Skocz do zawartości
cpi1996

[Kitkat] AOSP/CM11 Android 4.4 for the Defy(+)

Rekomendowane odpowiedzi

zloo

Witam

Posiadam wersję 20141212 i nie mogę zaktualizować i poziomu androida. Tel po uruchomieniu i próbie wejścia w recovery restartuje się bez możliwości wejścia do TWRP. Poza tym po 1 listopada często mam restart oraz zawiechy. Miał ktoś podobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecicie jakąś jedną z ostatnich wersji która nadaje się do normalnego użycia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie - siedziałem dłuuugi czas na CM7 ale ciągłe zwiechy i zamulanie doprowadzały mnie do szaleństwa i stwierdziłem, że na nowy rok pora się przesiąść na coś nowszego. Zainstalowałem jakiś zeszłoroczny CM10.2 no i bomba - rewelacja ale do czasu, gdy chciałem wysłać mms. Okazało się BT też nie działa.

Postanowiłem wgrać, więc 4.4 ale przy próbie wgrania bootstrap.zip wyskakuje failed. Co zrobić żeby wgrać bootstrap i potem już resztę?

Ok już poradziłem sobie odptaszkowując pewną opcję - teraz się biorę za szukanie ROMu, w którym będą działać mms, gps i bt.

Pozdrawiam

Sieć Play w razie czego.

CM11 z 28.12.2014 - działa mms ale o dziwo tylko po wi-fi - bez sensu bo trzeba być w zasięgu. Szukam dalej.

Czy jeśli wgrałem bootstrap to już mogę wgrywać tylko najnowsze ROMy? Jak mogę powrócić do CM7.2? Albo co polecacie jeśli chodzi o działanie mms, gps, wifi i 3g w sieci play? Na Slimkacie znów nie działały mms i tym razem jeszcze wi-fi.

Paranoid Android 4.6 - działa wszystko ale mms znów tylko i wyłącznie po wi-fi. O co chodzi?

Edytowane przez BROWAReq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BROWAReq jak chcesz mieć bt to spróbuj "Taki jeden rom" jest tam gdzie CM 10.2 u mnie działa ten rom najlepiej na defy plus, a cm 11 wywaliłem po paru dniach nie nadaje się do codziennego użytku. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem 10.2 przez 3 dni i muszę stwierdzić, że to był najlepszy i najszybszy ROM jaki miałem do dziś. Sęk w tym, że nie działały mi mms na nim. Teraz bym z chęcią na niego wrócił ale po zmianie partycji przez bootstrap wyrzuca mi błąd przy próbie wgrania. Czy żeby powrócić na niego muszę postąpić jak w wątku o powrocie do Froyo po ucegleniu Defy?

Paranoid Android 4.6 mam teraz i łapie zawiechy w formie czarnego ekranu. Mms też nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja wróciłem po roku do defy,ale do defy plus,wcześniej mb 525 padła mi na miui ale zrobie ją bo wystarczy wymienic LCD:D

Ale do rzeczy,telefon kupiłem w stanie super przywieziony z GB,od razu pod kabel i jazda,ROOT recovery oraz Cm11

Wszystko super tylko brak sieci...i simlock w sumie to mogę go usunąc jedynie z Cm11 za pomocą odpowiedniego zipa ale ze stockowego nie ma szans...

Co do cm11,działa ok,jestem zadowolony z braku zwisów i szczerze mówiąc jest ok ale mam tablet bo niestety nie działa sieć,tzn nie za dobrze,internet to tylko po EDGE i nie mogę za nic ustawic 3G,zainstalowałem baseband switcher i za wiele to nie wnosi,wybierając radio orange 2.51 czy 3.coś nie ma 3G i koniec,nawet raz po instalacji zniknął mi IMEI ale mobile uncle załatwił sprawe.

Zastanawiam się czy soft bazowy jest winien czy sam CM11?może kernel 3.0?

Czy mam zrobić downgrade do froyo?nie specjalnie tego potrzebuje bo przecież powinien działać cm11 na kernelu z gingera ale jesli tu jest knif to się pomęcze

W tej chwili zainstalowałem stock sbf i kolejne próby zdjęcia simlocka kończą się nie powodzeniem,jest sprzętowy?

tylko boxem do zrobienia?

tak na marginesie mmsy mi też nie działały,no i rozmówca slyszał echo podczas rozmowy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi