Skocz do zawartości
tomi555

Froyo 2.2 kilka problemów po wgraniu

Rekomendowane odpowiedzi

Po ogromnych męczarniach udało się wygrać 2.2 PB3 - wszystko chodzi w miarę sprawnie, ale jest z nim kilka problemów.

1.Nie da się zmienić nic w Gaosp cenfiguration - daje zastosuj zmiany, a on, że aplikacja została niespodziewanie zamknięta (i zmiany się nie zapisują)

2. Problem z rozpoznawaniem karty pamięci - niby w systemie widzi SD, ale pokazuje jej rozmiar jako 0. Gdy odłączę go od kabla USB to pokazuje, że mogę bezpiecznie usunąć kartę SD i jak to zrobię, to odłącza pamięć wewnętrzną.

3. Długie wybudzanie się - odblokowanie i czasem trzeba czekać nawet 4 sekundy - przecież to wieczność...

Da się coś z tymi problemami zrobić, czy wgrywać od nowa 2.2 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Czy dałeś Gaosp Conf. uprawnienia do root'a? Tzn. przy pierwszym włączeniu GC, powinno Ci się pojawić okienko przy którym należy kliknąć 'Allow', jeśli nie wejdź w Superuser'a i tam zaznacz na zezwalanie dla GC. Jeśli to jest w porządku, zamiast wychodzić, gdy dostajesz fc, kliknij 'Wait' i spróbuj jeszcze raz. Btw co chcesz zmienić w Gaosp Conf?

2. Też to mam. Tzn. po odłączeniu od pc, rozłącza sd, które należy potem ręcznie zamontować przez 'Mount SD'. Co do jej rozpoznawania w systemie. Nie ma takiego problemu, że nie widzi rozmiaru, podeślij screenshot'a :)

3. Sprawdź czy faktycznie tyle to trwa ;p Przypominam, że 4 sekundy to nie szybkie policzenie do 4 :D Postaraj się zoptymalizować aplikacje w tle i dobierz mało 'pstrokatą' tapetę. Ponadto, jeśli będziesz korzystał z SetCPU (co gorąco polecam do OC, zamiast zmian w Gaosp Conf) i poustawiasz profile, również możesz wydłużyć wzbudzanie, ale niekoniecznie (patrz - u mnie nie).

Polecam swoje ustawienia z tematu o konfiguracji: http://forum.android.com.pl/f124/nasze-konfiguracje-froyo-38438/index2.html#post441352

Potem sam popróbuj, jak chodzi Ci najlepiej. Pamiętaj, żeby nie przesadzić z O/C :)

Pozdrawiam,

innocence

Edytowane przez innocence

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    visort

Przede wszystkim zrób nandroid backup przed O/C i zmianą progów pamięci. Cokolwiek robisz miej backupy. Telefon Ci siędługo wybudza z tego względu że masz go nieoptymalnie ustawiony. Polecam też zaraz po uruchomieniu wejść w Aplikacje-Uruchomione aplikacje i wyrzucać jakieś pierdoły :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Polecam też zaraz po uruchomieniu wejść w Aplikacje-Uruchomione aplikacje i wyrzucać jakieś pierdoły

Albo korzystać z jakiego TasKiller'a, np. Advanced Task Killer (dostępny w markecie w wersji darmowej lub płatnej). Jednak co do tego zdania są podzielone. Jedni mówią, że lepiej zabijać, inni że jak nie będzie potrzebne to się samo wyłączy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Albo korzystać z jakiego TasKiller'a, np. Advanced Task Killer (dostępny w markecie w wersji darmowej lub płatnej). Jednak co do tego zdania są podzielone. Jedni mówią, że lepiej zabijać, inni że jak nie będzie potrzebne to się samo wyłączy.

Po to się ustawia progi pamięci, żeby Android wiedział kiedy ma zamykać sam aplikacje. Robi to lepiej niż Task Killery bo tak został zoptymalizowany.

Pozdrawiam, Smugller.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Co do jej rozpoznawania w systemie. Nie ma takiego problemu, że nie widzi rozmiaru, podeślij screenshot'a

Tak android pokazuje , że pojemność karty 0. Jak podłączę pod kompa to widze ją jako dysk przenośny, ale nie mogę otworzyć - pokazuje Włóż dysk (czy coś takiego ) i we właściwościach też pojemność 0 ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz włączone debugowanie USB?

żeby Android wiedział kiedy ma zamykać sam aplikacje.

Zgadzam się, tylko nie można przesadzić ze zmniejszaniem progów, bo zdarza się, że zamyka w trakcie pracy, wiem z doświadczenia - pisałem sms'a i LockBot Pro zassał 3M (btw, program ten ma czasem tendencję do zamulania ram'u, więc uważajcie) i dosłownie zamknął proces od wiadomości (a niby są priorytety na aplikacje). Miałem tak z dwa razy, wywaliłem LBP i przeszło. Zbyt niskie progi mogą też powodować problemy z launcher'ami, choć nie muszą. Jeśli taki adw/ lp będzie miał za mało pamięci to wyskoczy FC. Chyba, że zaznaczymy Lock Home w CyanogenMod :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Masz włączone debugowanie USB?

Próbowałem w obu trybach - i nic. Wkładałem inną kartę pamięci i nic - cały czas jej nie czyta. Przed wgrywaniem wszystko było ok.

Może to trzeba gdzieś w ustawieniach zmienić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wkładałem inną kartę pamięci i nic

Nie wspomniałeś, że to karta zewnętrzna :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydawało mi się to oczywiste - po mojemu kartsd to karta zew a pamięć wew to pamięć zainstalowana w telefonie :-)

WIęc dlaczego nie czyta Zewnętrznej Karty SD ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi