów z wgraniem ROMu.

LINK DO INSTRUKCJI BRIDE'A

Cytat z działu zbioru oficjalnych romów.

Dzięki za link, po prostu jest tyle metod, linków itp że się trochę gubię... Zaraz spróbuję sposobem z linku.

Tak na marginesie możesz mi powiedzieć po co się kasuje phone update registry ?

@Krzychy dzięki poszło ;)

Edytowane przez kowalpl1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kurajmo

U mnie ta metoda nie działa na LG F70.

Wywala błąd mimo że wszystkie sterowniki są zainstalowane i telefon jest w download mode

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi