Skocz do zawartości
Sdar

Słaba jakość rozmów przez Bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Barbar

http://forum.android.com.pl/showthread.php?p=2946978

Opcje połączeń: klikasz "niebieską słuchawkę", otworzy się panel ostatnich połączeń, klawiatura, itp. Klikasz przycisk "menu", ten fizyczny. Otworzy się szuflada możliwych opcji. Jedna z nich powinna zawierać słowo "ustawienia". Tam szukaj. U mnie jest w "inne ustawienia". Nie sądzę, żeby to dało jakiś super efekt, poza tym sugeruję się moim, nieoficjalnym oprogramowaniem i to jeszcze po angielsku, ale jakoś tak by to pewnie przetłumaczyli.

Yo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Masz na mysli cos takiego?

y7apy6ud.jpg

Kojarzy ktos co to sa 'ustawienia TTY' w 'innych ustawieniach' polaczen i jakie najlepiej ustawic??

Wysłane z mojego NEXT przy użyciu Tapatalka

---------- Post dołączono o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Moze sie przyda w tym temacie post #82 z http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=343813

W modzie engineering, w hardware testing znalazlem ustawienia audio z roznymi profilami BT.

Na razie nie ruszalem, trzeba przeprowadzic glebszy research, bo parametrow sporo. Powodzenia

Wysłane z mojego NEXT przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

post-164001-1425573356612_thumb.jpg

(10 znaków)

Edytowane przez Sphinxxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar

@up

Niestety, na czystym Next nie ma pozycji Noise Reduction w żadnym języku :D

Widnieją tylko pozycje takie jak u kolegi myPhone Next czyli:

- Ustalone numery

- Przypomnienie minutowe

- Szybkie odpowiedzi

- Tryb TTY

- Asystent połączeń międzynarodowych

:(

Odnośnie linku wskazującego dojście do ustawień inżynierskich to rzeczywiście są tam opcje dotyczące BT ale podobnie jak kolega myPhone Next muszę trochę poczytać zanim zacznę tam grzebać bo opcji jest sporo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Ja bym poszedł w inną stronę.

Jedynymi trybami, którymi zainteresowałbym się w tych okolicznościach, to te w Viper 4 Android na przykład. Silnikami dźwięku, które potrafią zmienić diametralnie jakość. We wspomnianym programie jest moduł "Bluetooth". Dzwoniąca/odbierająca z korektorem i znajdźcie optymalne dla siebie parametry. Obciąć wysokie, podbić środek czy skorzystać z gotowych bibliotek. Możliwości jest naprawdę wiele.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar

Viper 4 Android jest tylko po chińsku? :) bo na to wygląda w Google Play?

No i chyba wymaga roota :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Nie bójcie się roota, nie gryzie. V4A jest po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar

No dobrze, raz kozie śmierć :)

Zanim jednak to zrobię mam kilka pytań:

1. Czy roota mogę zrobić programem Framarot wskazanym w TYM POŚCIE ? Wydaje mi się, że to najprostszy sposób na roota.

2. W Google Play można znaleźć kilka wersji Viper4Android. Czy chodzi o tę wersję: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vipercn.viper4android42&hl=pl ?

3. Z przetłumaczonego przez automat chińskiego opisu V4A wynika, że do instalacji potrzebny jest zainstalowany Busy Box. Czy rzeczywiście jest on niezbędny i czy wystarczy wersja darmowa https://play.google.com/store/apps/details?id=stericson.busybox&hl=pl

Pytam o to wszystko bo poza tym, że będę to robił pierwszy raz, to jeszcze wychodzi na to, że do ewentualnego poprawienia dźwięku przez Bluetooth muszę zrootować telefon i zainstalować trzy programy (Framarot, BusyBox oraz V4A) :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Wszystko pięknie, ale dodałbym Recovery jako 1a. W linku, który podałeś jest w pierwszym poście bardzo dobry tutek.

1b= kopia systemu, jak już zainstalujesz Recovery.

Viper pobrałbym z XDA forum, Busy Box tylko, jeśli wystąpi błąd przy instalacji.

Pamiętaj, że inne silniki dźwięku mogą naruszać prawidłową pracę Viper, dlatego powinny być wyłączone. Rozumiem przez to wszystkie korektory i podobne modyfikacje dźwięku dostępne na twojej słuchawce. Wszystko na "płasko", wyłączone a rządzi Viper.

Brawo za odwagę, witamy w krainie nowych możliwości.

Niech Root będzie z Tobą!

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar

I tak zwana pupa blada :(

V4A jest rzeczywiście niesamowitym narzędziem ale... wszystkie jego opcje zmieniają lub wyraźnie poprawiają i dostosowują to co otrzymujemy na wyjściu czyli to co słyszymy w słuchawce lub w głośnikach samochodu. Nie mają jednak żadnego wpływu na dźwięk wchodzący do telefonu i transmitowany dalej do rozmówcy. Krótko mówiąc byłoby to wspaniałe narzędzie gdybym miał problem polegający na tym, że to ja źle słyszę rozmówcę gdy używam zestawu bluetooth. Niestety jest jednak odwrotnie. Ja słyszę bardzo dobrze a rozmówca słyszy mnie źle :( To moi rozmówcy powinni sobie zainstalować V4A jeśli chcą ze mną rozmawiać gdy jestem w samochodzie :rotfl:

Wygląda na to, że jeśli nie znajdę sposobu na poprawę działania odbiornika BT w moim Next to moi rozmówcy będą się musieli męczyć.

Jeżeli ktoś zna sposób poprawy działania modułu BT w NEXT to bardzo proszę o dalszą pomoc.

Tak czy inaczej Barbar należy Ci się piwo za zaangażowanie i chęć pomocy. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi