Skocz do zawartości
jkris

Opinie i dyskusja na temat Lenovo Yoga Tablet 8

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierwszą wersję swojej yogi oddałem synkowi po 4 miesiącach.Zaczoł denerwować mnie ekran.Lepiej kupić coś lepszego niż potem żałować.

Wysyłane z mojego SM-T705 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za radę.... Niestety druga generacja już jest poza moim budżetem więc niestety ten pomysł będę musiał porzucić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mija już kilka miesięcy jak posiadam yoga 8 i muszę powiedzieć, że tablet ten to pomyłka. Wcześniej posiadałem notebooka msi wind 10 cali, z powodu jego starości chciałem iść duchem czasu i zakupiłem sobie tablet yoga 8. Entuzjazm mijał mi z dnia na dzień. Dzisiaj już wiem, że nigdy więcej nie kupię tabletu pod żadną marką z androidem. Właśnie szykuję się do zakupu notebooka i nic tego nie zmieni. A teraz co mnie tak wyprowadziła z równowagi, postaram się wymienić w punktach.

1. Android- system ten to pomyłka, żadnej szansy w ingerencję systemu pod swoje preferencje. Każdą rzecz, którą instalowałem na tablet katowała mnie reklamami. Brak możliwości usunięcia wielu programów, które były mi zbędne.

2. Internet- żadna przeglądarka nie spełniła moich oczekiwań, wszystkie przeglądarki pod androida to syf. W jednej działa tylko Flash w pozostałych nie, w innej działa ad black a w innych nie. I tak w koło Macieja. Żadna nie dopracowana pod ten system. A właśnie po to kupowałem tablet, aby korzystać z internetu.

3. Ekran- mało czuły czasami trzeba kilkakrotnie puknąć w ikonkę, brak możliwości ustawienia pulpitu pod swoje widzimisię.

To są ważniejsze rzeczy, które mnie irytują, pewnie znalazło by się jeszcze trochę, ale nie chcę mi się już wypisywać. Jedyna zaleta yogi 8 to bateria i to wszystko co mnie rzuciło na kolana. Zaznaczę, że posiadam jeszcze jeden tablet firmy Samsung i to co pisałem w punktach 1,2 powtarza się w nim również. Kupując tablet kierowałem się wygodą przy przeglądaniu internetu, ale niestety zawiodłem się. Dla mnie Android zdaje jedynie egzamin tylko w smartfonach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius
    Brak możliwości usunięcia wielu programów, które były mi zbędne.

Aby usunąć te programy od producenta urządzenia trzeba zacząć od zrotowania systemu na tablecie. Robiłeś to?

Żadna nie dopracowana pod ten system. A właśnie po to kupowałem tablet, aby korzystać z internetu.

Dla mnie przeglądarki, które mam zainstalowane spełniają swoje funkcje. Mogę dodawać do nich różne rozszerzenia, pluginy etc - wszystko działa sprawnie i w miarę szybko. Szybkość ta jednak zależy w dużej mierze od specyfikacji technicznej danego tabletu oraz od jego producenta, który musi odpowiednio zoptymalizować oprogramowanie systemowe - jeżli zrobił to źle to cóż, możesz mieć pretensję do iego a nie do Androida czy Google.

mało czuły czasami trzeba kilkakrotnie puknąć w ikonkę, brak możliwości ustawienia pulpitu pod swoje widzimisię.

To też wina producenta urządzenia a nie samego systemu. Ja mam Samsunga Note 2 oraz Della Venue 8 i problemów z czułością i responsywnością ekranu dotykowego w tych urządzeniach nie mam żadnego.

więcej nie kupię tabletu pod żadną marką z androidem.

Jak tam chcesz ale na urządzeniach z Windowsem też można się zawieść i to srogo. Nic nie jest doskonałe (poza iOS / Apple :E).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

@endi639, demonizujesz Yogiego i to zupełnie niepotrzebnie, nie jest bowiem tak tragicznie, jak to nam przedstawiasz.

Uprawnienia Admina przydają się, ale nie są konieczne do uporządkowania aplikacji, doskonale bowiem wypełnia tu lukę apka od Lenovo o nazwie Security HD, za pomocą której przeniesiesz aplikacje na kartę pamięci, a niechciane aplikacje unieszkodliwisz przez tak zwane "zamrażanie".

Pozamiatasz nią też śmieci i unieszkodliwisz reklamy w wielu aplikacjach.

Zresztą do unieszkodliwiania reklam służą dodatkowe apki, np. Lucky ***, za pomocą którego, nawet na niezrootowanym systemie, można ogolić każdą aplikację z reklamowych banerów.

Przeglądarki są praktycznie dwie, Chrome, której nie lubię i funkcjonalny Firefox z pierdylionem wtyczek, którego używam.

Android nie jest idealny, przynajmniej na razie, bo to w pewnym sensie taka żywa skamieniałość, ale szykują się zmiany, więc może i Andek dołączy do nowoczesnych systemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.Tylko z tym, że po rotowaniu i po wywaleniu 3/4 badziewia okaże się, że system pracuje niestabilnie.

2. Pokaż mi przeglądarkę, która obsługuje Flash i ad block w androidzie.

3. Co do Windowsa zgodzę się, że nie jest mega super, ale mi akurat bardziej pasuje.

Tak jak napisałem wyżej, są to tylko moje odczucia co do tabletów i androida. Ten sprzęt jak i system mnie nie przekonał. Może jest to skutek użytkowania Windowsa przez blisko 20 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Firefox i tylko Firefox, ponieważ ma wtyczkę Adblock i: How to install Flash Player on Firefox with Android 4.4 KitKat - AndroidPIT .

Zresztą Adblock moźesz też pobrać ze sklepu tylko trzeba pamiętać, że tę apkę się konfiguruje i trzeba jej aktualizować listę przeszkadzajek.

Rownież używam systemów MS od ich początku, ale warto się otwierać i na inne OS-y. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi