Skocz do zawartości
Sdar

Słaba jakość rozmów przez Bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

atibor

Ja miałem podobny przypadek z wbudowanym zestawem głośnomówiącym , rozmówcy mówili że dźwięk się powiela i jest bardzo metaliczny. Miałem włożone dwie karty playa i orange, zadzwoniłem z drugiej karty i było ok. Zamieniłem karty miejscami i okazało się że pomogło :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar

Niestety zamiana kart nie pomogła :(

A już miałem cichą nadzieję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Robisz testy z kilkoma odbiorcami?

Wyklucz sytuację, że to odbierający połączenie znajduje się w jakieś "dziurze", gdzie jest słaby zasięg i nawet bez słuchawki Bluetooth jest koszmar.

Dodatkowo, wyłącz moduły sieci bezprzewodowej. Gdzieś, coś..może się gryzą jakoś..?

Bawiłeś się trybem inżynierskim?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar

Testowałem słuchawkę BT i zestaw zainstalowany w samochodzie (z Samsungiem Galaxy S Plus wszystko działa bez problemów).

Robiłem testy ze znajomymi używającymi różnych telefonów, różnych operatorów i przebywających w różnych miejscach.

Wyłączałem wszystkie zbędne moduły.

Zamieniałem miejscami karty SIM.

Wszystko bez rezultatu.

W trybie inżynierskim jeszcze nie grzebałem bo za mało go znam i nie chcę czegoś namieszać ale będę musiał spróbować chociaż tam raczej widzę różne testy modułu BT niż jakiekolwiek opcje do jego konfiguracji czy zmiany ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar

Miałem dzisiaj okazje przetestować inny egzemplarz Next ze słuchawką BT oraz zestawem głośnomówiacym w samochodzie.

Niestety efekt jest ten sam. Ja słyszę doskonale a moj rozmówca słyszy mnie jak z zaswiatów :) Wygląda więc że to wina zestawu BT a nie Nexta. jest to tylko o tyle dziwne, że zestaw samochodowy działa bezproblemowo z innymi niż Next telefonami :(

Wygląda na to, że przyjdzie mi sie z tym pogodzić chyba, że ktoś ma podobny problem i znajdzie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak się czujesz na siłach wgraj inny rom, a jak nie to musisz się z tym pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jt80
    Miałem dzisiaj okazje przetestować inny egzemplarz Next ze słuchawką BT oraz zestawem głośnomówiacym w samochodzie.

Niestety efekt jest ten sam. Ja słyszę doskonale a moj rozmówca słyszy mnie jak z zaswiatów :) Wygląda więc że to wina zestawu BT a nie Nexta. jest to tylko o tyle dziwne, że zestaw samochodowy działa bezproblemowo z innymi niż Next telefonami :(

Wygląda na to, że przyjdzie mi sie z tym pogodzić chyba, że ktoś ma podobny problem i znajdzie rozwiązanie.

Sdar udało się Tobie rozwiązać problem? mam taką samąsytuację. W moim samochodzie w zestawie głośnomówiącym mam identyczny problem. Po podlączeniu nexta słyszę bardzo dobrze rozmówcę, ale on mni ebardzo kiepsko. Używałem różnych telefonów z zestawem i do tej pory nie miałem podobnego problemu. A miało być tak pięknie. Jakość mojego głosnika rozmów w nexcie też jest kiepska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar

@up

Niestety sytuacja nie uległa zmianie :(

Ktoś mi sugerował, żę skoro inne telefony działają dobrze z danym zestawem a Next z tym samym zestawem działa źle to może być problem kompatybilności modułu bluetooth w Next z modułem zestawu w samochodzie.

Chodzi o to, że w Next mamy BT 4.0, które powinno być w pełni kompatybilne z modułami BT 2.0, 3.0 czy 3.1 ale mozliwe że jednak w przypadku modułu BT zainstalowanego w Next nie do końca tak jest i jeśli mamy w samochodzie zestaw wyposażony w moduł np BT2.0 to Next nie może się z nim "dogadać".

Nie wiem czy to rzeczywiście o to chodzi ale jesli tak jest to obawiam się, że bez poprawki softu w module BT niewiele da sie zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jt80

niestety to zła wiadomość. W związku z wykonywaną pracą używam dużo telefonu w samochodzie i ta wiadomość dyskfalifikuje jak dla mnie nexta. Chyba będe musiał sprzedać kilkudniowy telefon i kupić coś inego, a szkoda bo byłem bardzo zadowolony. Dziękuję za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seski

Na mojej prostej słuchaweczce bh-112 nie mogę potwierdzić złego działania bt. Choć momentami słychać metaliczny podźwięk.

TzT-a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi