Skocz do zawartości
sebool12

INFO Czarna lista sprzedawców

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak kupuje w sklepie bestcena telefon xiaomi to brać z fakturą czy bez? Ma to jakieś znaczenie dla mnie w przypadku reklamacji / gwarancji?

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie polecam kupna smartfonów w sklepie proline . Kasę wiedzieli jak przyjąć, ale potem z reklamacją są cyrki. Po prawie 2 miesięcznej walce ze sklepem zwrócili w końcu pieniądze. Oto jak kończy się oszczędzanie na smartfonach Xiaomi, link w spoilerze:

Edytowane przez kozdromen
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i dlatego mówię że Xiaomi w Polsce tylko z oficjalnej dystrybucji :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie tak.. to już której w Chinach kupić niż u takich januszy

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu ‎2018‎-‎02‎-‎22 o 19:28, mrscho napisał:

Hej, mam kolejne pytanie. Tym razem odnośnie konta na Allegro. Szukałem na forum, jednak na temat tego konta, a raczej nicku, są jakieś nic niemówiące  wypowiedzi.

Chodzi mi o użytkownika dreami-ltd - https://allegro.pl/uzytkownik/dreami-ltd?order=pd

Sprzedaje telefony bardzo tanio, np tutaj: http://allegro.pl/najtaniej-samsung-galaxy-s7-edge-pl-menu-4-32gb-i7189476358.html

Sprzedawca od razu informuje, że wysyłka jest zza granicy, np z Chin. Mimo to, ceny wyglądają na zadziwiająco niskie. Jeżeli jednak wszystko okaże się ok - telefon przyjdzie nowiutki oryginalny, to co z gwarancją? Redmi pisze, że gwarancja jest w pełni itd., jednak ciężko mi uwierzyć.

Ktoś spotkał się już w tym allegrowiczem i może coś na ten temat powiedzieć?

ja go spotkałam niestety. Ten pan przedaje na allegro od wielu lat - zakłada konta one później sa przez Allegro blokowane. A po zablokowaniu konta otwiera kolejne. Sprzedawał jako FONTECH, DREAMI-LTD teraz te konta są poblokowane i sprzedaje na nowym SMARTSTOREPLUS.

Sprzedaje telefony jako nowe a po przyjściu telefonu i sprawdzeniu numeru imei okazuje się ze to składaki chińskie - mój miał 2 lata. Apple podesłał mi nawet fakturę jakiegoś pana z Irlandii który go tak naprawdę kupił. Telefony się szybko psują ludzie się orientują, konto jest blokowane ze wzgledu na oszustwa a koles otwiera sbie kolejne. Czemu Allegro na to pozwala nie wiem.

Jak telefon przyjdzie  ma się do niego jakies reklamacje kolej po prostu przestaje odpowiadać albo odpowiada w sposób bardzo prosty wręcz bezczelny. Trzymajcie się z daleka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sieni
    ja go spotkałam niestety. Ten pan przedaje na allegro od wielu lat - zakłada konta one później sa przez Allegro blokowane. A po zablokowaniu konta otwiera kolejne. Sprzedawał jako FONTECH, DREAMI-LTD teraz te konta są poblokowane i sprzedaje na nowym SMARTSTOREPLUS.
    Sprzedaje telefony jako nowe a po przyjściu telefonu i sprawdzeniu numeru imei okazuje się ze to składaki chińskie - mój miał 2 lata. Apple podesłał mi nawet fakturę jakiegoś pana z Irlandii który go tak naprawdę kupił. Telefony się szybko psują ludzie się orientują, konto jest blokowane ze wzgledu na oszustwa a koles otwiera sbie kolejne. Czemu Allegro na to pozwala nie wiem.
    Jak telefon przyjdzie  ma się do niego jakies reklamacje kolej po prostu przestaje odpowiadać albo odpowiada w sposób bardzo prosty wręcz bezczelny. Trzymajcie się z daleka.

Dlaczego pozwala? Bo pobiera prowizje ze sprzedaży a reszta? Reszta sie nie liczy.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co myślicie o

AERES SP. Z O.O.

Drogomilska 12/1

Warszawa  ?

Mają tańszy Samsung s9+  na allegro i się zastanawiam czy kupić czy ryzyko 

Edytowane przez karolkaa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa
    44 minuty temu, karolkaa napisał:

a co myślicie o

AERES SP. Z O.O. 

Drogomilska 12/1

Warszawa  ?

Mają tańszy Samsung s9+  na allegro i się zastanawiam czy kupić czy ryzyko 

Nick usera na allegro ułatwiłby prześwietlanie :)

Jesli chodzi o tego https://allegro.pl/uzytkownik/23226250/oceny?recommend=true to wygłąda że jest w porządku. Wystarczyło wejść w informację o userze. Na allegro 7 lat i 3 miesiące, w ostatnich 12 miesiącach prawie 2800 opinii pozytywnych i 2 osoby niezadowolone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 13.09.2018 o 10:36, rsenail napisał:

Całe szczescie ze to znalazłem bo chciałem od niego kupić telefon ....  A jakieś opinie o  kolesiu z allegro PROFIAN-TRADE  ? 

bo chce kupić lg v20 od niego https://allegro.pl/oferta/idealny-lg-v20-f800-4gb-64gb-full-zestaw-7251331720

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi