Skocz do zawartości
Sdar

Słaba jakość rozmów przez Bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Sdar

Podłączałem mojego Nexta do dwóch różnych zestawów Bluetooth. Jeden to słuchawka Nokia BH-904 a drugi to zestaw głośnomówiący wbudowany fabrycznie w moim samochodzie. W obydwu przypadkach słyszę rozmówcę bardzo wyraźnie i głośno jednak rozmówca słyszy mnie cicho a na dodatek "metalicznie" sztucznie i jednak niewyraźnie.

Czy ktoś testował Next z użyciem słuchawek lub zestawów Bluetooth? Czy napotkaliście podobny problem?

A może ktoś wie jak spróbować poprawić jakość połączenia?

Dodam, że obydwa zestawy działały z SGS Plus bez takich efektów ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam BH-600 i nie mam takich objawów - działa dobrze po obu stronach nawet ze SKYPE :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar

Hmmm... no to już nie wiem. A czy jest jakakolwiek możliwość "regulacji" jakości połączenia przez Bluetooth?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Zobacz, czy masz "redukcję hałasu" w ustawieniach połączeń.

Jest jeszcze Tryb inżynierski, gdzie jest możliwość testowania modułu Bluetooth.

Może wgrywałeś jakieś modyfikacje, które zniekształciły dźwięk, nie wiem, jakieś silniki dźwięku, itp?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar

Niestety żadnej opcji "redukcja hałasu" ani nic podobnie brzmiącego nie znalazłem. Jeżeli przegapiłem to byłbym wdzięczny za wskazówkę gdzie taka opcja się znajduje. Tak samo proszę o wskazanie sposobu wejścia do trybu inżynierskiego.

Nie instalowałem żadnych modyfikacji i silników. Telefon wzbogacony jedynie o launcher NOVA.

A może jakies inne opcje?

Naprawdę nikt nie ma problemów z jakością rozmów przez Bluetooth?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

W aplikacji do wykonywania połączeń głosowych wywołaj ustawienia przyciskiem "Menu" i tam poszukaj.

Tryb inżynierski powinien być w opcjach deweloperskich. Tyle mogę pomóc, bo modułu Bluetooth nie używam, mogę dodać tylko obiektywnie, że jakość rozmów na tej słuchawce jest rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naprawdę nikt nie ma problemów z jakością rozmów przez Bluetooth?

Ja mam problem z nowym zestawem głośnomówiącym i-tec Bluetooth Handsfree CarKit SOLAR.

Rozmówcę słyszę dobrze, ale on mnie jak "zza światów". Myślałem, że to problem z zestawem więc napisałem do serwisu i-tec, ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi. Może ten Bluetooth 4.0 w Next ma problem z urządzeniami z 2.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar
    W aplikacji do wykonywania połączeń głosowych wywołaj ustawienia przyciskiem "Menu" i tam poszukaj.

Tryb inżynierski powinien być w opcjach deweloperskich.

Niestety ani jednego ani drugiego nie znalazłem. Czy w Twoim Next znalazłeś takie opcje?

@tomik53

U mnie jest dokładnie tan sam objaw więc obawiam się że to nie wina zestawu tylko telefonu :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Mam, ale ja mam Custom ROM przeportowany z Acer. Jednak pamiętam, że tryb inżynierski w Stock był a i redukcja szumu chyba też domyślnie jest od 4.0 bodaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar

*** mnie zaraz trafi. Albo jestem ślepy albo tych opcji nie ma. Czy ktoś kto ma "czysty" Next mógłby mi potwierdzić brak tych opcji lub wskazać dokładnie sposób ich znalezienia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi