Skocz do zawartości
ghost212

Słuchawki do Z1 - temat zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

xiaomi rewelacja , ale jak na razie nie działają na lollipop

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AndropaX

Ale to kwestia bugów w kodzie custom romów dla z1 bazujących na lp, a nie wina samego lp. Słuchawki na 1+1 z lollipopem normalnie działają, a jak się trochę pokombinuję na z1 ze slimlp to też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem okazję wsadzić w uszy pistony. Szczerze? Chyba nie tego szukam. Znalazłem NuForce NE-700M za 219zł i od razu wziąłem dla koleżanki, bo też chciała. Trzeba dobrze dopasować gumki, bo dźwięk nie będzie mieć sensu. Bass przyjemny ale w niektórych nutach to słucham na jakieś 60-80% głośności, bo przesada . Bardzo mi się podoba bass wypuszczony w dubstepach. Nie dostałem wkładek comply ale za to dostałem 6 par wkładek! Trzy pary są na uszy jakiegoś słonia a pozostałe trzy dają radę. Używam w sumie najmniejszych, bo takie mi w uszy dobrze wchodzą i nie uciekają. Korektor ustawiony na -2 | -1 | -2 | 0 | 3 (bass na full = 10)

Nie podnosiłem sopranu, bo go nie czułem a podniosłem by zwiększyć wrażenia szczególnie tam, gdzie ich nie ma. Scena średnia (wokale) są czyste. Jestem pod wrażeniem. Co do tych dwóch pierwszych pasm to niestety ale nie nadają się w moich uszach, by je podnosić na więcej niż +2. Rap wtedy gra do kitu. Wiem, że jeszcze nie grają tak, jak to sobie życzy producent ale moje uszy tak chcą i tak ma być. Dodam, że wrażenia opisuję z modu, który testuję. Bass jest podniesiony ładnie ale teraz opiszę jak grają na telefonie koleżanki (tak, też Z1). Różnic szczerze nie widzę. Poza tym, że bass tak nie dudni w mocnych nutach (stock), to różnic nie ma. Jako, że zacząłem oglądać anime, to wieczorem postanowiliśmy obejrzeć za pomocą kopii lustrzanej ekranu. Synchronizacja dźwięku etc. Głos nie był piskliwy jak to w tych anime... Dźwięki były niczym z kina. Naprawdę się zdziwiłem. Nie słucham muzyki na full, bo na tych słuchawkach nie trzeba. Tutaj grają naprawdę super. Niestety minusem jest to, że słuchawki trzeba wepchnąć albo dopasować sobie gumki, by grały jak należy. Nie jestem gościem, który pisze recenzje, więc nie ubiore tego tak ładnie w słowa ale słuchawki spełniają moje oczekiwania (o dziwo). Oczywiście zamawiałem w piątek po 16. Wysłali ją o 16.42 a już o 1.36 przesyłka była w mieście 10km ode mnie. 9 godzin to całkiem dobry rezultat na te 80km. Przesyłkę dostałem po godzinie 12 w poniedziałek. Oczywiście monitoring przesyłki (wiem, co się z nią dzieje). Dostałem sporą paczkę owiniętą w folię, na której był adres nadawcy i mój (odbiorcy). Rozpakowałem a tam duża duża koperta. Zabezpieczeń w sumie zero... Otwieram kopertę a tam paragon i dwa pudełka (bo jedno dla koleżanki) ze słuchawkami. Myślę sobie "nie postarali się". Otwieram jak kartonik od góry z taką niby zawieszką... Słuchawki pięknie leżą a z drugiej stronie coś brązowego. Myślę sobie "pewnie szmatka". Wyciągam słuchawki (tyle taśmy, by się nie odkleiły, że chu chu) a teraz z drugiej strony. Wyciągam papiery, przeglądam, całkiem git (nie umiem angielskiego :D). Wyciągam tą "szmatkę" a to jest woreczek z takiego materiału na zewnątrz jak pluszowy miś (takie delikatne futerko). Czuję coś w nim... Opróżniam zawartość a tu 10 gumek (+2 założone to razem 12). Szok. Woreczek w środku materiał tak jak misie pluszowe mają od środka taki materiał... Wszystko fajnie, NuForce czerwony napis, woreczek ma taki ściągacz fajny z napisem NuForce. No to super. Dobieranie gumek było dla mnie wyzwaniem... Koleżanka także była przy unboxingu (trochę żałuję tego. Mimo, że koleżanka skończyła już 19 lat, to miałem wrażenie, że jestem jej Bogiem). No w sumie ja się także mocno jarałem słuchawkami ale starałem się nie pokazywać tego aż tak. Widzę, że beatsami bym się tak nie jarał jednak. Te małe książeczki pokazywały słuchawki, instrukcja jak ich używać, opisy co tam zrobił producent... Gdybym mógł je rozpakować jeszcze raz... :) Myślę, że te słuchawki są warte swojej ceny. Grają rewelacyjnie i pewnie nie zauważyłbym różnicy między nimi a Westone 4 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkopie trochę temat, po długiej walce z edycją plików na lolippopie i słuchawkach xiomi piston 2   mam dość. :zabije:

Może ktoś poleci słuchawki do 150 zł z mic 3 przyciski i co ważne kompatybilne z lolipop 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AndropaX

Ale dlaczego obwiniasz słuchawki za wadliwy kod sony używany w custom romach ? To nie wina ani słuchawek, ani lollipopa. Wogóle dziwie się że potrafisz znieść te braki stabilności i zawieszanie się całkowite. A jeśli koniecznie cie interesuje rozwiązanie to chwilę po podłączeniu trzeba przytrzymać play/pauza przez kilka sekund. Zresztą może poczekaj do poniedziałku na oficjalnego lollipopa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podłączeniu trzeba przytrzymać play/pauza przez kilka sekun

tak ale nie działa mic i przyciski vol 

Ale dlaczego obwiniasz słuchawki za wadliwy kod sony używany w custom romach ? To nie wina ani słuchawek, ani lollipopa.

To nie wina sony, na htc , s5 jest to samo  i na aosp 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AndropaX

Mirofon u mnie działa, natomiast przyciski głośności na customach nie działają nawet na pudełkowych mh1c

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patrikos23

Notatka od Moderatora: patrikos23
wykrzyk.png Wszystkie tematy dotyczące słuchawek/zestawów słuchawkowych do Z1 zostały połączone w jeden wspólny wątek. Od teraz proszę tutaj pisać o tym akcesorium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tebich

witam a miał ktoś już może odczynienia z pistonami v3 ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi