Skocz do zawartości
ghost212

Słuchawki do Z1 - temat zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Od trzech dni jestem posiadaczem tych soniaczy,tak ze bateria dalej trzyma,jakosc dźwięku super,głośność też (na max chce głowę rozsadzić)

Zastanawialo mnie jedno,czemu np w przypadku z1 za 2k dostajemy takie sobie opakowanie,a tu w przypadku sluchawek,takie jakby w srodku byla kolia z diamentami.

Jednak gdy juz je otworzylem to sie nie dziwię... :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jxx17

Ja polecam Sony ZX600 naprawdę dobrze zgrywają się z xperią po wygrzaniu ich, i dodaniu sopranu w Viperze i kilku ustawieniach także w Viperze. Dla porównania Beats Solo HD grają gorzej - ogólnie to są bardzo słabe słuchawki w zestawieniu cena/jakość dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Berbes

Otóż: niedawno stałem się posiadaczem Xperii Z1 i mimo faktu iż gra całkiem miło, szeroką sceną - ma za mało mocy. Przerobiłem w życiu kilka playerów, więc porównanie jako takie mam. Jestem fanem słuchawek nausznych i przez czapke, lub gdy płytka jest spokojna, jest po prostu za cicho, a na niższych levelach głośności jest za mało muzyki w muzyce.

Wcześniej miałem Xperie Neo V i było lepiej, ale na niej działał Rockbox i miał fajnego "buga", gdzie jak przycisnęło się jeszcze kilka razy vol+ to podgłaszało się za skale dostępną w innych playerach. Na Z1 mi go póki co wywala.

W związku z tym mam do Was pytanie: czy istnieje kompaktowy i względnie tani wzmacniacz słuchawkowy, który zapewni mi zbliżone wrażenia na większym poziomie dB. Zależy mi żeby nie był wielkości telefonu bo w lecie chciałbym założyć krótkie spodenki i zmieścić jeszcze portfel. Myślałem nad Fiio E6, ale różne opinie słyszałem i nie wiem w jakim stopniu podbije mi on głośność.

Z jednej strony wyszło by na jedno nosić mp3, jako drugie urządzenie zamiast wzmaka, ale jednak walkman w xperii jest bardzo fajny i wygodny, wrzucam na Xperie muzykę "na prędkości" bez kabla, co jest dla mnie ważne, mam dysk google, z którego ściągam muzykę gdzie tylko jest sieć itp itp. No i kwestia wszystkiego w jednym miejscu, a odtwarzacz, który zapewni mi podobny komfort będzie po prostu drogi.

Słuchawki z których korzystam na co dzień to K518dj po modyfikacjach.

Dobre argumenty uelastycznią mój budżet, ale im taniej tym lepiej. Chciałbym po prostu więcej mocy, dla barwy może być neutralny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oblookaj wzmacniacz ifi micro iCAN kosztuje trochę ;)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gooru2

Ja bym pomyślał o fiio, ale e18. DAC z wzmakiem słuchawkowym. Wówczas telefon robi za smarta. A wzmak w tym urządzeniu popędzi i mocniejsze słuchawki.

Twoje djki nie są jakoś przesadnie wymagające. Spróbuj może moda podbijającego moc na wyjściu słuchawkowym..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ricki
    Ja używam Bose IE2 grają super i nie bolą wogole uszy. A jeśli jesteś audiofilem to AKG 3003 polecam ;)

Ma ktoś może SONY MDR-1RBT - porównaj ceny ?

Wiecie jaka jest ich jakość i jak długo trzyma bateria?

Może możecie polecić jakieś inne słuchawki na bluetooth, ponieważ nie znoszę kabli (tak wiem, że jest lepszy dźwięk, ale i tak ich nie znoszę :hurra: ) tylko troszeczkę tańsze i może nie koniecznie nauszne lecz nie dokanałowe!

Jeśli chodzi o mnie to do tej pory do telefonu używałem (taniutkich) Słuchawki JVC HA-EB75 - Ceneo.pl, które uważam za bardzo dobre z jakimi miałem styczność, a do komputera/telewizora mam Sony MDR RF840R i są świetne :D

Mam MDR-1RBT i bardzo ładnie grają z Z1 zarówno bezprzewodowo jak i przewodowo. Bateria wystarcza spokojnie na tyle co podaje producent. Jeszcze nigdy nie miałem akcji z rozładowaniem akumulatora. Do wad można zaliczyć długie ładowanie i jakoś nigdy nie mogłem ich sparować przez NFC, ale tutaj to może być moja wina. Ogólnie polecam jako słuchacz Wimpa i Flaczków :-).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

A masz apkę od Sony "Łatwa komunikacja NFC"? I do tego skonfiguruj sobie "Smart Connect". Powinno zadziałać. Ja mam tak, że jak przyłożę słuchawki bt na NFC to włącza mi bt w telefonie, paruje urządzenia, reguluje poziomy głośności, włącza Walkmana i włącza odtwarzanie muzyki. Przy ponownym dotknięciu ustawiłem sobie mniej więcej odwrotnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ricki

Muszę to wypróbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    isaak

Ja mogę polecić zik parrot które grają fantastycznie, obsługują wszystkie funkcje które mogą mieć słuchawki, oraz nają wbudowany mikrofon do prowadzenia rozmów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi