Skocz do zawartości
sebool12

INFO Czarna lista sprzedawców

Rekomendowane odpowiedzi

Wystrzegać się TELE-HURT!

Zamówiłem do nich wyświetlacz do LG L5 nowy, przyszedł uszkodzony(rozlany był, wysłali w zwykłej kopercie obłożony skrawkiem badziewnej tektury) i używany. Po odesłaniu na reklamacje dostałem pisemko ze to ja uszkodziłem ekran i wysłałem im mój stary i chce wyłudzić nowy. Nie otrzymałem ani nowego towaru ani zwrotu kasy. Sprawa otarła się o allegro i rzecznika praw konsumenta. Cały czas kłamią mimo że udowodniłem im kilka razy że łżą w żywe oczy. Obarczają winą druga stronę nie siebie. Przesyłka zamiast paczka polecona ubezpieczona przyszła listem poleconym ekonomicznym. Przed zakupem kontakt perfekcyjny, ale zaraz po zakupie i otrzymaniu towaru(towar otrzymałem dopiero 2 tygodnie po zakupie mimo zapłaty przez PayU na allegro) kontakt praktycznie zerowy. Telefonu nie odbierali z mojego numeru a jak dzwoniłem z innego i mówiłem o co chodzi to wyłączali mnie i odrzucali połączenia.

Omijać szerokim łukiem! Wystarczy poczytać opinie o nich na googlach albo ich komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toss

Nawet nie miałem pojęcia, że istnieje taki temat tutaj na forum.. tak więc dorzuce tutaj swoje trzy grosze z Allegro.

Tak więc proszę uważać podczas kupowania NOWEGO sprzętu od PETEL.

Powód?

Jakieś dwa lata temu kupowałem u niego NOWY smartphone na gwarancji producenta. Co prawda widać było, że sprzęt był nowy (z Polskiej dystrybucji), ale bez żadnego dowodu zakupu oraz bez wypisanej karty gwarancyjnej. Mailowo gość ciągle zapewniał mi, że to przypadek i paragon wyśle pocztą.. jutro, jutro, pojutrze.. za tydzień - znana śpiewka.

Miałem tego pecha, że kupowałem smarta w prezencie, więc nie chciałem go odbierać dziewczynie i tak zostałem ze smartem bez żadnej gwarancji.

Aby nie było, że jestem odosobnionym przypadkiem.. kilka dni po tym jak wystawiłem mu negatywa na poprzednim koncie odezwał się do mnie jakiś gość z podobnym problemem - kupił u niego rzekomo nowy sprzęt, ale bez żadego dowodu zakupu.

Reasumując - radzę uważać na "NÓWKI" sztuki na gwarancjach od tego człowieka.

Edytowane przez KucharSP
    Dopasowanie postu do regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może autor dopiszę przypadki do pierwszego postu ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najgorsze jest to ,ze nikt nie odda pieniedzy,alledrogo umywa rece,policja umywa rece ,pozostaje tylko z powodztwa cywilnego i do skarbówki,PIHu zgłaszac.Najlepsza w takiej sytuacji jest przesyłka ze sprawdzeniem na poczcie,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupowałem w media gliwice i jestem zadowolony. Tel nowy, w super stanie. Towar dostarczony w dwa dni.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega brał jakiegoś Samsunga w PETEL Łódź. Faktycznie towar z importu bo wszystko po angielsku. Ale jak kupował dostał paragon z kasy fiskalnej. Kiedy się popsuł, reklamował z tytułu niezgodnosci towaru z umową ( bo nikt rozsądny nie będzie się przecież bawił w gwarancje producenta znając wady i zalety obu form reklamacji ) . I nie było najmniejszego problemu. Skończyło , że na zwrocie gotówki bo nie dało się naprawić i nie miał takiego samego. I nie było, żadnych pogróżek i straszenia. Więc jeśli to ten sam człowiek sprzedaje pod tym kontem to chyba się już nawrócił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja kupywalem tam 3 telefony i wszystko ok:)

towar nowy odpakowany przy mnie

polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dam wam dobrą radę. Zawsze jak coś kupuję to tylko u osób które mają SAME POZYTYWY!! No i oczywiście więcej jak 10 zakończonych aukcji. Niech was nie kusi cena bo potem dostaje się bubel!!!! Lepiej dać te pare złotych więcej i mieć święty spokój. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jxx17

Kupowałem w Media Gliwice, czekałem na wysyłkę dokładnie tyle ile było napisane w aukcji(7 dni). Jako że w Z1 dają słuchawki o wartości 150zł, to oni dają jakieś badziewie za 15zł ale na allegro nie ma napisane nic o modelu słuchawek tylko jest o tym że są Sony. Ja polecam media gliwice, moim zdaniem większość minusów jest z tego powodu że za niską cenę spodziewacie się nie wiadomo czego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r3jn

Media Gliwice to złodzieje i tyle wyciągają akcesoria z pudełka

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi