Skocz do zawartości
sebool12

INFO Czarna lista sprzedawców

Rekomendowane odpowiedzi

since

Miałem właśnie kupić Note 3 w Media Gliwice ale teraz mam rozsterkę. Chyba poszukam innych ofert lub przejadę się prawie 200 km żeby osobiście odebrać.

- Petel - kupowałem u nich mój P880 i muszę powiedzieć że wszystko było tak jak na aukcji opisano. Gwarancja, paragony 2 bo od nich i od sieci z której był telefon. Inna rzecz że odbierałem też osobiście. Było to w połowie maja 2013.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r4dzio

Uważajcie na wszystkie aukcje "nowych" telefonów, gdzie wysyłka telefonów jest z Chin, Hong Kongu, "USA" czy "Wielkiej Brytanii". Kupujcie tylko te, które są w Polsce. Najlepiej szukajcie w swojej okolicy i umówcie się na odbiór osobisty. A jak już, to wysyłka tylko kurierem przy pobraniu z możliwością otwarcia paczki w celu sprawdzenia. Jeśli coś nie halo - odsyłacie. Nie warto ryzykować dla 50 czy 100 zł oszczędności. Ja osobiście preferuję zakupy u osób prywatnych, firmy często chcą "przyciąć", towar jest niezgodny z opisem, zestawy są zubażane a klienta traktują po chamsku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Użytkownik: oneal991

Wojciech /CIACH//

ul.//CIACH//

//CIACH

Zakupiłem telefon 13.03 wpłata przez PayU 14.03. Prosił by nie wpłacać przez PayU - podejrzane, wtedy bezmyślnie nie zwróciłem na to uwagi. Słaby kontakt. Informacja, że telefon wyśle dopiero gdy przelew dotrze (z PayU) na jego konto. 18.03 wiadomość, że przelew dotarł 17.03 oraz, że przesyłka zostanie niezwłocznie wysłana przez wspólnika. Następnie olewka przez tydzień (nic nie znaczące maile, że się czepiam i robię z niego oszusta). 24.03 informacja o problemach rodzinnych i poważnym uszkodzeniu tel. oraz prośba o nr konta do zwrotu wpłaconej kwoty. 26.03 przeprosiny za zwłokę oraz informacja o tym, że tego samego dnia zrobi przelew.

Nie odbiera telefonu. W czasie gdy kupiłem tel. były jeszcze 2 inne aukcje, po których nie ma komentarza. Przypuszczalnie użytkownik znalazł ciekawy sposób na pożyczanie pieniędzy bez %.

Edytowane przez Lukasz_root
    Usunięcie danych personalnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do MEDIA GLIWICE TO STANOWCZO UNIKAĆ JAK OGNIA !!! Na wstępie polecam tą lekturkę ;)PPHU GSM MOBILE Handlarze komórkami z Gliwic- Nie-Polecam.pl

A teraz do rzeczy. Zakupiłem u nich nową Sony Xperia T. Telefon elegancko zapakowany, w fabryczne folie. Data zakupu 20.02.2014. Po paru dniach dotyk zaczął sam się odklejać w lewym dolnym rogu. No to mówię reklamacja i tu zaczeły się schody. O ile telefon przyjęli na gwarancję bez problemu to o tyle że potem zaczęły się cyrki. 28 Marca dowiedziałem się że mojego telefonu jeszcze nie ma, dwa nie poszedł na gwarancję do Sony jak to być powinno tylko naprawiali sami. Wymienie cały moduł ( digitizer + lcd ). Odebrałem telefon z serwisu i co się okazało ekran cały zażółcony a tylko w jednym miejscu biały. No to dzwonię do odesłałem telefon i się dowiedziałem że go zalałem. Kasy nie oddali, telefonu nie mam a sprawa w sądzie.Parę dni temu rozmawiałem z znajomym co ma sklep z telefonami i co się dowiedziałem.Okazuje się że forma Media - Gliwice to firma założona przez współpracownika jego Kolegi który także miał sklep GSm. Tyle że założyciel Media Gliwice okradł swojego szefa. Telefony które posiada na sprzedaż są to telefony sprowadzane z Dubaju, Anglii i Francji. I tu uwaga dla zastanawiających się dlaczego ich telefon nosi ślady użytkowania - wasze telefony są często odkupionymi od operatorów za grosze telefonami powystawowymi. Ponadto firma ta często ma telefony z tirów ( zapewne dostawę zgubiły albo coś ;D ) Teraz firma funkcjonuje na allegro jako GALAXY MEDIA tak więc kogo możecie powiadomcie a ponadto sami ich unikajcie jak ognia.Niech przypadek mój i wielu innych będzie dla was przykładem. A ponadto Media Gliwice na allegro już nie ma. Tak jak napisałem teraz jest GALXY MEDIA. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Averyl
    Ja dam wam dobrą radę. Zawsze jak coś kupuję to tylko u osób które mają SAME POZYTYWY!! No i oczywiście więcej jak 10 zakończonych aukcji. Niech was nie kusi cena bo potem dostaje się bubel!!!! Lepiej dać te pare złotych więcej i mieć święty spokój. Pozdrawiam

To już nie te czasy! Ostatnio często oszuści kupują konta od osób, które mają pozytywne komentarze, albo robią przez jakiś czas uczciwie (np. sprzedają drobne rzeczy dużo kart pamięci, pendrive, tanie gadżety), a potem robią dużą, jednorazową akcje (wystawiają np. telefony w dość atrakcyjnej cenie, w dużej ilości)

Na pewno trzeba zwracać uwagę na opis - co oznacza tel. nowy z oprogramowaniem operatorskim? że ktoś kupił go w salonie, a potem... zaczyna się niezależna historia telefonu, wcale nie musi być nowy, może być "odnowiony" zwłaszcza z wierzchu! Wszędzie tam gdzie wystawiają fakturę VATMARŻA (faktura na używane towary) oznacza to, że telefon jest odkupiony od prywatnej osoby, albo ściągnięty z zagranicy.

Ostatnio straciłam wiarę również w portale typu ceneo, opineo. Sklep, który mnie oszukał miał wiele pozyzytywnych komentarzy - jak zaczęłam przeglądać uważniej to okazało się, że sklep handlujący telefonami ma pozytywne oceny, za lodówkę, za bagażnik samochodowy, itp. Sklep otworzył inną stronę, gdzie sprzedają z fakturą VAT, dość drogo, a pozytywne opinie systematycznie się pojawiają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@averyl

Ceneo i reszta tych portali to akurat też nie jest warta uwagi. Spróbuj dodać negatywne opinie, to jest utrudnione do granic możliwości. Dlatego wolę spojrzeć na forum i poczytać prawdziwe opinie, choć nie raz producenci opłacają też ludzi.

Wysłane z mojego HTC Desire 500 dual sim przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qjam

moje pytanie. czy na allegro istnieje coś takiego jak czarna lista ale dla sprzedających? tzn. ja kupuje, oni sprzedają. chciałbym dodać do konta kilku takich sprzedających ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jest,poszukaj chyba pisze dodaj do czarnej listy albo do blokowanych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marc69
    choć nie raz producenci opłacają też ludzi.

To nie nowość. Najwięksi producenci robią to od lat. Dodatkowo wykorzystywany jest lobbing i black PR. Taki ten świat już jest:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    VankeV

Vobis. Mimo sporych cen, miewają okazje cenowe.. Jednakże po sprzedaniu i pozbyciu się towaru, sklep "nie istnieje". Kompletny brak kontaktu, zainteresowania. Brak odpowiedzi na maile czy telefony. Także zwrot w 10 dni czy choćby reklamowanie produktu jest tu prawie niemożliwe.

Dodatkowo obsługa w samych sklepach... ja rozumiem, że to zwykli sprzedawcy ale jednak w poważnym sklepie, robi się choć minimalne szkolenia dla pracowników, by mieli jakiekolwiek pojęcie o tym co sprzedają i nie było sytuacji takiej, gdzie młody człowiek pracujący w sklepie elektronicznym, trzymał w ręku "coś" z asortymentu sklepu i nie miał nawet pojęcia co to...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi