Skocz do zawartości
ghost212

Słuchawki do Z1 - temat zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję do Z1 koniecznie jakiś słuchawek, ale mam kilka wymagań...

1. Kształt słuchawek potrzebuję taki bardziej starego typu, na które nakłada się gąbeczki, a nie gumki(te nowoczesne dłuższe po prostu wypadają mi z uszu).

2. Koniecznie na kablu mikrofon i pilocik do zmiany utworów/głośnośi/odbierania połączeń.

3. Firma nieistotna, ale wolałbym dobrej jakości, niekoniecznie Sony.

4. Cena do 200zł, chociaż wolałbym wydać koło 100.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to ja się może podepnę pod temat jak juz istnieje:-) miał ktoś kontakt ze słuchawkami Sony MDR 1R bądź 10RC? Mam je w planach a średnio wiem jak grają. Czy są to ciepłe słuchawki? Bo zetka jest raczej chłodnym odtwarzaczem, wtedy fajnie by się zgrywal taki zestaw.

Sent from my Sony Xperia Z1 using Tapatalk

Edytowane przez s_o_r_e_n

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    erystr

Z dokanałowych mogę polecić Creative Aurvana in ear 2 z gąbkami (piankami) firmy Comply. Osobiście używam obecnie dołączonych słuchawek (i nie narzekam na ich jakość bo grają nader dobrze jak na ich cenę) ponieważ jedna gąbka od CAie2 mi się uszkodziła dzięki bratu a nie mam zbytnio obecnie pieniędzy na kupienie kolejnych...

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedy ja bym chciał zwykłe douszne a nie dokanałowe, które kompletnie mi się w uchu nie trzymają, może mam odstające czy coś :/

A dousznych to już w ogóle nie sprzedają chyba...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ghost212 - możesz mieć spory problem w znalezieniu jako takich słuchawek w tym przedziale cenowym. niestety, producenci zewnętrzni wypuszczając produkt, nie optymalizują go pod konkretne firmy (mowa oczywiście o dodatkach typu mikrofon, pilot) więc ciężko cokolwiek wskazać.

soren - model słuchawek który wskazałeś jest dobrym wyborem aczkolwiek nie w każdym gatunku muzycznym się sprawdzi. jeżeli masz na myśli muzykę rozrywkową to tak, przyjemnie się na tym słucha. ale np metal, lub muzyka poważna, tutaj już ucho więdnie. dużo zależy też od jakości pliku muzycznego. wiadomo że typowe mp3 są różnej jakości a to na tych słuchawkach się odczuwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Wlasnie szukam takich funowych słuchawek do trance, progressive...ogólnie muzyki elektronicznej. Na banku muszą być ocieplone ze względu na to, ze Sony jest dość zimnym grajkiem. Jakoś to minimum 320 kbps. MDR 1R i 10RC wyglądają wprost genialnie:) tylko, żeby grały...dziś lub jutro wybieram się do Sony Center, może będzie możliwość odsłuchu obu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mgtan

spróbuj tych pianek Comply, są bardzo ciekawe...

Ja mam słuchawki Phonaka - fakt że 380 PLN podstawowy model kosztuje ale od reszty modeli (po za tymi za 2000) różnią się tylko akcesoriami... czy PFE 012 czy 122 itp. to są brzmieniowo te same słuchawki tylko inne akcesoria - pilot, pokrowiec itd.

Wracając do sedna do Phonaków, producent dodaje 3 wielkości gumek - ale mam ten myk że S i M są za małe, a L deko za duża bo męczyć potrafi... pianka Comply jest świetnym wyjściem ale... nie ma szans w tłumieniu hałasów z zewnątrz w porównaniu do silikonowych gumek. Świetnie się dopasowują Comply do uszu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ogóle...straszny problem jest, żeby zetka napedzila cokolwiek polotwartego / zamkniętego...bylem dzisiaj w Sony Center i Saturnie. Słuchałem Sony MDR 1R, 10RC, AKG K518 DJ, 618, Sony MDR XB400, 600 i 910, Philips Fidelio L1 i M1 a nawet Beats Solo... Ze wszystkich jedynie z AKG k518 zetka dawała rade. Cała reszta to dźwięk na maxa i jeszcze bylo za cicho...całkowita porażka. Ma ktoś na codzień jakieś nauszne słuchawki z zetka?

Sent from my Sony Xperia Z1 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    empy

kupiłem takie słuchawki Sony Ericsson MH1-BL LiveSound Hi-Fi Headset - Black nie spełniają twojego warunku bo są dokanałowe ale bardzo mi się podoba ich brzmienie i potrzebna jest przejściówka CTIA do OMTP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Ja mam monstery Lil'Jamz i są wyśmienite. Polecam.

Cena coś około 4 stówek, ale warte są tej kasy :).

Edytowane przez WKD622

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi