Skocz do zawartości
Sdar

Słaba jakość rozmów przez Bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Sdar

@up

No właśnie o to chodzi że problem występuje tylko w niektórych konfiguracjach BT Next - słuchawka zewnętrzna. No i problem polega na tym, że to rozmówca Cię źle słyszy a nie Ty jego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    modzal

Witam i ja mam taki sam problem na tablecie MSI primo 76 z funkcją dzwonienia przetestowałem słuchawkę samsung HM1200, nokia 203 i jabra BT2045 i jest taki sam problem jak z telefonem next, moja dziewczyna go ma i na tych dwóch telefonach zestaw słuchawkowy nie działa prawidłowo ale na moim nie wiedzieć czemu zrobił się wyjątek którym jest mój brat do niego gdy dzwonie ze słuchawki bluetooth jest wszystko okey ma samsunga note II LTE wiec to totalnie zaburza całe rozkminke czemu to nie działa sprawnie ;/ czekam na oficjalne stanowisko MSI Polska w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś może znalazł rozwiązanie na ten problem? Bo mam tak samo. Czy może ktoś sprawdzał czy ta aktualizacja od myPhone'a coś zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar

Obawiam się, że problem dalej jest nierozwiązany :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

Wg mnie to up nic nie zmienil bynajmniej w moim przypadku jedyne co sie zmienilo to nr kompilacji a sam up wydany byl tylko poto by udostepnic nam system :) takie moje zdanie na ten temat :) a co rozmow bt mam bt z media techu i dziala bez najmnieszego problemu zero zaklucen :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Przeprowadziłem aktualizację i nic to nie pomogło. Serwis myphone'a stwierdza jedynie że nie odpowiada za kompatybilność innych urządzeń z ich telefonem ....

----------

Powiem tylko tyle, że wgrałem rom z xperii z2 i słuchawki bt działają ok, więc wina leży po stronie stockowego androida.

Edytowane przez ReaderPL
    Pisanie posta pod postem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar

@up

Zaintrygowałeś mnie :)

Czyli wcześniej miałeś problem z jakością rozmów przez BT, aktualizacja od MyPhone i inne zabiegi nic nie dały ale po wrzuceniu ROMu od Xperii problem zniknął?

Czy dobrze zrozumiałem?

Oznaczałoby to, że jest jakieś światełko w tunelu i nie jest to światło nadjeżdżającego z przeciwka pociągu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Dokładnie. Niestety serwis MyPhone nie jest zbyt pomocny (napisali mi żebym sobie poszukał jakiejś aplikacji do zarządzania połączeniami bt :facepalm:). A ten rom z xperii z2 jak na razie wygląda i działa całkiem fajnie :)

Edytowane przez ReaderPL
    Niedozwolone jest cytowanie poprzedzającego posta w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem problemy z BT są tylko i wyłączenie sprawą stockowego ROM'u, serwis nic z tym nie zrobi bo objawy tyczą się niektórych tylko urządzeń. Ogólnie wsparcie techniczne Nexta jest mizerne, wydali telefon, jedna aktualizacje poprawiającą błędy, no i zapomnieli o modelu. A jeszcze nawet rok nie minął od wprowadzenia Nexta na rynek.. Zapewne sprawa będzie tak samo wyglądała z wszystkimi smartfonami MyPhone co nie wróży dobrze firmie.

Dobrze że nasz NEXT ma odpowiedników w innych krajach, dzięki temu powstaje różnorodność ROM'ów które możemy wykorzystywać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar

Przepraszam za lamerskie pytanie ale czy istnieje możliwość wyodrębnienia samej aplikacji obsługującej BT i zainstalowanie jej bez konieczności zmiany całego ROMu z którym jestem silnie emocjonalnie związany ;):D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi