Skocz do zawartości
dicota

TUTORIAL [S4] Powrót z Maximus HD 10.0.0 lub innych do STOCKA - UPROSZCZONY PORADNIK

Rekomendowane odpowiedzi

dicota
    Panowie, a jak zmienić CID z super cid na HTC_001, hex editorem wystarczy wpisac HTC_001, czy jakiś ciąg cyfr?

// już doszedłem do tego: wystarczy zmienić 8 jedynek na HTC__001 :)

tak, wystarczy wpisac HTC__001 - tylko w odpowiednie miejsce ma się rozumieć ale to mam nadzieje już wiesz:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lc0ne

Jeżeli masz S-OFFa to najłatwiej i najszybciej jest posłużyć się jakimś "Toolkitem" np. All In One Kit. Należy wybrać z funkcji programu opcję zmiany CIDa... Oczywiście wszystko z poziomu fastboot :)

Edytowane przez lc0ne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dicota

potwierdzam, ale...

jak masz s-off to możesz też wpisać komendę "fastboot oem writecid HTC__001", oczywiście w fastboot usb i masz:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ..... następnie przez fastboot USB instalujesz ruu ....[ /QUOTE]

Możesz mnie oświecić jak to zrobić ?

Czy to znaczy że telefon uruchamiamy w trybie fastboot, podpinamy do komputera przez usb i uruchamiamy instalkę ruu ?

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mayek74

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem. Wgrałem ROM i uruchomiłem go ponownie, lecz telefon się nie chce włączyć. DO bootloadera tez nie wchodzi. Gdy przyciskam power i volume - to mrygaja przyciski, tak samo sie dzieje gdy wciskam tylko power. I pojawia sie tylko napis htc na białym tle. Gdy podłączam tel do kompa to go widzi ale nic sie nie dzieje. Jest jeszcze jakas szansa na ratunek Wersja S4. Wszystko robiłem zgodnie z poradnikiem, ale chyba s-off nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie coś metoda 2 nie chciała zadziałać - 1 działa bezbłędnie - można wrócić do oryginalnego ROMu :)

Edytowane przez AndreS93

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ryneq

juz wiem o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a wie moze ktos jak wyciagnać ten firmware.zip?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

Ściągnąć RUU i rozpakować :facepalm:

Edytowane przez delibear
    usunięto potrójny post

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie. Posiadam maximushd. Ale mój cid to HTC__001. Nie zmienialem go podczas instalacji maximushd.Czy w takim razie moge bezpośrednio włączyć ruu nic nie zmieniajac?

---------- Post dołączono o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Ściągnąć RUU i rozpakować :facepalm:

No chyba raczej ruu nie rozpakujesz próbowałem winrarem i nie działa. Tak wgl gdzieś wyczytałem że ruu nie da się rozpakować

---------- Post dołączono o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

Mamj do was prośbe. Jako, że jeden uzytkownik pisał, że metoda druga nie działa a tylko pierwsza chciałbym, aby ktoś mi podesłał plik firmware.zip ponieważ ja nie potrafię wyciągnąc go z tego ruu. CZytałem, że ht pozabezpieczało archiwum i sie go nie da wyjąć. Więc moja prośba jest taka, jeśli komuś sie to udało czy mógłby wysłać mi ten plik. Stawiam piwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi