Skocz do zawartości
rumapark

STOCK Myphone Fun - Wgrywanie romu + Oficjalny rom Android JB 4.2.2

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dotyczy wgrywania oficjalnego romu który pochodzi z serwisu Myphone.

Słowem wstępu:

• Jest to oficjalny rom dla telefonu Myphone FUN.
    • Wersja romu to Android JB 4.2.2 kompilacja nr. [sW Version] FUN_0301_V5222 / [HW Version] FUN_Mainboard_P3
    • W temacie znajdują się: Sterowniki, SP_Flash_Tool_v3.1316.0.150, rom Android JB 4.2.2

Nie biorę odpowiedzialności za możliwe straty materialne spowodowane nieodpowiednim wgraniem romu. Ja wgrywałem rom do mojego Myphone FUN tym sposobem i wszystko działa jak należy.

UWAGA: Jeżeli wgrywamy rom opcją "Download telefon po wgraniu romu traci numer IMEI. Trzeba dograć numer IMEI. Tutaj http://forum.android.com.pl/f929/myphone-fun-odbudowa-numeru-imei-355320/#post2965908 znajdziesz poradnik jak dograć numer IMEI do telefonu Myphone FUN.

Przed przywracaniem numeru IMEI sprawdź czy został utracony.

Ściągnij archiwum z tego linku:

myphone fun rom.zip 768.7 MB

https://mega.co.nz/#!qc9RXDoC!TfjuL27JRHjHbG78szZN40YKfZcp04Lo40-3x2U5aTc

Po otwarciu linku klikasz prawym na archiwum i wybierasz pobierz następnie trzeba czekać na pobranie pliku ponieważ nie wyskoczy tradycyjnie gdzie zapisać plik lecz dopiero po pobraniu możesz sobie zapisać plik w wybrane miejsce.

Wypakuj ale nie na pulpicie lecz na dysku.

Będziesz posiadał/a trzy foldery:

Flash tool instruction & drivers - sterowniki

WBW5205MP_0301_T5222 - folder z romem

SP_Flash_Tool_v3.1316.0.150 - program do wgrywania romu

W folderze WBW5205MP_0301_T5222 znajdują się różne pliki oraz WBW5205MP_0301_T5222.zip Usuń wszystkie pliki ale pozostaw archiwum i wypakuj to archiwum do folderu w którym się znajduje.

Instalacja sterowników:

Sterowniki nie są podpisane cyfrowo więc trzeba włączyć w systemie opcję instalacji sterowników nie podpisanych cyfrowo.

1. W panelu sterowania uruchamiamy menadżer urządzeń i podłączamy telefon bez baterii to komputera.

2. W folderze: Flash tool instruction & drivers\PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1417 uruchamiamy jako administrator PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1417.exe i instalujemy wg wskazówek programu.

3. W menadżerze urządzeń wybieramy Widok >> Pokaż ukryte urządzenia.

4. Rozwijamy listę Inne urządzenia i powinien tam pojawić się MT65XX Preloader więc klikamy na to prawym i wybieramy Aktualizuj oprogramowanie sterownika.

5. Z okna aktualizacji wybieramy: Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika.

6. Wskazujemy folder: Flash tool instruction & drivers\USB VCOM Driver\

2K_XP_COM - dla Windows XP

Vista - dla Windows Vista

Win7 - dla Windows 7/8/8.1

Instalacja sterowników w Windows 7 64/32 bit

1. Najpierw instalujesz normalnie PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1417.exe z folderu PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1417
    2. Następnie uruchamiasz Menedżer Urządzeń

• w Menedżerze Urządzeń wybierasz: "Akcja" > "Dodaj starszy sprzęt"
    • wyskakuje okienko w którym klikasz na: "dalej" następnie zaznaczasz tam: "Zainstaluj sprzęt, który wybiorę ręcznie z listy (zaawansowane) i klikasz "dalej"
    • wyskakuje lista urządzeń i z tej listy musisz wybrać "Porty (COM i LPT)" jak przewiniesz w dół to będzie widoczne
    • zaznaczasz wybór i klikasz "dalej"
    • Tam wybierasz opcję "z dysku"
    • Klikasz na "Przeglądaj" i wskazujesz plik: \Flash tool instruction & drivers\USB VCOM Driver\Win7\usb2ser_Win764.inf NIE KOPIUJ ŚCIEŻKI STĄD LECZ WYBIERZ PLIK RĘCZNIE
    • po wybraniu pliku ze sterownikiem zatwierdzasz "OK" i zatwierdzasz instalację sterownika nie podpisanego cyfrowo.
    • Jak się zainstaluje robisz restart i będzie można wgrać rom.

Gdy sterowniki zostaną zainstalowane poprawnie możemy przejść do etapu wgrywania romu.

1. Uruchamiamy program: Flash_tool.exe z folderu: SP_Flash_Tool_v3.1316.0.150.

Naszym oczom ukarze się okno programu

flash%20tool.png

2. Wybieramy opcję: Scatter loading i wskazujemy plik: MT6572_Android_scatter.txt z folderu: WBW5205MP_0301_T5222

scatter.jpg

3. Naszym oczom ukarze się lista plików które zostaną wgrane do naszego telefonu.

Zaznaczamy opcję SPDATA i następnie klikamy na napis SPDATA po czym wskazujemy plik spdata.img z folderu: WBW5205MP_0301_T5222

Tak wygląda okno programu gdzie załadowane są wszystkie pliki:

spdata.jpg

Oczywiście ścieżka do pliku u was będzie się różnić.

4. Teraz mamy dwie opcje do wyboru: Firmware -> Upgrade i Download

Wybieramy Firmware -> Upgrade i po tym natychmiast podłączamy telefon bez baterii do komputera poprzez kabel USB.

Jeżeli nie zadziała opcja Firmware ->Upgrade i wyskoczy nam okno błędu to klikamy na ok po czym odłączamy telefon. następnie klikamy na Download i podłączamy telefon bez baterii do komputera.

Pasek postępu zrobi się czerwony po czym zielony i zacznie zapełniać się na żółto. Wiemy wtedy, że rom się wgrywa.

Gdy dojdzie do 100% wyskoczy okienko OK z zielonym kółkiem. Telefon można włączyć.

Następnie trzeba przywrócić numer IMEI telefonu. Jak to zrobić jest napisane tutaj. http://forum.android.com.pl/f929/myphone-fun-odbudowa-numeru-imei-355320/#post2965908

Poradnik jest tylko dla forum.android.com.pl i zakazuje go kopiować na inne fora blogi etc.

Edytowane przez rumapark

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A da sie bez "niszczenia" imei ?

Tapnięte z mojego mini 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tym sposobem nie. Mozna odbudowac imei ale to sprawia problemy bo mi za dziesiatym razem sie udalo a inny kolega mial problem.

Musze zobaczyc jak zbudowac paczke pod recovery.

Wysłane za pomoca gołębia pocztowego z MyPhone FUN

Edytowane przez rumapark

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedz jakie pliki do paczki to moge zrobić bo umie :-)

Tapniete z mojego GoClever 7500 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myslalem nad tym i wzorowal bym sie na paczce pod nexta ale szkoda mi testowac bo mam sporo aplikacji na fonie. Bo tam oprocz tych znanych mi plikow typu system.img etc sa jeszcze logo.bin i rozne inne. Ogolem tez z braku czasu nie zabralem sie za proby robienia paczki

Wysłane za pomoca gołębia pocztowego z MyPhone FUN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    edek66

a mi imei nie ruszylo, mialem dwa simy w srodku, dwa razy flashowałem i za każdym razem imei został

Edytowane przez edek66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,próbowałem zainstalować softa ale mój menadżer urządzeń nie widzi podpiętego telefonu.Zaznaczyłem żeby pokazywał ukryte urządzenia.Czy wie ktoś co może być nie tak?Nadmienię że mam Windows 7 64 bit,po restarcie dalej nic .Pozdrawiam i dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też na win 7 miałem ten problem ponieważ jak wgrywałem system na telefon to miałem windows 8 64bit.

Sprawa z tym jest banalna.

1. Najpierw instalujesz normalnie PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1417.exe z folderu PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1417
    2. Następnie uruchamiasz Menedżer Urządzeń

• w Menedżerze Urządzeń wybierasz: "Akcja" > "Dodaj starszy sprzęt"
    • wyskakuje okienko w którym klikasz na: "dalej" następnie zaznaczasz tam: "Zainstaluj sprzęt, który wybiorę ręcznie z listy (zaawansowane) i klikasz "dalej"
    • wyskakuje lista urządzeń i z tej listy musisz wybrać "Porty (COM i LPT)" jak przewiniesz w dół to będzie widoczne
    • zaznaczasz wybór i klikasz "dalej"
    • Tam wybierasz opcję "z dysku"
    • Klikasz na "Przeglądaj" i wskazujesz plik: \Flash tool instruction & drivers\USB VCOM Driver\Win7\usb2ser_Win764.inf NIE KOPIUJ ŚCIEŻKI STĄD LECZ WYBIERZ PLIK RĘCZNIE
    • po wybraniu pliku ze sterownikiem zatwierdzasz "OK" i zatwierdzasz instalację sterownika nie podpisanego cyfrowo.
    • Jak się zainstaluje robisz restart i będzie można wgrać rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyjmij baterie z telefonu. Włóż. Następnie w programie wybierz plik scatter jak załaduje się lista plików kliknij na spdata i wybierz plik spdata.img. Po czym kliknij firmware - > upgrade i podłącz telefon. Jeżeli nie zadziała i pojawi się błąd to zamknij program i otwórz go ponownie. Powtórz cały etap ale zamiast kliknąć firmware - > upgrade kliknij download i podłącz telefon. Pamiętaj ze jak nie powiedzie się wgranie softu to musisz zawsze wyjąć i włożyć baterie.

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z MyPhone FUN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi