Skocz do zawartości
dCool

clockworkmod - jak wydobyć zawartość plików .img ??

Rekomendowane odpowiedzi

dCool

Witam. Mam problem tak jak w temacie.

Potrzebuję wydobyć/rozpakować zawartość plików .img (system/data/cache) które zostały utworzone przez backup clockworkmod. Szukałem w necie jakiś rozwiązań, ale jedyne jakie znalazłem to programik "unyaffs" ale niestety nie mogę nic wypakować, gdyż wywala mi błędy. Zna ktoś może jakiś inny sposób żeby otworzyć te pliki (na platformie Windows lub Linux).

ps: ewentualnie co do Linuxa to poprosiłbym o komendy do unyaffs :) bo sobie nie mogę poradzić

:facepalm1:

Edytowane przez dCool

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dCool

niestety to jeden z pierwszych sposobów jakich spróbowałem... plik img nandroid to nie jest "typowy" plik img, takim jak np. po zrippowaniu płyty, który można otworzyć przy pomocy nawet programu do archiwizacji danych. Niestety w tym przypadku to nieco bardziej skomplikowane :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście próbowałeś w linuksie?

może spróbuj FWToll (nie FWTolls)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bo-s
    nalazłem to programik "unyaffs" ale niestety nie mogę nic wypakować, gdyż wywala mi błędy.
    Jakie błędy? Być może backup jest uszkodzony bo u mnie program ten radzi sobie znakomicie. Tutaj link do wersji, która działa u mnie: Extract IMG.zip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dCool

Dzięki za odpowiedzi...

Co do linux'a to tak jak pisałem, że jestem "raczkujący" w tym systemie i jak już to prosiłbym pomoc w komendach.

W unyaffs wyskakiwała mi informacja że "plik jest uszkodzony".

Odnośnie mojego problemu to rozwiązałem go w inny sposób (którego wolałem uniknąć ze względu na czasochłonność :] )

a mianowicie wgrałem samdroida na nowo, przywróciłem kopie zapasowe (img) i wykonałem ponownie backup ale do plików TAR które bez problemu można otworzyć i edytować :)

Tak że takim sposobem "na chłopski rozum" uporałem się z moim problemem.

:banan:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ściągasz mkbootimg z google wklejasz w linuxie do /bin/(tu wklej) ab wkleić ten plik musisz w konsoli wpisac:

"gk sudonautilus" (enter)

teraz wpisz hasło użytkownika

Teraz wklejasz mkbootimg do bin

restart

tworzsz na pulpicie kataloq i wrzucasz do niego plik który chcesz rozpakować (w twoim przypadku recovery.img) KATALOG MUSI BYC OTWARTY warzne ab w tym czasie był otwarty tylko ten jeden katalog//

przechodzisz do konsoli

piszesz:

mkbootimg (nazwa pliku znajdującego się w danym/otwartym katalogu u ciebie recover.img)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi