Skocz do zawartości
sebool12

INFO Czarna lista sprzedawców

Rekomendowane odpowiedzi

pobutek

Tu bardziej chodzi o sprzedawcę Goldway w momencie kiedy miał atrakcyjne ceny + omijanie vatu i cła. A teraz ceny nieraz prawie jak w Pl i kombinacje z gwarancją.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bartekc00
    odpowiadając na ostatni post w temacie nie cytujemy go w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@pobutek

Wiem o co chodzi. Tak tylko wspomniałem, że u takich zaufanych sprzedawców może się zdarzyć kwiatek opisany przeze mnie w poście wyżej ;) Z tego co się orientuję, to właśnie od jakiegoś czasu Goldway rzadko jest polecany w różnych miejscach. W ostatnim czasie przeważnie Gearbest króluje. Może Goldway stwierdził, ze mu się nie opłaca sprzedawać w takich atrakcyjnych cenach albo miał duże ilości cła do opłacenia, nie wiem to tylko moje domysły :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino
    Dnia 20.10.2017 o 10:32, trampowsky napisał:

@penguino

Nie chce siać herezji, ale gdzieś tak 2 lata temu czytałem post na wykopie odnośnie jakiegoś Xiaomi, jeśli mnie pamięć nie myli to chyba był Mi Note. Mianowicie, użytkownik kupił z Ali nowy telefon, bardzo dużo pozytywnych opinii, telefon przyszedł zafoliowany itd w skrócie jak nówka. Po rozebraniu okazało się, że był to refurbished, ślady na śrubkach, pozrywane plomby Xiaomi etc. 

Nie rozbierałem to nie wiem, ale wczoraj mnie zszokowali twierdząc że bateria może słabo trzymać bo ma 300 cykli. Tylko do momentu pierwszej wysyłki mama nie zrobiła więcej jak 80... Dopytałem skąd to wiedzą bo może i mnie tak wyrolowali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pobutek
    Nie rozbierałem to nie wiem, ale wczoraj mnie zszokowali twierdząc że bateria może słabo trzymać bo ma 300 cykli. Tylko do momentu pierwszej wysyłki mama nie zrobiła więcej jak 80... Dopytałem skąd to wiedzą bo może i mnie tak wyrolowali.
    Na każdy sprzęt masz kody serwisowe. Widać ile czasu wyświetlacz bateria itr czasu używane itd...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Teraz telefon jest u Chińczyka na "naprawie" więc nie sprawdzę. wcześniej nie szukałem bo nie przyszło mi to do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    50 minut temu, pobutek napisał:

Na każdy sprzęt masz kody serwisowe. Widać ile czasu wyświetlacz bateria itr czasu używane itd...

Możesz sprawdzić, ale nie masz pewności czy to jest bateria, która była od początku zamontowana, tak samo z wyświetlaczem. Wystarczy, że ktoś zrobił zwrot w ciągu kilkunastu dni i zwrócił z rysami na wyświetlaczu. Wymiana wyświetlacza to kilka minut roboty. O dostępność zapasowych części czy zamiennika w tym kraju to nie problem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Preza
    Notatka od Moderatora: Preza
    wykrzyk.png  
    Prosze nie robić offtopu. Temat jest do wpisywania nieuczciwych sprzedawców. Dyskusje prosze prowadzic na PM lub w dziale odpowiedniego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Chciałem się spytać jakie macie opinie o tym sklepie https://bestcena.pl

Ceny mają niższe nawet o 20% w porównaniu do innych znanych i posiadających dobrą renomę sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Większość ludzi dostaje nowe telefony. Część ze zwrotów, część powystawowe (co nie zawsze  jest łatwo stwierdzić). Z fakturami jest różnie, pochodzą od różnych spółek, czasami wyglądają tak:

Spoiler

18ad23f11005548325badc82ec46c7e96671d9d1

Ogólnie firma krzak, a raczej sieć papierowych spółek z UK, Słowacji czy Węgier, z krajowym słupem gdzieś z Poznania (który oficjalnie jest tylko administratorem strony internetowej). Nazwy i siedziby spółek się cyklicznie zmieniają co budzi podejrzenie że działalność oraz niskie ceny wynikają z unikania płacenia podatków w różnych krajach.

Telefon najpewniej dostaniesz, prawdopodobnie nawet nowy, ale to nie jest organizacja charytatywna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi