Skocz do zawartości
sebas86

Samoistne restarty

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad miesiąca jestem posiadaczem Motoroli Milestone i kilka razy zdarzyły się samoistne restarty. Mam wgrany oryginalny, najnowszy ROM Motoroli (2.1) - a przynajmniej tak mi się zdaje, telefon kupiłem używany z Androidem 2.0 po czym zaktualizowałem go z poziomu samego urządzenia.

Restarty zdarzają się najczęściej po zakończeniu działania jakiejś aplikacji (zazwyczaj w sposób normalny) lub po wyjściu. Czy to normalne? Zanim zacząłem używać jakiegokolwiek urządzenia z Androidem byłem przekonany, że jest bardzo bezpiecznym i stabilnym systemem, głównie przez izolowanie aplikacji i wykonywanie kodu na wirtualnej maszynie... jednocześnie wolałbym aby to jednak nie był problem ze sprzętem. ;/

Z tego co pamiętam wszystkie restarty powodowały rozpoczęcie ponownego ładowania systemu od loga Android nie od Motoroli - jeśli ma to jakieś większe znaczenie.

PS. Czy wasze MM dobrze łapią sygnał GPS w zamkniętych pomieszczeniach, u mnie praktycznie jest to niemożliwe, GPSTest zazwyczaj pokazuje, że zlokalizowaną 1, góra 2 satelity, dopiero po wyjściu na zewnątrz sytuacja się poprawia i widocznych jest więcej satelit, ale dopiero po kilku minutach system jest w stanie ustalić pozycję...

Edytowane przez sebas86
    literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zuli007

Próbowałeś robić wipe ? Co do GPS`u to o ile wiem jest to całkowicie normalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przywroc najlepiej telefon do ustawień fabrycznych, na 2.1 tez tak samo wygladalo dzialanie GPS. Teraz po zmianie romu na 2.2 ustala pozycje w niespelna pol minuty nawet w budynku.

Sent from my Milestone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reset do ustawień fabrycznych zrobiłem na telefonie zaraz po jego otrzymaniu. Teraz zrobiłem wipe'a ale o ile dobrze rozumiem to praktycznie to samo, tylko włącza się z innego miejsca (jeśli np. system nie wstaje). Zobaczę czy coś się zmieni.

Macie jakieś inne pomysły gdyby jednak samoistne restarty nadal się powtarzały? Jeszcze jedna sprawa, to, że od czasu do czasu gubi ustawienia operatora i prosi o ponowne wprowadzenie PIN-u... gdzieś czytałem, że problemem może być stara karta SIM, ale u mnie zdarza się to na tyle rzadko, że nie jestem do końca tego pewien.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja masz czasami ( rzadko) restarty jak usuąłem oryginalną galerię multimediów i jak wczesniej zrootowałem androotem ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj zaspałem do pracy prawdopodobnie przez restart. Rano przywitał mnie komunikat z prośbą o podanie PIN-u do karty SIM... tak więc wipe nic nie pomógł, nadal występują podobne objawy. Być może poprzedni właściciel coś majstrował z softem - jest możliwe idealne wyczyszczenie dosłownie wszystkiego i wgranie oryginalnego systemu od nowa?

Podejrzewam, że może także jakiś fragment pamięci być uszkodzony, istnieje jakieś oprogramowanie do przeprowadzenia testu pamięci RAM na Androida? Nie chce mi się iść z tym do serwisu, bo po dniu, albo dwóch nie będą wstanie nic wykazać, a szlak mnie powoli zaczyna przez to trafiać (głównie, przez fakt, że restarty blokują łączność i podstawowe funkcje telefonu do póki nie wprowadzenie PIN-u, którego znów nie chcę wyłączać).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz podkręcony procek? Jeżeli tak to restarty występują gdy masz ustawione za niskie vsel. Jeżeli nie, to nie to ściągnij stockowy rom 2.1 motoroli - SHOLS_U2_02.38.1 w sbf i wgraj przez RSD Lite.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie podkręcałem procesora, nie mogłem wgrać oryginalnego podanego ROM-u, który opisałeś (link na wiki nie działa dla wersji europejskiej), spróbowałem użyć aplikacji do aktualizacji od Motoroli i chyba wgrał wszystko od nowa, jednak nadal zdarzają się restarty, ostatnio telefon zresetował się chwilę po włączeniu budzika.

No nic chyba będę musiał poszukać dokumentów i popytać poprzedniego właściciela, mam nadzieję, że nie zapadł się pod ziemię do tej pory. Trochę za długo ignorowałem problem, myśląc, że to normalne - wina jakiejś aplikacji...

Jeszcze ostatnia szansa z testem StabilityTest, korzystał ktoś z tego?

Edytowane przez sebas86

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lew487

Wgraj przez rsd lite oryginalny rom. Wszystko jest na forum opisane

Sent from my Milestone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wgraj przez rsd lite oryginalny rom. Wszystko jest na forum opisane
    Pisałem już, że nie mogłem ściągnąć oryginalnego ROM-u dla wersji europejskiej, więc co mi po samych opisach... Odnośniki brałem z Wiki poświęconej MM i trochę googlowałem bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi