Skocz do zawartości
DJ SNap

Konfiguracja Internetu, WAP itd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie otóż jak jest z konfiguracją internetu w i5800? Telefon działa w PLAY lecz został kupiony w Erze. Na razie nie mam pakietu internetowego i nie mam jak sprawdzić poprawności konfiguracji. Weszłem na stronę Play i chciałem wykonać Auto-konfigurację natomiast na liście nie ma i5800. Dodam że nie ma i5700 i i9000. Czy telefon sam się ustawia? Ile może wynieść transfer jeżeli zostawię telefon np na pół godziny ale nie będę używał internetu (zostawię po prostu APN włączone)? No i co jest pobierane kiedy telefon ma włączone APNy?

Pozdrawiam,

Michał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon teoretycznie sam powinien sie ustawic. Gotowe przyklady konfiguracji dla wszystkich operatorow na pewno sa na forum , poszukaj.

Co do pobierania - trudno powiedziec - jak masz wlaczona synchronizacje to system sprawdza poczte co jakis czas i bóg wie co jeszcze. Dodatkowo praktycznie kazdy widget ciagnie z sieci albo aktualizacje albo refresh danych (np jakis widget newsow) . Tak samo "darmowe" programy ktore maja reklamy zasysaja je z netu.. Pozostawienie wlaczonych APN to dobry sposob na wydanie sporo kasy. Polecam ci zainstalowanie blokera APN lub ich nie konfigurowanie do czasu zakupu jakiegos pakietu netowego. Samo korzystanie z wifi przy wlaczonym APN tez mzoe nabic kase bo gdy router wifi rozlaczy a zdarza sie to czesto to zwykle najpierw startuje net 3g/ edge / gprs a potem znow sie wlacza wifi.

W erze nie ma problemu bo kazdy klient ma prawo do netu za 5 zł (lub 9-12 zl dla nowych klientow ) nielimitowanego netu (z obnizonym transferem do 16 kbps).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam tylko, że Android nie obsługuje WAP, który znalazł się w temacie. I jeszcze dodam, że na forum nie raz były przypadki nabijania kosmicznej sumy jak na telefon przez włączoną transmisje danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi